logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon poszerza wiodącą na świecie serię ploterów płaskich Arizona o serię Arizona 1300 z technologią Flow

  PR 24.05.2023, przeczytano 236 razy
ilustracja

Canon wprowadza dwa nowe modele z serii urządzeń Arizona 1300: GTF i XTF. Są one wyposażone w wielokrotnie nagradzaną technologię FLOW – innowacyjny bezstrefowy system próżniowy, który ułatwia obsługę nośników.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-poszerza-wiodaca-na-swiecie-serie-ploterow-plaskich-arizona-o-serie-arizona-1300-z-technologia-flow,400118,artykul.html

Poszerzająca wszechstronną rodzinę ploterów płaskich Arizona, seria Arizona 1300 z technologią FLOW, obsługuje rosnący segment średnionakładowy, umożliwiając wielkoformatowym drukarniom graficznym i innym dostawcom usług druku zaoferowanie swoim klientom szerokiej gamy aplikacji do zastosowań w handlu detalicznym, oznakowaniu, dekoracji wnętrz, opakowaniach i na rynkach przemysłowych. Nowe modele, zaprojektowane z myślą o wydajności, zapewniają wszechstronny, dokładny i wysoce wydajny druk wielu formatów płyt i druk dwustronny.

Dzięki zmiennej prędkości druku do 52,8 m²/godz., seria Arizona 1300 z technologią FLOW pozwala użytkownikom uzyskiwać ostre, wysokiej jakości wydruki. Klienci skorzystają z przyciągających wzrok wydruków na sztywnych lub elastycznych nośnikach o dowolnym rozmiarze do 1,25 x 2,5 metra w modelu Arizona GTF lub 2,5 x 3,08 metra w modelu Arizona XTF. Dzięki technologii FLOW zmiana nośnika i rozmiaru płyty jest znacznie szybsza, co czyni ten ploter idealnym rozwiązaniem do drukowania wielu krótkich serii w ciągu dnia. Dzięki temu użytkownicy mogą otrzymywać wydruki w jakości komercyjnej, zarazem zachowując wyższy poziom produktywności. Ponieważ w urządzeniu nie ma stref próżniowych, wymaga ono znacznie mniej maskowania i taśmowania, co redukuje wysiłek, czas i koszty.

Usprawnienia z zakresu automatyzacji zwiększające produktywność przemysłową

Ploter Arizona został zaprojektowany z myślą o minimalizacji konieczności konserwacji. Modele zawierają usprawnienia z zakresu automatyzacji, które zapewniają użytkownikom możliwości wspierania przemysłowych standardów produktywności. Dostępne są również funkcjonalności poprawiające czas pracy bez przestojów, co jest niezbędne we współczesnych firmach poligraficznych. To m.in. zaktualizowany, niewymagający manualnego wsparcia system konserwacji głowicy drukującej, który selektywnie przywraca działanie dysz w ciągu kilku sekund, a także zaktualizowany interfejs użytkownika z zaawansowanymi kontrolkami układu obrazu. Nowe możliwości regulacji przed rozpoczęciem procesu druku, które można wprowadzić nawet w ostatniej chwili, obejmują przycinanie, elastyczność wielu punktów odniesienia oraz wizualizację i modyfikację sekwencji warstw druku. Te elementy sterujące pozwalają również operatorom na dokonywanie wyborów podłoża w ostatniej chwili, co umożliwia szybkie reagowanie na zmiany w dostępności materiałów płytowych, pomagając wykorzystać dostępne resztki surowców i zmniejszyć ilość odpadów. W efekcie użytkownicy mogą liczyć na większą elastyczność, oszczędność czasu i efektywność kosztową. Seria Arizona 1300 z technologią FLOW zawiera również zaawansowany interfejs operatora (API), dostarczający cennych danych o zużyciu atramentu i czasie produkcji, na przykład do dalszego przetwarzania w programach księgowych.

Wyjątkowa jakość druku na szerokiej gamie sztywnych i elastycznych nośników

W serii Arizona 1300 z technologią FLOW pojawiają się nowe tryby drukowania. Należą do nich Quality-Smooth, Production-Plus i Quality-Plus (dostępne dla konfiguracji 8-kanałowych), które zapewniają wyjątkową jakość druku, wydruk po wydruku. Dodatkowe tryby "Plus" pozwalają również użytkownikom uzyskać szerszą gamę kolorów, aby tworzyć przyciągające wzrok wydruki z atramentami w kolorach jasnego cyjanu, jasnej Magenty czy białym. Wszystko dostępne jest w trybach drukowania o wyższej jakości, która pozwala uzyskać wyjątkową jakość zdjęć oraz druku artystycznego.

Nowe modele Arizona 1300 GTF i XTF wciąż posiadają wielokrotnie nagradzaną technologię druku VariaDot trzeciej generacji, która zapewnia fotorealistyczne odwzorowanie obrazu i jeszcze bardziej zaawansowane wykorzystanie wielu rozmiarów kropli atramentu w różnych kolorach. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na największy wybór w zakresie jakości i szybkości. Dostawcy usług druku mogą teraz zaoferować wysoką jakość na szerokiej gamie sztywnych i elastycznych nośników, a także podłoży o nieregularnych kształtach. Wszystko w prostszy i wydajniejszy sposób.

