logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Canon wprowadza technologię FLXflow w ploterach Arizona 2300

  PR 30.03.2024, przeczytano 406 razy
ilustracja

Grupa Media Conference, Düsseldorf, Germany, 09.00h CET 26 Marca 2024 – Firma Canon dziś przedstawia urządzenia z serii Arizona 2300 z technologią FLXflow, która wprowadza rozwiązania zwiększające produktywność tej serii ploterów płaskich. Nowy system FLXflow zawiera zarówno wcześniej wprowadzoną funkcję „Hold”, która pomaga utrzymać podłoża na stole, a także nowe, opcjonalne funkcje „Float” i „Instant Switch” ułatwiające prace z nimi. Wyższą wydajność i produktywność pracy zapewniają dodatkowe tryby jakości druku i sterowanie układem obrazu. Duże korzyści przynosi także lepsza integracja przepływu kolejnych zadań wraz z interfejsem, łączącym systemy automatyzacji umożliwiające płynne podawanie i zdejmowanie podłoży.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/canon-wprowadza-technologie-flxflow-w-ploterach-arizona-2300,403661,artykul.html

Canon wprowadza również najnowszą wersję 2.1 aplikacji PRISMAelevate XL, która podwaja grubość wydruku na obsługiwanych ploterach płaskich Arizona do 4 mm. Dzięki temu użytkownicy mogą tworzyć wyjątkowe grafiki z zastosowaniem druku warstwowego, co pozwoli im stworzyć bardziej atrakcyjną, wzbogaconą ofertę produktów.

Zoptymalizowana użyteczność

Ploter Arizona 2300 FLXflow, przeznaczony na rynek średnio- i wysokonakładowego druku wielkoformatowego, obsługuje szeroką gamę podłoży i zastosowań. Dzięki temu zarówno klienci wykorzystujący druk dla własnych potrzeb, jak również komercyjni dostawcy usług druku mogą podążać za zmieniającymi się trendami konsumenckimi spośród których warto wymienić rosnące zapotrzebowanie na wydruki spersonalizowane lub wykonywane na specjalne zamówienie. Tego rodzaju zlecenia pozostają opłacalne nawet w przypadku wykonywania próbek czy jednorazowych zamówień.

ilustracjastrzałka

System FLXflow zapewnia unikatową, opatentowaną funkcjonalność, która nie tylko umożliwia użytkownikom przytrzymywanie podłoży, ale także ich unoszenie. Trzy dostępne funkcje - Hold Float Instant Switch - pozwalają użytkownikom na szybsze i łatwiejsze przesuwanie po stole podłoży cięższych bądź o nietypowej wielkości. Funkcja Hold , stosowana już wcześniej w oryginalnej technologii FLOW, utrzymuje podłoże na miejscu za pomocą opatentowanej techniki przepływu powietrza. Wykorzystując automatyczny pomiar i regulację strumienia powietrza dla potrzeb mocnego i dokładnego utrzymania na miejscu różnego rodzaju podłoży, funkcja ta zapewnia ich elastyczne umiejscawianie. Wymaga przy tym mniej maskowania, co umożliwia operatorom szybsze wykonywanie zadań.

Nowa opcjonalna funkcja Float wypycha powietrze ze stołu w górę, tworząc poduszkę umożliwiającą łatwe umiejscowienie ciężkiego czy trudnego podłoża – szkła lub dużych arkuszy dibondu bądź sklejki, zmniejszając jednocześnie ryzyko ich uszkodzenia. Umożliwia to również bardziej płynną rejestrację wszystkich rodzajów podłoży wraz z funkcją „unoszenia”, która umożliwia precyzyjne umiejscawianie kilku fragmentów w tym samym czasie. Z kolei funkcja Instant Switch pozwala operatorowi zmieniać łatwo tryb Hold na Float za pomocą pedałów nożnych, co upraszcza obsługę plotera i ułatwia zdejmowanie podłoży ze stołu, zmniejszając ryzyko ich uszkodzenia.

Druk warstwowy i teksturowany czyli kreatywność bez granic

Najnowsza wersja 2.1 aplikacji PRISMAelevate XL podwaja grubość druku warstwowego do 4 mm, dzięki czemu użytkownik może tworzyć wyjątkowe grafiki z zastosowaniem druku elewacyjnego by uatrakcyjnić i poszerzyć swoją ofertę produktów. W efekcie użytkownicy mogą odkrywać nowe zastosowania m.in. teksturowane, trwałe oznakowania, zdobienia produktów, materiały dekoracyjne czy prototypy opakowań, jak również zastosowania dla osób niedowidzących. Wydruki są trwałe i nie wymagają dodatkowych czynności wykończeniowych, takich jak laminowanie, powlekanie czy lakierowanie natryskowe. Przekłada się to na mniejszą ilość odpadów i wyższą wydajność produkcji.

Maksymalizacja czasu pracy bez przestojów

Użytkownicy ploterów Arizona 2300 FLXflow mogą również skorzystać z nowego zaawansowanego sterowania układem obrazu, co umożliwia wprowadzanie zmian w ostatniej chwili na ploterze, zapewnia dodatkową elastyczność podczas umiejscawiania podłoża na stole i ogranicza marnotrawienie kosztownych materiałów. Produktywność zwiększają dodatkowo narzędzia wsparcia serwisowego, jak rozwiązanie PRISMAservice, które zapewnia konserwację predykcyjną i ułatwiają autoryzowaną zdalną pomoc wykwalifikowanych techników serwisowych, maksymalizując czas pracy bez przestojów.

