logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon Varioprint iX1700: 170 obrazów A4 na minutę

  PR 12.10.2023, przeczytano 931 razy
ilustracjastrzałka
Canon Varioprint iX1700

Canon zapowiada premierę Canon varioPRINT iX1700 - nowego urządzenia pozwalającego na druk z prędkością do 170 obrazów A4 na minutę. Wydarzenie będzie miało miejsce na targach Canon Expo w Jokohamie (Japonia, 19-20 października 2023 r.). Maszyna varioPRINT iX1700 wykorzystuje najnowsze i sprawdzone technologie firmy Canon, co pozwoli naszym klientom osiągać najwyższe standardy jakości i wydajności pracy. Nowy system zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających dostawców druku komercyjnego i przemysłowego. Pierwszymi klientami, którzy przekonają się, jakie możliwości oferuje varioPRINT iX1700 będą goście targów drupa24, odwiedzający stoisko firmy Canon (hala 8A, stoisko B41).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-varioprint-ix1700%3A-170-obrazow-a4-na-minute,401706,artykul.html

Dla wymagających drukarni komercyjnych i przemysłowych

Canon nie ustaje we wspieraniu klientów, którzy podążają za najnowszymi trendami w branży, takimi jak m.in.: drukowanie w niskich nakładach i krótkie terminy zamówień, co jest efektem postępującej automatyzacji.

Jeśli chodzi o obszar druku atramentowego i arkuszowego, najnowsze urządzenie varioPRINT iX1700 łączy doświadczenie centrów badawczo-rozwojowych Canon z Japonii, Niemiec i Holandii. Wydajność rozwiązania równa 170 obrazów A4 na minutę powoduje, że urządzenie można sytuować między flagowym modelem Canon imagePRESS V1350, a atramentowym varioPRINT iX2100/3200. Należy je więc traktować jako uzupełnienie oferty przeznaczonej dla przemysłu.

Innowacyjna technologia głowicy drukującej i atramentu do wysokiej jakości druku

varioPRINT iX1700 jest wyposażone w nową, innowacyjną głowicę drukującą Canon która pozwala na osiągnięcie rozdzielczości druku równą 2400 x 1200 dpi. Wszystko to w oparciu o nowy zestaw atramentów. Dzięki temu umożliwia ona produkcję materiałów drukarskich o wysokiej jakości, takich jak m.in.: materiały marketingowe, książki i różnorodne formy stosowane w komunikacji biznesowej.

Nowe atramenty polimerowe na bazie wody zawierają wysoko nasycone pigmenty i pozwalają na uzyskanie szerokiej gamy kolorów dla różnych typów mediów drukarskich. Atrament nakładany jest na medium zaraz po procesie nałożenia płynu kondycjonującego, który pozwala zakotwiczyć pigment w materiale, tworząc bardzo cienką warstwę. W rezultacie, wydruk umożliwia reprodukcję mocnej kolorystyki przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej struktury materiału, umożliwiając produkcję materiałów z reguły drukowanych offsetowo w równie wysokiej jakości. W varioPRINT iX1700 zastosowano zupełnie nowy mechanizm korekcji, który bez zwalniania pracy poprawia ewentualne niedoskonałości ułożenia arkusza, by zapewnić najwyższą jakość obrazu i rejestrację wydruku.

Produktywna i niezawodna

Maszyna drukuje maksymalnie w formacie B3 z prędkością do 170 obrazów A4 (73 obrazy B3 na minutę). Aby zmaksymalizować wydajność, konserwacja głowicy drukującej i kontrola jakości zostały zautomatyzowane. Głowice drukujące są wyposażone w mechanizm, który pozwala na utrzymanie atramentu w cyrkulacji, dzięki czemu nie wysycha on i pozwala na stabilność procesu drukowania. Dzięki specjalnej kompozycji atramentów, które firma Canon opracowała dla nowej głowicy, a także dzięki podciśnieniowemu systemowi gwarantującemu niezawodne podawanie papieru, varioPRINT iX1700 może być wykorzystywane do szerokiej gamy nośników.

Operatorzy i serwisanci mają zapewniony łatwy dostęp do przedniej części maszyny a specjalne okno zapewnia z kolei łatwy wgląd w mechanizm druku i głowic. Cyfrowy interfejs PRISMAsync w ramach pakietu Canon PRISMA gwarantuje integrację urządzenia z oprogramowaniem do zarządzania kluczowymi procesami pracy w firmach, w tym z procesami produkcyjnymi. Wizualnie dopracowany interfejs użytkownika i funkcje automatyzacji wzmacniają wydajność urządzenia.

Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe, komentuje: "Jako światowy lider w dziedzinie arkuszowych drukarek produkcyjnych i zaufany partner klientów z ponad 600 instalacjami na całym świecie, Canon nieustannie poszukuje innowacyjnej, zaawansowanej technologii druku atramentowego. Z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy nowe urządzenie trafi do naszej oferty. Poszerzenie portfolio spowoduje, że jeszcze większa liczba dostawców usług poligraficznych usprawni swoje procesy produkcyjne, poprawi jakość materiałów drukowanych, reagując z większą szybkością i elastycznością na potrzeby klientów. varioPRINT iX1700 zapewni korzyści zarówno komercyjnym, jak i przemysłowym dostawcom usług poligraficznych i pomoże drukarniom poszerzyć ofertę, umożliwiając im zawieranie większej liczby transakcji biznesowych i zwiększenie konkurencyjności".

Nowe urządzenie varioPRINT iX1700 będzie dostępne na rynkach EMEA w 2025 roku.

Źródło: Canon Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Packaging Innovations 2024: wystawcy rezerwują stoiska
16. edycja Targów Packaging Innovations odbędzie się 09-10 października 2024 w EXPO Kraków. Już teraz swój udział potwierdziły firmy z całego świata. Wystawcy, którzy zgłoszą się teraz mogą liczyć na pierwszeństwo w wyborze lokalizacji stoiska.
Drukarnia Graffiti kolejnym użytkownikiem rozwiązań Hunkeler
Firma Graffiti z Jaworzna od ponad 15 lat specjalizuje się w zadrukowywaniu płyt czołowych i paneli kontrolnych do sprzętu RTV/AGD w technice sitodruku. Z początkiem br. została tu uruchomiona wysokonakładowa produkcja instrukcji obsługi i innych materiałów komercyjnych w technologii zwojowego druku cyfrowego. Integralną część wdrożonych w związku z tym rozwiązań stanowią...
Koenig & Bauer: wywiad z Jerzym Saramą, prezesem drukarni Karton-Pak
Współpraca drukarni Karton-Pak S.A. z Nowej Soli z Koenig & Bauer trwa nieprzerwanie blisko 30 lat. Niedawno firma dostarczyła tu dziewiątą z kolei arkuszową maszynę drukującą z serii Rapida. Wzbogaciła ona park sprzętowy drukarni, specjalizującej się w opakowaniach jednostkowych z tektury litej, w zakresie produktów wysoko przetworzonych, uszlachetnionych,...
Brother Hoshizaki: platynowy certyfikat RBA dla fabryki w Japonii
Firma Brother Industries, Ltd. ogłosiła, że jej fabryka Hoshizaki (zlokalizowana w Minami-ku, Nagoya) otrzymała certyfikat Platinum, najwyższą ocenę w audycie Validated Assessment Program (VAP), który ocenia zgodność z Kodeksem Postępowania Responsible Business Alliance (RBA). Jest to czwarty zakład produkcyjny w Grupie Brother, który otrzymał certyfikat RBA i...
Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764