Zrównoważony projekt

Cykl życia produktów z serii płaskich ploterów Arizona, od projektu i produkcji po użytkowanie, ponowne użycie i recykling, został opracowany z myślą o zrównoważonym rozwoju. Dmuchawy do tworzenia FLOW i utwardzania LED zapewniają oszczędność energii, a urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby można je było naprawiać i łatwo demontować, umożliwiając ponowne użycie i recykling materiałów oraz wspierając transformację w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Ponadto do produkcji urządzeń w zakładzie produkcyjnym w Niemczech wykorzystywana jest w 100% odnawialna energia elektryczna, a technologia VariaDot zmniejsza zużycie atramentu. Atramenty z certyfikatem GREENGUARD Gold są bezpieczniejsze do stosowania w środowiskach publicznych i nie zawierają groźnych zanieczyszczeń powietrza (HAP) ani lotnych związków organicznych (VOC).

– ­Po wprowadzeniu na rynek pierwszego płaskiego plotera Arizona 17 lat temu, opieramy się na solidnych podstawach naszej wiodącej na świecie technologii druku płaskiego, aby wspierać rosnący segment rynku średnionakładowego i reagować na zapotrzebowanie nabywców na szybszą realizację zamówień. Teraz rozszerzamy serię Arizona 1300 o technologię FLOW. Dzięki niej oraz usprawnieniom automatyzacji, te nowe modele zapewniają sprawdzoną jakość i wszechstronność plotera Canon Arizona, jednocześnie gwarantując szybszą i prostszą produkcję niż kiedykolwiek. Dzięki temu nasi klienci mogą zwiększyć swoją konkurencyjność ­– mówi Mathew Faulkner, EMEA Director, Marketing and Innovation, Wide Format Printing Group, Canon Europe.

Komentując swoje doświadczenia związane z wykorzystaniem technologii FLOW w maszynie Arizona 2380 XTF, Jens Filipsson, właściciel firmy Wiking Reklam z siedzibą w Szwecji, wyjaśnia:

– Zainstalowanie maszyny Arizona 2380 pozwoliło nam zwiększyć produktywność nawet o 30%, ponieważ dzięki technologii FLOW nie musimy już ręcznie maskować stołu. Oprogramowanie po prostu wszystko upraszcza. Taki wzrost wydajności pozwala nam za każdym razem dostarczać zamówienia w uzgodnionym terminie. Wysokiej jakości wydruki z Arizony 2380 doskonale pasują do standardów, których chcielibyśmy się trzymać we wszystkich aspektach. Technologia ta zapewnia nam również dużą elastyczność i gdybyśmy nie mieli tego rozwiązania, nie bylibyśmy w stanie zachować swojej konkurencyjności rynkowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej najnowszej inwestycji i cieszymy się na dalszą długoletnią współpracę z firmą Canon.

Podwyższony druk do 2 mm

Razem z serią Arizona 1300 z technologią FLOW udostępniono również nowe oprogramowanie PRISMAelevate XL, umożliwiające klientom projektowanie kreatywnych, wartościowych zastosowań z dotykowymi efektami elewacji poprzez tworzenie teksturowanych powierzchni, wytłoczeń, metalicznych akcentów i wypukłych napisów do 2 mm. PRISMAelevate rozszerza obszerny pakiet PRISMA XL Suite i zastępuje oprogramowanie Arizona Touchstone, zapewniając na wiodących na świecie seriach płaskich Arizona 1300 i 2300 dwukrotnie większą elewację przy prędkości wyższej o 20%.

Seria Arizona 1300 z technologią FLOW jest już dostępne w sprzedaży natomiast oprogramowanie PRISMAelevate XL zostanie udostępnione w zamówieniach i w dostawie od lipca 2023 roku.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy: Sukces warsztatów nt. niskiej migracji
Ponad 120 osób z kilkunastu krajów świata wzięło udział w pierwszej edycji specjalistycznych warsztatów poświęconych tematyce niskiej migracji (LM) w druku opakowań i etykiet. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Mark Andy w jej warszawskim Centrum Technologicznym i było połączone z pierwszym, oficjalnym pokazem nowej maszyny fleksograficznej w jej...
Inkjetowe rozwiązania firmy Agfa na targach Fespa 2023
Zakończone niedawno targi Fespa były dla firmy Agfa jedną z najważniejszych w tym roku okazji do zaprezentowania swoich najnowszych osiągnięć w dziedzinie wielkoformatowego druku cyfrowego. Wydarzenie, odbywające się w Monachium w dniach 23-26 maja, przyciągnęło tysiące gości z całego świata, w tym z Polski. Agfa pokazała na nim szereg rozwiązań dedykowanych...
Stora Enso finalizuje negocjacje pracownicze związane z zakończeniem produkcji realizowanej na jednej z maszyn papierniczych w zakładach Anjalankoski
Stora Enso poinformowała o zakończeniu negocjacji pracowniczych związanych ze skonsolidowaniem realizowanej przez firmę w zakładach Anjalankoski (Finlandia) produkcji papierów książkowych i całkowitym wyłączeniu jednej z dwóch wytwarzających je maszyn. Planowane zamknięcie ww. maszyny ma nastąpić w 4. kwartale br.
Stora Enso a zmiany klimatyczne: „kluczem do sukcesu jest współpraca”
W kontekście globalnych zmagań w kierunku zneutralizowania i dostosowania się do zmian klimatycznych, Stora Enso stara się odgrywać w tym procesie ważną rolę. Johan Holm, kierujący w niej jednostką Carbon Neutrality wymienia działania podejmowane przez firmę w tym obszarze, jak też nakreśla plany na najbliższe lata. Podkreśla przy tym znaczenie współpracy pomiędzy podmiotami...
Stora Enso bada wpływ opakowań na ekologię systemów żywnościowych
Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości związany z opakowaniem spożywczym....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764