logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon prezentuje nową wersję oprogramowania Uniflow

  PR 12.03.2020, przeczytano 321 razy
ilustracjastrzałka

Możliwość wygodnego drukowania bezpośrednio z chmury, nowy model licencjonowania, a także dużo łatwiejsza i szybsza digitalizacja dokumentów - to tylko niektóre funkcjonalności, jakie wprowadza najnowsza wersja oprogramowania uniFLOW Online. Dostawca, firma Canon, zapowiada ponadto w pełni polskojęzyczną wersję aplikacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-prezentuje-nowa-wersje-oprogramowania-uniflow,386050,artykul.html

W dniu premiery 25 lutego użytkownicy uniFLOW Online, popularnego oprogramowania do zarządzania drukiem i skanowaniem, otrzymali dostęp do jego najnowszej odsłony. Dzięki umiejscowieniu programu w chmurze, uniFLOW Online aktualizuje się automatycznie i to od razu do pełnej polskiej wersji 2020.1.

To dobra wiadomość dla polskich odbiorców oprogramowania, będącego obecnie jednym z najpopularniejszych środowisk do zarządzania firmowym drukiem i skanowaniem. Dotąd oprogramowanie wymagało comiesięcznej subskrypcji.

Druk z chmury i łatwa digitalizacja

Co znajdziemy w wersji uniFLOW Online 2020.1? Jak tłumaczy Dariusz Szwed, Product Business Development Manager w Canon Polska, to przede wszystkim dodatkowa możliwość wykonywania wydruków za pośrednictwem chmury.

– Do tej pory drukowanie w uniFLOW Online wykorzystywało komputer użytkownika. Takie rozwiązanie niosło za sobą pewne ograniczenia, na przykład brak możliwości wyłączenia komputera przed odebraniem wydruku. Aby odebrać dokument z dowolnego urządzenia, komputer, z którego został zlecony wydruk musiał być stale włączony do sieci. Co w przypadku organizacji korzystających z notebooków nie zawsze było naturalnym sposobem pracy. Możliwość skonfigurowania wydruku „My Print Anywhere” z wykorzystaniem chmury, w której plik oczekuje na moment wydruku, niweluje tego typu problemy, zapewniając pełną elastyczność – mówi Dariusz Szwed.

Ekspert podkreśla, że możliwości oferowane przez najnowszą wersję uniFLOW Online są alternatywą względem obecnie istniejących standardów. To oznacza, że każda firma będzie miała możliwość wyboru: podążać za najnowszymi trendami czy zachować obecnie istniejące rozwiązanie.

– Są środowiska o charakterze otwartym, na przykład biblioteki, w których zastosowanie wydruku przez chmurę znacząco uprości i przyspieszy całą procedurę. Niektóre organizacje, na przykład korporacje, mogą jednak preferować (a nawet wymagać) realizacji druku w sieci lokalnej – zauważa Dariusz Szwed.

Nowe oprogramowanie oraz seria urządzeń wychodzących na rynek w 2020 roku oznaczają także dynamiczny rozwój funkcjonalności skanowania. Szybsze skanery, łatwiejsza digitalizacja, możliwość dzielenia dokumentów po kodach kreskowych czy automatyczne wykrywanie wielu paragonów w trakcie skanowania – wszystko to umożliwia płynne - jak nigdy dotąd - przygotowywanie dokumentów do systemów archiwizacji.

Nowe zasady wynajmu oprogramowania

UniFLOW Online w najnowszej wersji przyniesie nie tylko nowatorskie rozwiązania techniczne, ale i biznesowe. Nowy model wynajmu oprogramowania umożliwia opłacanie licencji za urządzenie, a nie za poszczególnych użytkowników, jak to miało miejsce do tej pory. Firma, w której np. 200 pracowników korzysta z pięciu urządzeń, będzie miała do wyboru: subskrypcja dla dwustu użytkowników czy dla pięciu wykorzystywanych maszyn, bez limitu użytkowników.

Ponadto w najnowszej wersji oprogramowania koszty zostaną dopasowane do charakteru urządzenia. Koszty subskrypcji będą skorelowane z klasą, wydajnością i modelem urządzeń. Jak jednak zauważa ekspert Canon Polska, nie każda firma potrzebuje najdroższych i najbardziej wydajnych urządzeń na rynku. Nowy model licencji oznacza, że niewielkim kosztem miesięcznym można wdrożyć nowoczesne, zarządzane chmurowo i wydajne urządzenie nawet dla najmniejszych przedsiębiorstw.

Jednocześnie firma Canon zachowuje możliwość korzystania z oprogramowania opartego na serwerze lub samym urządzeniu końcowym. Jednak nie ulega wątpliwości, że to chmura będzie przyszłością rozwiązań stosowanych w biurowym oraz profesjonalnym druku.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja Węc PR nagrała swój Hot16challenge2
Akcja hot16challenge2 cieszy się dużą popularnością wśród polskich internautów.  W społeczną inicjatywę zaangażowali się celebryci i politycy, a nawet znane brandy. Nominacje dotarły również do branży kreatywnej. Specjaliści z agencji WĘC PR podjęli rękawicę i zarapowali, by wesprzeć medyków w walce z koronawirusem.
Kampania społeczna marki Ambition
Czas izolacji, ograniczenie kontaktów z bliskimi, niepewna przyszłość to nowa rzeczywistość, z którą w ostatnich miesiącach przyszło nam się zmierzyć. Wszechobecne zakazy bezpośrednio przemodelowały nasz dotychczasowy sposób życia, jednak to, co naprawdę ważne powinno pozostać niezmienne. Marka Ambition, w swojej nowej kampanii zachęca odbiorców do podtrzymania wiary w...
Nowe przenośne projektory LCD Panasonic
Firma Panasonic ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek dwóch ekonomicznych serii projektorów LCD, które wyróżniają się niewiarygodnie długim cyklem eksploatacji przy jej jednoczesnym niskim całkowitym koszcie. Główne zalety produktów to wysoka jakość i duży kontrast wyświetlanych obrazów. Nowe serie, które doskonale nadają się...
Aplikacje Photo Gallery i AiFoto debiutują w nowych wersjach. Producent gruntownie przemodelował interfejs i dodał szereg nowych funkcji. Mają one sprawić, że organizacja, przeglądanie i udostępnianie zdjęć będą prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Agencja marketingu zintegrowanego Communication Unlimited jest odpowiedzialna za stworzenie strategii komunikacji firmy, doradztwo komunikacyjne, zarządzanie relacjami z mediami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764