logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon Imagepress V1350 w drukarni Box-Graf

  PR 07.12.2023, przeczytano 1156 razy
ilustracja

Kiedy Robert Szymańczak - właściciel drukarni Box-Graf - rozpoczął poszukiwania maszyny do druku kolorowego i czarno-białego, zależało mu na urządzeniu, które gwarantowałoby wysoką jakość produkcji, ale także wydajność, a co za tym idzie – przyniosłoby jego firmie oszczędności. Trafił wówczas na urządzenie Canon w ofercie Amagraf. Dogłębna analiza oczekiwań Box-Grafu i testy sprawiły, że niebawem rozpoczęła tu pracę maszyna Canon imagePRESS V1350. To jeden z pierwszych w Polsce i pierwszy model tego urządzenia dostarczony przez Amagraf – dystrybutora rozwiązań firmy Canon w obszarze Professional Print. Dzięki tej inwestycji Box-Graf, jak zapewnia jego właściciel, realizuje obecnie produkcję z jeszcze wyższą jakością i wydajnością.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-imagepress-v1350-w-drukarni-box-graf,402376,artykul.html

Drukarni Box-Graf z Kad w województwie mazowieckim od lat przyświeca misja zaspakajania potrzeb klientów i ich oczekiwań w zakresie drukowania najwyższej jakości produktów z obszaru szeroko pojętego akcydensu, opakowań oraz introligatorni. Robert Szymańczak stawia przede wszystkim na jakość i wydajność swojej produkcji, dlatego już od jakiegoś czasu przyglądał się nowej cyfrowej maszynie do druku kolorowego, aby poprawić parametry wydajnościowe w swoim zakładzie, a klientom zaproponować jeszcze wyższą jakość usług.

Ten niesłychanie skromny człowiek – mówi Piotr Alwingier, jeden ze współwłaścicieli firmy Amagraf – nie boi się wyzwań i z pasją rozwija swoją drukarnię. Dlatego po wspólnej analizie potrzeb i oczekiwań, wielu przeprowadzonych testach urządzeń konkurencyjnych zdecydował się na zakup zaoferowanej przez nas maszyny, która w największym stopniu odpowiadałaby na nie. Taką okazała się Canon imagePRESS V1350”.

Wybór podyktowany był – jak podkreśla Tomasz Lipiec, Business Development Manager DP&S PP Partner Sales w firmie Canon – bardzo wysoką stabilnością produkcji, jaką oferuje to urządzenie. „Głównym celem tej inwestycji – mówi - było zwiększenie mocy produkcyjnych drukarni. W krótkim czasie okazało się, że wdrożenie arkuszowego systemu do druku kolorowego Canon imagePRESS V1350 było strzałem w dziesiątkę w zakresie oczekiwań klienta. Ważnym elementem dla niego była bowiem stabilna produkcja, w tym na papierach o wysokiej gramaturze, z czym maszyna radzi sobie bardzo dobrze. Warto dodać, że jest to pierwsze w Polsce urządzenie z serii V1350 sprzedane z kontrolerem Fiery, co umożliwiło klientowi płynne przejście na nowy system druku oraz pełną integrację z funkcjonującym w drukarni środowiskiem druku”.

ilustracjastrzałka

Tomasz Lipiec, Piotr Alwingier

Główną zaletą maszyny Canon imagePRESS V1350 – mówi Robert Szymańczak - jest maksymalna stabilność druku jaką ona gwarantuje. Wpływa to na sprawną i bezproblemową realizację zleceń, gwarancję ich wykonania w uzgodnionym z klientem czasie, wysoką jakość oraz wydajność, która wpływa na czas realizacji produkcji, a w efekcie - na generowane oszczędności. Równie istotnym był dla nas fakt, że maszyna umożliwia stosowanie szerokiego spektrum podłoży drukowych, aż do gramatury 500 g/m2. Co więcej, gwarantuje stabilną produkcję – bez zacięć i przestojów. Maszyna zaproponowana przez Amagraf wypadła najlepiej w zakresie druku kolorowego oraz dalszej obróbki po druku w przeprowadzonych przed zakupem testach, uwzględniających rozwiązania innych producentów. Niewątpliwie inwestycja ta jest również jednym z elementów unowocześnienia procesu produkcji, na czym także nam zależało. Cenimy sobie również partnerów, jaką przy tej inwestycji były firmy Amagraf i Canon – ich obsługę zarówno przedsprzedażową jak również po zakupie urządzenia”.

