logo
WIADOMOŚCI

Canon rozszerza ofertę urządzeń druku monochromatycznego

Mateusz Zawiślak  PR 07.06.2017, przeczytano 377 razy
ilustracjastrzałka

Firma Canon zaprezentowała dziś nową serię monochromatycznych drukarek varioPRINT 140 do zastosowań produkcyjnych. Nowe urządzenia charakteryzują się jeszcze wyższą produktywnością, szybkością działania i rozbudowanymi opcjami wykończenia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-rozszerza-oferte-urzadzen-druku-monochromatycznego,32748,artykul.html

Urządzenia varioPRINT 140, podobnie jak poprzednia seria varioPRINT 135 oferują znakomitą jakość wydruków monochromatycznych oraz zoptymalizowane parametry – wszystko dzięki wyposażeniu w nowy kontroler Océ PRISMAsync 5. Nowe maszyny zaprojektowano również w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju – w nowych modelach zredukowano do zera emisję ozonu.

Seria varioPRINT 140 drukuje z szybkością nawet 143 obrazów na minutę w trybie jednostronnym lub dwustronnym, co jest najlepszym wynikiem w segmencie produkcyjnych urządzeń nisko- i średnionakładowych. Miesięczna wydajność drukarki sięga 800 000 egzemplarzy i jest ponad dwukrotnie wyższa w porównaniu z varioPRINT 135. Maksymalna liczba wydruków w miesiącu to nawet 2,2 miliona stron A4. Dodatkowo, wraz z urządzeniem varioPRINT 140, na rynek trafiają także modele varioPRINT 130 i varioPRINT 115, drukujące z szybkością 133 i 117 stron A4 na minutę.

Wyposażenie w technologię Océ PRISMAsync 5 przyczyniło się do wyraźnego podniesienia wydajności nowego urządzenia. Zdalny sterownik umożliwia planowanie produkcji i zleceń druku nawet z 8‑godzinnym wyprzedzeniem. Funkcjonalna aplikacja do zdalnego sterowania na smartfon i tablet pozwala operatorom skoncentrować się na innych, ważniejszych niż obsługa maszyny zadaniach – gdy tylko zajdzie potrzeba uzupełnienia nośnika i materiałów eksploatacyjnych lub pojawi się problem wymagający natychmiastowej interwencji, pracownik otrzyma natychmiastowe powiadomienie na urządzeniu mobilnym. Co więcej, zarządzanie cyklem druku produkcyjnego jest łatwe dzięki kontrolerowi PRISMAsync – wystarczy jeden rzut oka, aby sprawdzić status nawet kilku cyfrowych urządzeń pracujących pod kontrolą serwera. Taka organizacja pracy usprawnia manualną interwencję oraz pozwala ograniczyć przestoje i zwiększa produktywność.

PRISMAsync 5 posiada wbudowany interfejs JDF/JMF oraz oferuje nowe możliwości w zakresie impozycji i wykańczania dokumentów. Nowy kontroler umożliwia także dostawcom usług druku oraz działom reprograficznym zwiększenie bezpieczeństwa dzięki konfigurowalnemu interfejsowi użytkownika, umożliwiającego rejestrację danych na potrzeby audytu oraz zapisywanie ich kopii zapasowych z możliwością odtworzenia. Dodatkowe funkcje, takie jak numerowanie stron, tryb kopiowania książek oraz intuicyjny interfejs kopiarki podnoszą walory użytkowe urządzenia w punktach samoobsługowych.

W ramach zwiększonej wydajności wynikającej z automatyzacji produkcji wydruków, urządzenia z serii varioPRINT 140 oferują szereg opcji wykańczania, w tym zszywanie, składanie i zszywanie zeszytowe, dziurkowanie, dodawanie wkładek, bindowanie czy układanie w stosy. Nowy moduł wykańczania broszur W1 oferuje opcję zszywania i przygotowywania płaskich grzbietów broszur, a usprawniony moduł trymowania broszur F1 umożliwia klientowi korzystanie z nowych funkcji. Dostępny jest również nowy, profesjonalny dziurkacz obsługujący formaty A4+, A3 i A4 SEF oraz grube media o gramaturze do 300 g/m2. Otwarty interfejs do podłączania urządzeń do wykańczania dokumentów (DFD), umożliwia łączenie w linie (in‑line) ze specjalistycznymi urządzeniami wykańczającymi innych producentów. W urządzeniach niewymagających opcji wykańczania można zainstalować uproszczoną tacę odbiorczą.

Peter Wolff, dyrektor Canon Commercial Print Group i Production CRD, Canon Europe, mówi: - Wprowadzenie nowej serii varioPRINT 140 jest dowodem naszego nieustającego zaangażowania w opracowywanie innowacji na rynku cyfrowego druku monochromatycznego. Jednocześnie poszerzamy naszą ofertę dla dostawców usług druku oraz wewnętrznych działów reprograficznych. Seria varioPRINT 140, oferując jeszcze lepszą jakość produkcyjną, wyższą wydajność i dodatkowe opcje wykończenia, jest niezawodnym urządzeniem przeznaczonym do zastosowań komercyjnych, które pomaga zwiększyć nakład wydruków.

Urządzenia varioPRINT 140 sprzyjają także komfortowi pracy, nie emitują ozonu i zużywają toner w sposób praktycznie bezodpadowy. Zastosowanie technologii HeatXchange, polegającej na recyklingu ciepła i jego wykorzystaniu do utrwalania wydruku, przyczynia się do obniżenia zapotrzebowania na energię. Niska temperatura utrwalania pozwala także na używanie szerszej gamy nośników.

