logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon Europe członkiem stowarzyszonym Global Ecolabelling Network

  PR 05.03.2024, przeczytano 838 razy

Canon Europe ogłasza, że został członkiem stowarzyszonym sieci Global Ecolabelling Network. Firma dołącza w ten sposób do grona organizacji zaangażowanych w upowszechnianie certyfikowanych ekoetykiet, których zadaniem jest ukazywanie wpływu produktu na środowisko w całym cyklu jego życia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-europe-czlonkiem-stowarzyszonym-global-ecolabelling-network,403320,artykul.html

Global Ecolabelling Network (GEN) to organizacja non-profit, która stworzyła globalnie obowiązujące wzorce oznakowania ekologicznego. Rządy i firmy zyskały dzięki nim łatwiejszy dostęp do przejrzystych informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju. Pozwala im to także sprawniej przeciwdziałać zjawisku greenwashingu, ulepszać proces podejmowania decyzji oraz stymulować rozwój rynku zrównoważonych dóbr i usług.

Etykietowanie ekologiczne (Ecolabelling) to dobrowolna, stosowana na całym świecie, metoda certyfikacji i znakowania efektywności środowiskowej. Służy identyfikacji produktów i usług w obrębie określonej kategorii, które okazały się przyjazne dla środowiska. Członkowie GEN używają certyfikowanych ekoetykiet, które osiągnęły status Typu 1 zgodnie z ISO 14024:2018 - „Deklaracje i etykiety środowiskowe”.

Jesteśmy dumni z tego, że firma Canon Europe została członkiem Global Ecolabelling Network. Nasza firma jest zaangażowana w działania ekologiczne, poprzez zmniejszanie wpływu naszych produktów na środowisko. Przyznane członkostwo zwiększa nasze możliwości na drodze do osiągnięcia celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Potwierdza ono także, że nasze produkty są wytwarzane w sposób odpowiedzialny i zgodny z przepisami" – skomentował wydarzenie Craig Woodburn, Senior Sustainability Operations Manager w Canon Europe.

"Global Ecolabelling Network wita w swoim gronie firmę Canon Europe, która stała się najnowszym członkiem stowarzyszenia. Szczególnie teraz, w krytycznym momencie funkcjonowania łańcuchów dostaw, tak ważne jest, by razem szukać optymalnych rozwiązań i stosować najlepsze praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju. Z niecierpliwością czekamy więc na rozpoczęcie współpracy z firmą Canon, która pozwoli nam lepiej zrozumieć możliwości i wyzwania, jakie wiążą się z dostarczaniem i kupowaniem produktów przyjaznych dla planety. Jeszcze raz dziękujemy firmie Canon Europe za jej zaangażowanie i działania podejmowane w tym obszarze" - powiedziała Kate Harris, Sekretariat w Global Ecolabelling Network.

Zyskując status członka Global Ecolabelling Network, Canon Europe będzie stosować -certyfikowane przez neutralną, trzecią stronę - ekoetykiety do oznaczania produktów lub usług spełniających kryteria przywództwa środowiskowego. Będą one określać normy środowiskowe dla określonej kategorii produktów w całym cyklu ich życia.  W procesie certyfikacji, ocenione zostaną takie kwestie jak m.in.: poziom toksyczności, jakość powietrza, zużycie energii i wody, poziom recyclingu, wykorzystanie zasobów naturalnych oraz inne istotne obszary.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
Należąca do Stora Enso celulozownia Skutskär (zlokalizowana we wschodniej części Szwecji) specjalizuje się w wytwarzaniu celulozy higienicznej, przeznaczonej do produkcji różnego rodzaju wyrobów higieny osobistej (także chłonnych np. pieluch). Firma podkreśla, że znajdują tu zastosowanie wszystkie elementy drzew. Zakład w Skutskär ma za sobą długą drogę...
Niskomigracyjne farby SunPak FSP EcoPace w drukarni Cardbox Packaging
Sun Chemical poinformował o zrealizowaniu kolejnego etapu współpracy z Cardbox Packaging – austriacką drukarnią opakowaniową. Od niedawna firma zaopatruje ją w SunPak FSP EcoPace - arkuszowe farby niskomigracyjne, mające zapewnić wyższą wydajność i prędkość realizowanej tu produkcji opakowań kartonowych. Jednocześnie Sun Chemical wyposażył zakład klienta w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764