Canon imagePRESS V1350 to maszyna, która pojawiła się na rynku polskim wiosną tego roku – mówi Piotr Alwingier. - Urządzenie to korzysta z rozwiązań wykorzystywanych w serii imagePress C1010 oraz z technologii wprowadzonych na rynek wraz z serią V1000, która od początku była projektowana z myślą o doskonałej stabilności pracy i kolorów, jak i wysokiej precyzji zadruku z obu stron. Oferuje wyjątkowe osiągi i najwyższą produktywność w swojej klasie urządzeń tonerowych na papier cięty. Gwarantowana przez imagePRESS V1350 prędkość druku to aż 135 stron na minutę, a łączny miesięczny nakład może w jej przypadku wynieść nawet 2,4 miliona stron. Bardzo cieszy nas fakt, że możemy oferować to innowacyjne urządzenie, bo jest ono odpowiedzią na wiele potrzeb klientów, z jakimi obecnie się mierzą. Są to spadające nakłady, personalizacja, potrzeba wydruków wysokiej jakości na różnych gramaturach papieru, ekonomiczna i wydajna produkcja i wiele innych. Możliwości tej maszyny są naprawdę ogromne. Również nasza – Amagrafu – elastyczność jest duża, ponieważ jesteśmy w stanie w rozliczeniu odebrać poprzednie urządzenie od klienta, niezależnie od jego producenta, tak jak miało to miejsce w przypadku Box-Grafu. To istotna kwestia dla firm, które myślą o rozwoju, a obawiają się inwestycji ze względu na maszyny, którymi dysponują, a które nie są najnowocześniejsze, ale wciąż sprawne. Jesteśmy elastyczni i z pewnością znajdziemy korzystne rozwiązanie dla każdego”.

W urządzeniu zastosowano podciśnieniowy podajnik papieru, prostą drogę papieru, zaawansowane rozwiązanie kontroli temperatury na pasie transmisyjnym POD-SURF oraz zintegrowany system chłodzący wydruk. Jak zapewnia producent, dzięki nim możliwa staje się realizacja wysokich nakładów bez kompromisów względem jakości i czasu pracy. Nad kolorami czuwa tu technologia Multi Density Adjustment Technology (Multi-D.A.T.), która, wraz z wbudowanym czujnikiem spektrofotometrycznym, zapewnia automatyczną kalibrację koloru. Dodatkowo – jak podkreśla dostawca – zaawansowane technologie pasowania (m.in. stała marka boczna) gwarantują precyzję zadruku z obu stron. Model V1350 jest przeznaczony do drukowania książek, broszur, katalogów i ulotek, poprzez wizytówki, aż po plakaty czy kalendarze, ale także opakowania.

Warto wspomnieć, że sprzedaż o której mowa, zrealizowana została poprzez kanał partnerski firmy Canon, który zyskuje w ostatnim czasie na znaczeniu. „Kontrakty realizowane wspólnie z naszymi partnerami udowadniają, że firmy takie jak Amagraf będąc blisko rynku i potencjalnych klientów, doskonale znają ich oczekiwania i potrzeby. Z kolei wiedza i doświadczenie firmy Canon pozwalają nam razem na skuteczną rywalizację na rynku. Wspólna praca, wsparcie i zaangażowanie wszystkich stron powoduje, że takich wdrożeń spodziewamy się więcej, mając na uwadze przede wszystkim korzyści klientów” – podsumowuje Tomasz Lipiec.

Mamy nadzieję – podkreśla Piotr Alwingier – że maszyna Canon imagePRESS V1350 znajdzie swoje zastosowanie w kolejnych polskich drukarniach. Wszystkich zainteresowanych, pragnących poznać bliżej jej szerokie możliwości, zapraszamy do kontaktu z nami”.

Źródło: Amagraf

www.amagraf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764