logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon Prismaprepare 6.2 usprawni pracę działów reprograficznych i drukarni

  PR 13.07.2015, przeczytano 1559 razy

Canon Europe zaprezentował najnowszą wersję zintegrowanego oprogramowania do przygotowania dokumentów - PRISMAprepare 6.2. Nowe rozwiązanie przyspiesza cały proces druku – od składu materiałów aż do produkcji – zapewniając wewnętrznym działom reprograficznym oraz drukarniom wzrost efektywności, rozszerzenie kompetencji, eliminację zbędnych przestojów i zmniejszenie kosztów operacyjnych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-prismaprepare-6.2-usprawni-prace-dzialow-reprograficznych-i-drukarni,25414,artykul.html

PRISMAprepare jest oprogramowaniem niezależnym od urządzeń, dzięki czemu zapewnia jeszcze lepsze wsparcie wewnętrznym działom reprograficznym. Oferuje funkcje, które były do tej pory dostępne dla profesjonalnych drukarni komercyjnych czy punktów usługowych, zajmujących się drukiem dla segmentu Graphic Arts. PRISMAprepare pozwala zoptymalizować możliwości produkcyjne profesjonalnych urządzeń Canon imageRUNNER ADVANCE, a także urządzeń serii Canon varioPRINT i Canon imagePRESS oraz modeli Océ VarioPrint. Oprogramowanie wspiera także wybrane kolorowe i czarno-białe arkuszowe drukarki produkcyjne Canon.

Jako profesjonalne rozwiązanie i aplikacja, która ułatwia proces przygotowania materiałów, PRISMAprepare 6.2 oferuje następujące funkcjonalności:

Edycja treści – funkcja ta pozwala dostawcom usług druku (PSP) z łatwością wprowadzać zmiany w treści dokumentów, nawet na ostatnim etapie procesu przygotowania. Dzięki temu zapewnia oszczędność czasu i eliminuje konieczność ponownego przesyłania i akceptacji materiałów po wprowadzonych poprawkach. Funkcja edycji treści daje dostawcom usług druku możliwość wprowadzenia niewielkich zmian i poprawek w dokumencie. Pozwala m.in. na korekcję typografii, kopiowanie i przesunięcie obiektów graficznych w plikach formatu PDF (Portable Document Format) czy zmianę położenia bitmapy na zeskanowanym dokumencie. Funkcja zaprojektowana głównie z myślą o zastosowaniach Graphic Arts, pozwala także na wprowadzenie korekcji kolorystycznej jednocześnie dla wszystkich obrazów, nawet gdy są umieszczone na różnych stronach dokumentu.

Soft Proof – to funkcja, która pozwoli ograniczyć czas i wyeliminować błędy, a przy tym zwiększyć poziom satysfakcji klienta końcowego. Soft Proof umożliwia przedprodukcyjny podgląd dokumentu (w formie cyfrowej), którego wygląd i właściwości są dokładnie takie, jak pliku wydrukowanego. Zastosowanie tej funkcji powoduje, że odpowiednie nośniki zostaną przypisane do każdej ze stron, a programowanie stron oraz sposób wykończenia zostaną wykonane i wyświetlone. Tak przygotowany i zapisany dokument PDF jest przesyłany bezpośrednio do klienta, który dzięki temu może sprawdzić każdy szczegół gotowego do wydruku pliku. Jeśli klient będzie miał uwagi lub wygląd będzie rozbieżny z jego oczekiwaniami, Soft Proof umożliwia zaznaczenie poprawek bezpośrednio w pliku i odesłanie go z powrotem w celu naniesienia zmian. Taki model pracy znacznie przyspiesza cały proces produkcji i akceptacji projektu, a dodatkowo ogranicza zbędne zużycie papieru.

PDF Boxes – funkcja rozszerza wsparcie obsługi dokumentów PDF o spady, krawędzie i znaczniki cięcia. Dostawcy usług druku mogą przeglądać, tworzyć i modyfikować rozmiar oraz położenie ram tekstu bezpośrednio w plikach PDF poprzez interfejs PRISMAprepare. System umożliwia np. oznaczanie kolorem obszaru spadów za pomocą wybranej palety barw lub próbnika kolorów.

Wsparcie plików natywnych – to funkcja, która pozwala oszczędzić czas i zwiększyć produktywność drukarni. Oprogramowanie PRISMAprepare 6.2 obsługuje i pozwala drukować dokumenty Microsoft Office (Word, PowerPoint i Excel) bez dodatkowej konwersji w aplikacjach zewnętrznych. Dzięki temu, właściciele punktów druku nie tracą cennego czasu i mogą usprawnić swoją pracę. Dodatkowo, dzięki dostępowi do ustawień konwersji mają możliwość samodzielnego optymalizowania jakości konwertowanego dokumentu.

Ernst Jan de Bruin, European & UK Product business Developer (odpowiedzialny za rozwiązania PRISMA) w Canon Europe, komentuje: „PRISMAprepare wśród dużych korporacyjnych działów reprograficznych (CRD) ma opinię łatwego w użyciu, intuicyjnego oprogramowania o ogromnych możliwościach. Najnowsza wersja narzędzia oferuje funkcjonalności i warunki licencjonowania, które odpowiadają na potrzeby klientów rynku Graphic Arts, a także innych działów druku w firmach. Właścicielom firm pozwala z kolei usprawnić codzienne procesy, ułatwić druk w ich przedsiębiorstwie i podnieść efektywność oraz jakość oferowanych produktów. Dodatkowo, funkcja Soft Proof pozwala wyeliminować zbędne koszty, związane z drukiem próbnym i pomyłkami. To z kolei zapewnia wysoki poziom funkcjonalności, który do tej pory zarezerwowany był wyłącznie dla droższych, dostępnych na rynku narzędzi”.

Oprogramowanie PRISMAprepare 6.2 jest oferowane w ramach trzech pakietów licencji: Full, Light i Solo. Narzędzie jest dostępne bezpośrednio u producenta lub u autoryzowanych przedstawicieli Canon.

Źródło: Canon Europe

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

Przydałoby się :)

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso rozpoczęła granulowanie ligniny w zakładach Sunila
Stora Enso poinformowała o rozpoczęciu granulowania i pakowania ligniny w należącym do niej zakładzie Sunila (Finlandia). Jak podkreśla firma, dzięki temu wytwarzana tu lignina będzie mogła być wykorzystywana przez klientów w bardziej efektywny sposób w porównaniu z suchym proszkiem bądź ligniną mokrą. Jej zastosowanie w formie granulatu ma też wesprzeć...
Stora Enso odnotowje najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co – bez uwzględniania...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764