logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon Prismaproduction i Prismasimulate Ultra: bezpieczna automatyzacja druku

  PR 20.10.2022, przeczytano 308 razy
ilustracja

Canon wprowadza  nową wersję PRISMAproduction – platformy do zarządzania przepływem prac w środowisku obsługującym druk. Równocześnie startuje PRISMAsimulate Ultra – oprogramowanie umożliwiające sprawdzenie poprawność kolorystycznej, układu graficznego oraz przewidujące ilość  atramentu  potrzebnego na wydruk pracy w technologii inkjet.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-prismaproduction-i-prismasimulate-ultra%3A-bezpieczna-automatyzacja-druku,397683,artykul.html

PRISMAproduction – szybsza, bezpieczniejsza i bardziej wydajna praca

Bazując na 25 latach doświadczenia i licznych opiniach użytkowników została stworzona nowa wersja oprogramowania PRISMAproduction, ukierunkowana na jeszcze lepszą automatyzację pracy, szybsze wprowadzanie i konwersję danych oraz zarządzanie drukiem i procesami DTP. A wszystko to w ramach jednej platformy, umożliwiającej użytkownikom osiągnięcie  większej wydajności.

W nowej  wersji  wprowadzono liczne ulepszenia, które usprawniły możliwości obsługi procesu DTP. Klienci uzyskują jeszcze większą elastyczność w pracy z najczęściej spotykanymi  formatami  PDF i PostScrip, ale także możliwość obsługi  AFP, line data, PCL, PPML, LCDS, RDO czy VIPP.

Biorąc pod uwagę wzrastający trend personalizacji   wydruku, zwiększającą się liczbę danych oraz wymogi pracy z wieloma typami maszyn  w różnych technologiach – atramentowej i tonerowej, praca z drukiem staje się coraz bardziej skomplikowana. Zwiększają się także rozmiary procesowanych plików. Możliwości nowej wersji oprogramowania PRISMAproduction zawierają zatem narzędzia do lepszej optymalizacji danych, nawet w przypadku niezwykle ciężkich plików PDF, na przykład albumy fotograficzne. Obsługiwane są urządzenia zarówno rolowe, jak i arkuszowe, i to bez wpływu na ich maksymalną prędkość druku. Wszystko to nie tylko zwiększa przepustowość drukarni, ale też gwarantuje pełne  wykorzystanie urządzeń drukujących.

Najnowsza, szósta wersja PRISMAproduction, wykorzystuje system SLES (SUSE Linux Enterprise Server), oferujący jeszcze wyższe standardy cyberbezpieczeństwa, niż jego poprzednicy. Dane klientów są chronione ściślej, zapewniając najwyższe światowe standardy cyfrowego bezpieczeństwa przemysłu.

Michael Engemann, Head of Production Control w Continentale Krankenversicherung a.G., który miał okazję przetestować najnowszą wersję oprogramowania, mówi: – Podczas testów ostatniej wersji PRISMAproduction okazało się, że nasze urządzenia działały tak płynnie i sprawnie, że od razu zdecydowaliśmy się na stałą implementację szóstej odsłony oprogramowania. Szybko zapomnieliśmy o rozwiązaniu, z którego korzystaliśmy do tej pory. PRISMAproduction jest dla nas prostsza w użytku, a dodatkowo nie musimy ciągle sprawdzać, czy dane są bezpieczne. Widzimy wyraźne korzyści, które wiążą się ze stabilnością i niezawodnością PRISMAproduction.

PRISMAsimulate Ultra – większa konkurencyjność dzięki narzędziom symulacji druku

Canon stara się wspomóc dostawców usług druku w usprawnianiu ich codziennej pracy. Najnowsze rozwiązanie w tym zakresie, platforma PRISMAsimulate Ultra (będące następcą narzędzia TrueProof), to łatwe w integracji oprogramowanie lokalne, które pomaga użytkownikom w ocenie wymaganego zużycia atramentu  i projekcji całego cyklu pracy. Zakup oprogramowania wraz z PRISMAsimulate Ultra Server gwarantuje dostęp do dwóch niezależnych modułów:

  • Universal PDF Estimator, który oferuje użytkownikom szczegółowe dane dotyczące zużycia materiałów  w rolowych urządzeniach drukarskich Canon. Dzięki tej opcji nie trzeba najpierw drukować pliku, aby poznać  zużycie materiałów eksploatacyjnych dla całego projektu. Operator maszyny może łatwo stworzyć raport ze szczegółowymi danymi dotyczącymi wykorzystania atramentu; co więcej, raporty mogą być automatycznie albo manualnie eksportowane do plików PDF albo CSV, a następnie procesowane w innych aplikacjach.
  • Printer Simulation Packages, czyli narzędzia, które daje możliwość symulacji finalnego widoku wydruku. Sprawdzany jest wygląd, rozkład projektu na papierze, a także szczegółowe możliwości wydruku poszczególnych elementów. Wszystko to może być pomocne zwłaszcza dla dostawców usług druku, którzy chcą poszerzać swoją ofertę bez utraty czasu na żmudne i kosztowne próbne wydruki. Innymi słowy: oprogramowanie pomaga oszczędzać czas i materiały, a dzięki ograniczeniu zbędnych odpadów jest także przyjazne dla środowiska.

