logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon na Remadays 2022: innowacyjne urządzenia na rynku i sekrety drukowanej aranżacji wnętrz

  PR 24.01.2022, przeczytano 150 razy

Aranżacja wnętrz przy pomocy druku będzie głównym motywem Strefy Canon na targach RemaDays 2022. Zainteresowani będą mogli poznać jej tajemnice od strony technicznej i biznesowej, a także zainspirować się najciekawszymi realizacjami oraz porozmawiać z ekspertami. Ale to nie wszystko: Canon zaprezentuje także flagowy model urządzenia do druku produkcyjnego oraz udoskonalone serie cenionych ploterów inżynieryjnych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-na-remadays-2022%3A-innowacyjne-urzadzenia-na-rynku-i-sekrety-drukowanej-aranzacji-wnetrz,394495,artykul.html

Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiej branży poligraficznej. Impreza przyciąga wielu wystawców i daje możliwość zapoznania się z najciekawszymi nowościami na rynku. Tegoroczna edycja odbędzie się od 16 do 18 lutego w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą i będzie wyjątkowa – to bowiem pierwsze targi po przerwie spowodowanej pandemią.

Ale wyjątkowość tegorocznej edycji RemaDays kryje się także w programie wystawców. Tradycyjnie już jedną z najważniejszych przestrzeni będzie Strefa Canon. – Nie chcemy budować zwyczajnego stoiska handlowego – mówi Rafał Osiekowicz, Marketing Manager w Canon Production Printing. – Stawiamy na połączenie przestrzeni ekspozycyjnej i produkcyjnej. Chcemy inspirować, edukować i pokazywać najciekawsze realizacje wykonywane na maszynach z naszego portfolio – podkreśla.

Rewolucja w branży poligraficznej

Jednym z głównych tematów tegorocznej Strefy Canon będzie wykorzystanie druku w aranżacji wnętrz.

 – Rynek home decor to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów w poligrafii. Popularność drukowanych aplikacji na ściany i podłogi stale rośnie, a do tego wciąż dochodzą nowe pomysły i możliwości – zauważa Rafał Osiekowicz. - Dlatego goście Strefy Canon będą mogli obejrzeć najnowsze technologie do produkcji drukowanych dekoracji ściennych, porozmawiać o trendach rynkowych w sektorze wystroju wnętrz oraz zainspirować się do odnowienia własnego wnętrza. Nie zabraknie także bardziej technicznych prezentacji, ze szczególnym naciskiem na możliwości automatyzacji produkcji.

W centrum tej części stoiska znajdzie się ploter wielkoformatowy Canon Colorado 1650, wykorzystujący w swojej pracy rewolucyjną technologię UVgel. Dzięki możliwości niskotemperaturowego zadruku, plotery serii Colorado zdobyły popularność na całym świecie jako niezrównane urządzenia do wydruku tapet i oklein.

Szczególnymi gośćmi Strefy Canon będą przedstawiciele firmy Caro – uznanego producenta obrazów drukowanych i fototapet. W tym roku Caro Group odnowiło swój park maszynowy, stawiając na tzw. fabrykę tapet, czyli kompletne rozwiązanie do druku dekoracji ściennych (z drukarką serii Colorado jako głównym komponentem). O tym, jak rozwiązania Canon sprawdzają się w pracy, będzie więc można porozmawiać nie tylko z przedstawicielami producenta, ale też z ich codziennymi użytkownikami.

Technologie dla inżynierów i drukarzy

W Strefie Canon nie zabraknie nowych wersji bardziej tradycyjnych rozwiązań. W dziedzinie druku produkcyjnego eksperci producenta zaprezentują imagePRESS C10010, czyli flagowy model uznanej serii urządzeń do profesjonalnego druku w małym formacie. – ImagePRESS C10010 cechuje się wyjątkową produktywnością i wydajnością – mówi Michał Młynarczyk, Professional Print Product Manager w Canon Polska. I wylicza jego cechy: szybkość drukowania do 100 stron na minutę, obsługa nośników o gramaturze do 400 m2 oraz dodatkowe technologie, wspomagające tworzenie wysokojakościowych obrazów półtonowych, grafiki wektorowej i tekstu.

Każdego dnia targów odbędą się godzinne prelekcje prowadzone przez przedstawiciela firmy EFI i będą dotyczyły kontrolera Fiery i jego współpracy z serią imagePRESS C10010. Spotkania będą miały formę prelekcji z pokazem praktycznego zastosowania kontrolera w pracy z urządzeniem Canon.

Natomiast inżynierów, architektów i artystów z pewnością zainteresuje imagePROGRAF TZ-30000 – najszybszy z produkowanych przez Canon ploterów do druku dokumentacji technicznej, kolorowych rysunków CAD i plakatów. Towarzyszyć mu będzie mniejszy model imagePROGRAF PRO-4100, cechujący się przede wszystkim niezrównaną jakością kolorów. Co ważne, wszystkie te urządzenia pojawią się na polskich targach druku po raz pierwszy.

Podobnie jak w poprzednich latach, Strefę Canon będzie można znaleźć w hali F na stoisku I 15.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Po dobrym początku roku, Grupa Dentsu odnotowała wzrost organiczny na poziomie 9,1%, a Dentsu International - na poziomie 8,4%, osiągając w pierwszym kwartale rekordowe wyniki w zakresie przychodów netto, bazowego i statutowego zysku operacyjnego. Grupa podwyższa prognozę wzrostu organicznego na rok 2022 do 4%-5% z wcześniejszych 4%. Marża operacyjna wzrosła o 140 pb rok do...
Polski serwis z dobrymi praktykami w zakresie influencer marketingu
Serwis influencermarketing.org.pl to kompendium wiedzy z zakresu influencer marketingu, który kierowany jest zarówno do influencerów, jak i współpracujących z nimi podmiotów. Jest to zbiór praktycznych porad począwszy od wyjaśnienia, kim jest infuencer, czym jest influencer marketing, zasad współpracy oraz oznaczania postów reklamowych.
Spot wizerunkowy Banku Millennium
Bank Millennium przygotował wyjątkowy spot reklamowy, w którym mówi o wartościach, jakie przyświecają mu jako instytucji. Spot promuje jednocześnie największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity, którego bank od 17 lat jest mecenasem.
Firma Nikon zdobyła pięć nagród Red Dot
Firma Nikon z przyjemnością informuje, że jej pięć produktów otrzymało nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2022”. Tegoroczna edycja konkursu była szczególnie udana dla firmy Nikon, ponieważ flagowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Nikon Z 9 został uhonorowany tytułem za „Best of the Best” (Najlepszy z najlepszych). Inne nagrodzone produkty to pięknie zaprojektowany...
W piątek rozpoczęła się emisja reklamy telewizyjnej Millennium 360°, oferty inspirowanej potrzebami klientów. To nowe, bezpłatnie prowadzone konto Banku Millennium, połączone z jeszcze szerszą ofertą spersonalizowanych usług w super-aplikacji mobilnej, usługami wielowalutowymi i zwrotem za zakupy online.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764