Urządzenia varioPRINT 140 kontynuują tradycję serii varioPRINT 135, która otrzymała 5 gwiazdek w kategorii jakości obrazu od Buyers Lab (BLI) – globalnej organizacji prowadzącej niezależne badania i rankingi jakości produktów do przetwarzania obrazów i dokumentów. W nowym produkcie zastosowano te same, znane z poprzednich serii varioPRINT, technologie, w tym: Canon DirectPress, która zamienia dane cyfrowe na wydruk w jednoetapowym procesie gwarantującym jednolity i stabilny obraz; Canon ScreenPoint, która automatycznie konwertuje kolorowe obrazy cyfrowe na obrazy w odcieniach szarości z zachowaniem doskonałej rozdzielczości; oraz Canon EnergyLogic, która pomaga zwiększyć produktywność poprzez ogrzewanie grubszych lub schładzanie cieńszych nośników, eliminując przerwy między drukiem na różnych mediach.

Ponad 2400 urządzeń zainstalowanych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (łącznie ponad 4500 na całym świecie) oznacza, że urządzenia varioPRINT 135 istotnie pomogły wielu firmom w podniesieniu wydajności w zakresie natychmiastowej produkcji dynamicznej dokumentacji, takiej jak np. instrukcje obsługi produktów.

Na przykład firma RATIONAL AG, produkująca przemysłowe piece konwekcyjno-parowe, drukuje na varioPRINT 135 broszury techniczne do poszczególnych produktów w 70 językach. Wydajność na poziomie 22 000 stron A4 dziennie eliminuje konieczność utrzymywania zapasu gotowej wydrukowanej dokumentacji. 98-procentowa dostępność osiągana w przypadku varioPRINT 135 ma krytyczne znaczenie dla organizacji, ponieważ żaden produkt firmy nie może zostać wysłany do odbiorcy bez odpowiednio przygotowanej dokumentacji.

Podobnymi motywami kierował się producent oświetlenia LED TRILUX. Thorsten Feldmann, kierownik projektu w TRILUX GmbH & Co. KG, mówi: - Szczegółowe instrukcje obsługi produktów są nieodłącznym elementem naszej działalności. Canon jest naszym zaufanym partnerem, dlatego do produkcji materiałów wykorzystujemy sprawdzone technologie druku cyfrowego. Rozwiązanie varioPRINT 135 jest niezawodne i przyczynia się do utrzymania wysokiej jakości materiałów końcowych w naszym procesie produkcyjnym. Urządzenia te zapewniają nam znacznie większą elastyczność we wprowadzeniu ewentualnych zmian w instrukcji, dołączanych do produktów końcowych.

Urządzenia z serii varioPRINT 140 będą dostępne na rynku wczesnym latem 2017 r.

Źródło: Canon Europe

www.canon-europe.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Stora Enso partnerem strategicznym 11. Kongresu Rynku FMCG
10 maja br. w Warszawie odbył się 11. Kongres Rynku FMCG zorganizowany przez Wydawnictwo Gospodarcze (Wiadomości Handlowe). Wzięło w nim udział niemal 900 uczestników, co czyni go jedną z najważniejszych tego rodzaju imprez w Europie Środkowo-Wschodniej, skierowaną do firm działających na rynku dóbr szybko zbywalnych. Stora Enso była partnerem strategicznym kongresu, a przedstawici...
Noc w Muzeum Papiernictwa
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju serdecznie zaprasza na Noc Muzeów – kolejna edycja już w sobotę 19 maja w godz. 19:00-22:00. Tym razem pod hasłem „Czerpiąc z naszych korzeni”.
The Art of The New – Ricoh Open Day
24 maja w Ricoh Technology Center w Warszawie planowany jest The Art of The New – Ricoh Open Day. Podczas wydarzenia odbędzie się pierwsza w Polsce prezentacja najnowszego systemu na papier cięty Ricoh PRO C7200x z piątą stacją na toner specjalny. Uczestnicy spotkania będą mieli także okazję wziąć udział w warsztatach poświęconych RODO oraz nowoczesnym technikom sprzedaży. ...
Ploter Agfa Jeti Tauro H3300 LED  do hybrydowego druku inkjet UV
W trakcie wystawy Fespa 2018 w ofercie firmy Agfa oficjalnie zadebiutuje kolejny wielkoformatowy ploter bazujący na energooszczędnej technologii inkjet UV – Jeti Tauro H3300 LED. Ma on stanowić kwintesencję hasła nowej kampanii belgijskiego producenta - Extreme (Extreme Quality – Extreme Productivity, czyli najwyższa jakość – najwyższa wydajność). Jej start przewidziano na berlińskie targi. ...
Po raz kolejny Agfa znajdzie się wśród wystawców targów Fespa, jakie w tym roku odbywać się będą w dniach 15-18 maja w Berlinie. Jej stoisko (nr A57 w pawilonie 1.1) będzie odzwierciedleniem filozofii, jaka przyświeca firmie w działalności na rynku wielkoformatowego druku cyfrowego. Inicjując kampanię Extreme (nawiązującą do haseł najwyższej jakości i wydajności), Agfa zaprezentuje ...
 
poniedziałek 21.05.2018, 145 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone