logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon uzyskał certyfikat Fogra51 PSD dla nowej linii urządzeń Imagepress

  PR 17.03.2020, przeczytano 203 razy
ilustracja

Produkowane przez Canon urządzenia imagePRESS C910 oraz imagePRESS C165 uzyskały certyfikaty Fogra51 Process Standard Digital. Oba modele otrzymały ponadto najwyższą ocenę otrzymując kategorię A tego certyfikatu. Co to oznacza? – To kolejne potwierdzenie profesjonalizmu naszych rozwiązań w zakresie druku i zarządzania kolorem – komentują przedstawiciele producenta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-uzyskal-certyfikat-fogra51-psd-dla-nowej-linii-urzadzen-imagepress,386125,artykul.html

Obie maszyny uzyskały kategorię A, najwyższą z możliwych kategorii Klasy Jakości Druku (Print Quality Class). Oznacza to również, że oferowane przez Canon Polska urządzenia do kolorowego druku na papier cięty, zarówno laserowego jak i atramentowego, spełniają najwyższe standardy i pozytywnie przechodzą weryfikacje standardem Fogra.

– Certyfikat jest potwierdzeniem naszej pozycji w obszarze druku kolorowego – komentuje Michał Młynarczyk, Professional Print Product Manager w Canon Polska. – Certyfikat Fogra gwarantuje klientom, że oferowane przez Canon urządzenia są w stanie zapewnić najlepsze odwzorowanie kolorów oraz spójność kolorystyczną podczas produkcji długich serii – mówi.

Modele z serii imagePRESS były poddane testom przy użyciu dwóch kontrolerów (PRISMAsync i EFI). Jako nośnika użyto papieru powlekanego, SILK o gramaturze 170 g/m2 (TopCoated+ Silk 170gsm) oraz papieru powlekanego GLOSS o gramaturze 115gsm (TopCoated+ Gloss 115gsm). Testy przeprowadzono w nakładzie minimum 500 kopii, aby odtworzyć spójność kolorów w rzeczywistych warunkach produkcyjnych.

Międzynarodowy standard Fogra PSD opiera się o metodykę oceny względem stosowanego nośnika, co oznacza, że certyfikacja odbywa się poprzez porównanie rozmaitych typów papieru w różnych standardach jakości druku. Takie podejście uwzględnia również biel stosowanych materiałów, powszechnie wzbogacanych o środki optycznie rozjaśniające.

Czym jest Fogra PSD?

Fogra to niemiecki niezależny instytut badawczy branży graficznej, uznawany na całym świecie. Placówka jest ściśle zaangażowana w utrzymanie i weryfikację kilku standardów ISO (ISO TC 130), związanych z zarządzaniem kolorem i drukiem. W oparciu o standardy ISO w instytucie Fogra opracowano system certyfikacji dla dostawców usług druku oraz odbitek próbnych, znany jako FOGRAcert.

Certyfikat Process Standard Digital (PSD) został opracowany przez niemieckich badaczy i stanowi opis zorientowanego na wykorzystanie przemysłowe, ustandaryzowanego procesu tworzenia produktów drukowanych cyfrowo. Stosując certyfikat PSD, dostawcy usług udowadniają wysoką jakość finalnego produktu oraz zrozumienie przez nich całego procesu produkcji.

Dlaczego to ważne?

Wszyscy dostawcy usług drukarskich, działający w branży druku cyfrowego w małym lub dużym formacie, powinni mieć na względzie certyfikat Process Standard Digital. PSD wspiera nabywców drukowanych materiałów, pozwalając im rozumieć zalety i wady cyfrowego druku oferowanego przez różnych dostawców. Pomaga również klientom podejmować poparte wiedzą i praktyką decyzje, a tym samym pozwala uniknąć nierealnych wymagań względem dostawców.

Jednym z głównych celów certyfikatu jest kontrola procesu produkcyjnego prowadzącego do uzyskania przewidywalnego i powtarzalnego produktu końcowego druku. PSD ma za zadanie również ułatwiać osiąganie wierności i powtarzalności kolorów w druku oraz zapewniać zgodność z cyklem pracy z PDF/X.

Skuteczne wdrożenie certyfikatu może przynieść komercyjnym drukarniom korzyści wynikające z lepszego zarządzania kosztami i czasem, a także zapewnić wsparcie w osiągnięciu zrównoważonego rozwoju i ograniczeniu generowania odpadów. Fogra uchodzi za branżowy standard: wśród dostawców usług druku stanowi synonim jakości i niezawodności.

Natomiast tym, którzy zamawiają materiały drukowane (np. zespołom marketingowym), Fogra oferuje przejrzyste i porównywalne informacje na temat efektu pracy danego urządzenia do druku cyfrowego. Dlatego dostawcy druku, których systemy produkcyjne posiadają certyfikat PSD, cieszą się wysokim poziomem zaufania klientów. Dla jednostek drukarskich wewnątrz firm standard Fogra jest dowodem możliwości osiągnięcia oczekiwanej jakości, a także dostarczania spójnych i powtarzalnych materiałów. To szczególnie ważne w przypadku dokumentów takich jak np.: materiały promocyjne dla inwestorów.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Festiwaldruku.pl - Do zobaczenia we wrześniu
W Niemczech, które są drugim po Chinach największym rynkiem branży wystawienniczej, pierwsze wydarzenia planowane są już w czerwcu. Centrum kongresowe RAI Amsterdam jest gotowe do przeprowadzenia próbnych wydarzeń tego lata. Targi Klintex w Korei z pełnymi obostrzeniami sanitarnymi mamy już za sobą. Zwiedzający dopisali. Prace nad wrześniowym...
Opus B dla Mccormick na rynkach francuskim i brytyjskim
Agencja przygotowała wiosenną kampanię digital dla marek Ducros i Schwartz.
Komunikacja+ nawiązała współpracę z Grupą Goldenmark
Komunikacja+PR zajmie się obsługą Grupy Goldenmark – jednego z największych dystrybutorów złota i srebra lokacyjnego w Polsce.
­Jakub Zajdel na stanowisku EMEA President w Iprex
W czerwcu 2020 roku Jakub Zajdel, założyciel i CEO more communications agency, objął funkcję EMEA President w IPREX – Międzynarodowej Organizacji Niezależnych Firm PR, zrzeszającej ponad 60 agencji z całego świata. Jego kadencja potrwa 2 lata, do maja 2022. Wcześniej rolę tę pełnił Harri Kammonen, Managing Director Manifesto - agencji zlokalizowanej w Helsinkach.
Kampania Depositphotos wspierająca fotografów podczas kwarantanny
Jeden z największych międzynarodowych banków zdjęć rozpoczął kampanię #LockdownArt, aby wesprzeć fotografów, którzy tworzą pomimo obecnych ograniczeń.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764