logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon uzyskuje certyfikat SBTi za cel redukcji emisji CO2

  PR 29.11.2023, przeczytano 335 razy
ilustracja

Plany firmy Canon dotyczące redukcji emisji CO2 zostały uznane przez inicjatywę Science Based Targets SBTi za zgodne z porozumieniem paryskim, które zakłada dążenie do ograniczenia wzrostu globalnej temperatury o 1,5°C.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-uzyskuje-certyfikat-sbti-za-cel-redukcji-emisji-co2,402265,artykul.html

  • The Canon Group Science Base Targets zostały zweryfikowane przez SBTi. Dotyczyły one w szczególności planów na rok 2030, obejmujących 42% bezwzględnej redukcji emisji CO2 dla zakresu 11 i 22 oraz 25% dla zakresu 3 (kategoria 1 i 11)3 w porównaniu z rokiem 2022.

  • Canon będzie nadal redukować emisję CO2 zgodnie ze swoimi krótkoterminowymi celami środowiskowymi, a także ze standardami SBTi, przyczyniając się tym samym do promowania idei dekarbonizacji wśród społeczeństwa.

Oprócz realizacji celów związanych z SBTi, Canon będzie kontynuować ograniczenie emisji CO2 we wszystkich fazach cyklu życia produktu o 3%, rok do roku. Jeśli cel ten będzie utrzymany, to do 2030 roku emisja zostanie zredukowana o około 50% w stosunku do poziomu z 2008 roku. Firma jest na dobrej drodze do realizacji tego zamiaru, odnotowując w latach 2008-2022 średnią poprawę o 4,1%. Łączna redukcja, począwszy od 2008 roku, wyniosła 43%.

W perspektywie długoterminowej, Canon jest zaangażowany w pracę w kierunku niskoemisyjnej przyszłości i osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku.

Inicjatywa Science Based Targets (SBTi) definiuję metodologię, która zachęca firmy do ustalania celów dotyczących redukcji emisji gazów cieplarnianych w oparciu o naukę o klimacie. Jest ona zarządzana przez cztery organizacje: United Nations Global Compact (UNGC), World Resources Institute (WRI), World Wide Fund for Nature (WWF) i CDP.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

Dodatkowe informacje:

1 Zakres 1 (Scope 1) Emisje bezpośrednie powstałe w wyniku spalania paliw w źródłach stacjonarnych bądź mobilnych będących własnością firmy bądź przez nią nadzorowanych, emisje powstałe w wyniku zachodzących procesów technologicznych czy ulatniających się czynników chłodniczych.

2 Zakres 2 (Scope 2) pośrednie energetyczne emisje powstałe w wyniku zużywania importowanej (zakupionej czy dostarczonej z zewnątrz) energii elektrycznej, cieplnej, pary technologicznej, chłodu (w praktyce emisje GHG powstają w miejscu wytworzenia tych mediów).

3 Zakres 3 (Scope 3) Inne pośrednie emisje powstałe w całym łańcuchu wartości, np. w wyniku wytworzenia surowców lub półproduktów, zagospodarowania odpadów, transportu surowców oraz produktów, podróży służbowych pracowników czy użytkowania produktów przez końcowych użytkowników.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764