W odpowiedzi na aktualne rynkowe trendy, oprogramowanie PRISMAsimulate Ultra jest dostępne w formie wygodnej subskrypcji. Jego użytkownicy nie muszą więc ponosić dużych jednorazowych kosztów.

Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, w Canon Production Print, mówi: – Branża druku odczuwa presję, aby szybciej i wydajniej reagować na zapotrzebowania klientów. W tym samym czasie dostawcy usług druku muszą borykać się z brakiem wykwalifikowanych pracowników, zmianą uwarunkowań ekonomicznych i wzrostem kosztów materiałów eksploatacyjnych. Jak podkreśla wielu naszych klientów, automatyzacja i lepsza kontrola nad całym cyklem pracy to kluczowe kwestie, jakie w nadchodzących latach pomogą optymalizować pracę i zwiększać produktywność. Tym bardziej teraz, gdy wyraźnie zwiększa się liczba procesowanych danych i gdy bezpieczeństwo cyfrowe odgrywa coraz istotniejszą rolę. Chcemy pomóc dostawcom usług druku w jak najprostszym i najszybszym realizowaniu ich zleceń, aby byli gotowi dostosować się do wszystkich wymagań rynku oraz do konieczności bezpiecznego procesowania danych klientów. Dlatego, równolegle z naszymi istniejącymi rozwiązaniami PRISMA, nasi klienci mogą teraz skorzystać z benefitów, jakie daje im nowe oprogramowanie PRISMAproduction oraz PRISMAsimulate Ultra. Wierzymy, że te niezwykle efektywne narzędzia pomogą ich użytkownikom poszerzyć biznes o nowe obszary rynku i zaoferować klientom szeroki wybór różnorodnych aplikacji druku, od grafiki artystycznej po druki biznesowe.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Promo Show 2023: rozwiązania inkjetowe Sun Chemical do drukowania tekstyliów na stoisku firmy Sico Print Solutions
Wśród wystawców targów Promo Show, odbywających się w dniach 8-9 lutego br. w centrum wystawienniczym Expo XXI w Warszawie znajdzie się firma Sico Print Solutions. Na jej stoisku (nr E2 w pawilonie 3) będą promowane m.in. rozwiązania Sun Chemical, skierowane na rynek sublimacyjnego druku inkjetowego na różnego rodzaju materiałach tekstylnych. Są one...
Styropianowe wypełnienia do opakowań – z firmą Nordterm i maszynami z oferty Amagraf
Firma Amagraf po raz kolejny dotarła ze swoją niestandardową ofertą do klienta spoza branży poligraficznej. Tym razem maszyny z jej bogatego portfolio, dedykowanego różnym sektorom – ploter termiczny i frezujący polskiej firmy Coner - wzbogaciły park maszynowy firmy Nordterm z Koszalina. Zajmuje się ona produkcją styropianu, kształtek styropianowych i od niedawna -...
Dni Otwarte w LFP Industrial Solutions
Zaledwie kilka miesięcy po pierwszej edycji Dni Otwartych, które cieszyły się sporym zainteresowaniem, LFP Industrial Solutions zaprasza na kolejne wydarzenie w dniach 22 i 23 lutego. Podobnie jak poprzednia edycja, spotkanie odbędzie się w Centrum Demonstracyjnym firmy we Wrocławiu. Event, który potrwa przez dwa dni będzie niepowtarzalną okazją dla wszystkich...
Firma API Foilmakers poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty 6261 Magenta – folii metalizowanej do hot stampingu. Jest ona wytwarzana w kolorze zgodnym z ogłoszonym w grudniu ub.r. „Pantone of the Year 2023” – Viva Magenta 18-750. Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach zarówno poligraficzno-reklamowych, jak i przemysłowych i jest już dostępna...
Równoważenie rozwiązań offsetowych technologiami cyfrowymi to już widoczny trend na rynku, który pozwala drukarniom znacznie ograniczyć koszt projektów o mniejszych nakładach – lepiej dopasowanych do zmiennych oczekiwań klienta. Konica Minolta optymalizuje procesy Drukarni Edytor wdrażając urządzenie AccurioJet KM-1e. Nowa maszyna poszerza możliwości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764