logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon UVgel 460 - bezpieczne wydruki do zastosowań wewnętrznych

  PR 23.10.2019, przeczytano 519 razy
ilustracjastrzałka

Canon UVgel 460, elastyczny atrament wykorzystany we wprowadzonym na rynek w maju br. ploterze typu roll-to-roll Colorado 1650, uzyskał najwyższy poziom certyfikacji UL GREENGUARD Gold od UL Environment, światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa i certyfikacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-uvgel-460---bezpieczne-wydruki-do-zastosowan-wewnetrznych,384452,artykul.html

Przyznana certyfikacja świadczy o tym, że wydruki z Colorado 1650 spełniają najsurowsze światowe normy dotyczące niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC) bez żadnych ograniczeń. Dzięki temu aplikacje drukowane na maszynie Colorado 1650 są całkowicie bezpieczne i mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako elementy dekoracji wnętrz w pomieszczeniach użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy placówki służby zdrowia, gdzie ludzie, zwłaszcza dzieci i osoby narażone na szkodliwe związki, spędzają dłuższy czas.

Atrament UVgel 460 jest na tyle elastyczny, że może być rozciągnięty o 85%, co sprawia, że idealnie nadaje się do nadruku na samoprzylepnych tekstyliach winylowych i poliestrowych. Jest to ważny czynnik w przypadku takich instalacji, w których zadrukowane medium musi być złożone, zawinięte lub wygięte. W rezultacie atrament wykorzystany w Colorado 1650 świetnie sprawdzi się przy zastosowaniach wewnętrznych, takich jak płótna w ramach, miękkie oznakowania, grafika z podświetleniem przednim lub tylnym czy też aplikacje dekoracyjne, takie jak elastyczne pokrycia ścian. Elastyczność i wytrzymałość nowego atramentu równie dobrze spisuje się także w zastosowaniach zewnętrznych, np. do zadruku folii do oklejania aut.

Atramenty stosowane w serii drukarek Colorado od zawsze spełniają najwyższe normy jakości i charakteryzują się wysokim poziomem ekologiczności. Atrament Canon UVgel 356, stosowany w poprzednim modelu Colorado 1640, także uzyskał akredytację GREENGUARD Gold w 2017 roku. Oznacza to, że oba modele z rodziny Colorado mają teraz takie same niezależne atesty w zakresie emisji związków chemicznych. Technologia UVgel posiada również dodatkowe certyfikaty: AgBB, ASTM Type II, Certificat A+ i Centexbel.

Michele Tuscano, Vice President, Large Format Graphics, Canon EMEA, powiedział: - Opinie klientów na temat plotera Colorado 1650 w pierwszych miesiącach od jego rynkowej premiery były bardzo pozytywne. Użytkownicy i akredytowani partnerzy szczególną uwagę zwrócili na funkcję FLXfinish, która daje im możliwość przełączania się pomiędzy błyszczącym a matowym wykończeniem druku dosłownie za naciśnięciem jednego przycisku. Otwiera to przed nimi szerokie możliwości produkcji wysokiej jakości materiałów POS i pięknych aplikacji dekoracyjnych. Uzyskanie certyfikacji UL GREENGUARD Gold dla atramentu UVgel 460 było dopełnieniem jego niemal nieograniczonych możliwości – potwierdzeniem, że dostawcy usług druku mogą oferować wydruki z Colorado 1650 wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w zakresie emisji szkodliwych związków. Dzięki przyznanemu UVgel 460 certyfikatowi, nasi klienci i partnerzy mogą bez przeszkód promować możliwości drukarki i technologii UVgel wiedząc, że wydruki są całkowicie bezpieczne i mogą być stosowane do wszystkich zastosowań wewnętrznych.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stratasys J8 – najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki 3D na świecie
Technologia PolyJet jako jedyna metoda wytwarzania pozwala na wykonanie elementów z wielu materiałów i kolorów w jednym procesie. Drukarki 3D Stratasys J8 Series mogą drukować prototypy wyglądające dokładnie jak produkt końcowy. Dają niesamowite efekty wykończenia modelu, wyjątkową gładkość powierzchni i precyzję druku z warstwą o wysokości zaledwie 14...
Saloniki Kolportera są jednym z partnerów akcji „2 miliony Grześków do wygrania”. Klienci mogą korzystać z tej promocji aż do 30 kwietnia br.
Rusza nabór na 12. Bella Skyway Festival
To już pewne – 12. Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 18–23 sierpnia 2020 roku. Ponownie toruński zespół staromiejski rozbłyśnie magicznym blaskiem, a wszystko pod hasłem „Elementarne cząstki wolności”. Właśnie rozpoczyna się nabór, w ramach którego artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i interaktywne świetlne działania. Warto się...
Odpowiedzialny Marketing – efekty samoregulacji w obszarze reklamy żywności skierowanej do dzieci
Rada Reklamy od wielu lat stoi na straży najwyższych standardów komunikacji marketingowej.  Pomaga chronić konsumentów przed nieetycznymi i nieuczciwymi przekazami reklamowymi poprzez upowszechnianie Kodeksu Etyki Reklamy oraz nadzór nad przestrzeganiem jego zapisów.
W lutym do grona klientów Sfery Group dołączył jeden z wiodących producentów mebli w Europie – firma Paged Meble. Działania komunikacyjne, prowadzone na rzecz firmy, obejmują dwa, strategicznie ważne obszary: rynek kontraktowy oraz rynek mieszkaniowy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764