Możliwość aktualizacji oprogramowania na miejscu

Klienci korzystający obecnie z ploterów Arizona 2300 z technologią FLOW mogą zaktualizować swoje urządzenie do najnowszej wersji z funkcjami FLXflow, w tym opcjonalnymi funkcjami Float i Instant Switch. Aktualizacje obejmują również nową funkcję zaawansowanego sterowania układem obrazu. Można również dodać oprogramowanie do obsługi kolejki zadań PRISMA XL Suite z funkcją podglądu. Dzięki temu użytkownik widzi jeszcze przed wydrukowaniem jak będzie wyglądać produkt końcowy i może wprowadzić niezbędne korekty. Oszczędza to czas, umożliwia podgląd złożonych, wielowarstwowych, teksturowanych wydruków i pozwala na oszacowanie kosztów przed drukowaniem.

Mathew Faulkner, Director, Marketing & Innovation, Wide Format Printing Group, Canon EMEA, powiedział: „W Canon skupiamy się na nieustannym rozwoju naszej technologii ploterów płaskich, ściśle współpracując z rynkiem i naszymi klientami z myślą o dalszej ewolucji naszych produktów, począwszy od urządzeń aż po obsługujące je oprogramowanie. Mając to na uwadze, nasze urządzenie Arizona 2300 FLXflow zaprojektowaliśmy tak, aby było wszechstronne i zapewniało wysokiej jakości zastosowania o większej wydajności i produktywności. Nasze narzędzia wsparcia serwisowego, takie jak PRISMAservice, pomagają utrzymać naszym klientom jak najwyższy czas sprawności urządzeń, gwarantując maksymalną produktywność. Z kolei dzięki nowym funkcjom naszej technologii FLXflow, wraz z dodatkową funkcją „Float”, operator może znacznie łatwiej obsługiwać nieregularne lub ciężkie podłoża, co otwiera możliwości produkcji dla szerszej gamy zastosowań.”

Kolejne możliwości powstają wraz z połączeniem z najnowszą wersją naszej aplikacji PRISMAelevate XL, obsługującą wydruk o grubości 4 mm” – dodaje Mathew Faulkner. - „Klienci nieustannie zaskakują nas kreatywnymi zastosowaniami. Nie możemy się już doczekać momentu, w którym zobaczymy jakie produkty powstają dzięki tym nowym funkcjom.

Zaprojektowane z myślą o środowisku

Z uwagi na mniejszą ilość odpadów i niższe zużycie energii w porównaniu do poprzednich modeli, ploter Arizona 2300 FLXflow został zaprojektowany z myślą o jeszcze bardziej zrównoważonym rozwoju. Technologia FLXflow wymaga mniej maskowania i podkładów, aby utrzymać nośnik na miejscu, co oznacza mniej odpadów. Urządzenia nowej serii zużywają również co najmniej 15% mniej energii w porównaniu do swoich poprzedników z lampami do utwardzania. Ponadto oferują funkcje oszczędzania energii, pozwalają na uzyskiwanie prawidłowego wydruku już za pierwszym podejściem i zapewniają natychmiastowa gotowość urządzenia do pracy. Atramenty posiadają certyfikat GREENGUARD Gold, który gwarantuje, że wydruki są bezpieczne do użytku we wrażliwym środowisku, w takich miejscach jak szpitale, szkoły i inne instytucje publiczne.

Plotery Arizona 2300 z technologią FLXflow to urządzenia modułowe z możliwością aktualizacji o obsługę nośników rolkowych czy technologię FLXflow, Taka modułowa konstrukcja jest zbieżna z innymi, wprowadzonymi niedawno innowacjami w płaskich i rolkowych produktach firmy Canon - serii Colorado M. Jednocześnie zwiększa ona trwałość urządzenia i stanowi inteligentny, bardziej zrównoważony sposób inwestowania w technologię w miarę rozwoju firmy bez konieczności zakupu nowego urządzenia.

Klienci mogą również skorzystać z programu regeneracji firmy Canon, który pozwala na wymianę dotychczas stosowanych, używanych urządzeń Arizona w momencie zakupu nowej maszyny. Takie starsze systemy są sprawdzane, serwisowane i przygotowywane do sprzedaży jako zregenerowane urządzenia. Wydłuża to żywotność serii Arizona.

Ploter Arizona 2300 FLXflow będzie dostępny od czerwca 2024 r., a zadebiutuje na targach ISA w Orlando (Floryda, USA) w dniach 10-12 kwietnia 2024 r. Ploter Arizona 2300 FLXflow po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publicznie w Europie podczas targów drupa 2024 na stoisku Canon w hali 8a, stoiska B41-1 do B41-8. Aplikacja PRISMAelevate XL w wersji 2.1 będzie dostępna od 10 kwietnia za pośrednictwem akredytowanych partnerów, a także w dziale sprzedaży bezpośredniej firmy Canon.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Shakira nową ambasadorką Ipanema
Kolumbijska artystka i bizneswoman, Shakira, została nową ambasadorką brazylijskiej marki obuwia Ipanema i twarzą wyjątkowej kampanii kolekcji Ipanema Sempre Nova.
Niższe ceny w Carrefour - marka Tex w kampanii wizerunkowej
Carrefour Polska ruszył z ogólnopolską kampanią promującą TEX. Marka ta zaprojektowana we Francji, od wielu lat dostępna jest w tej sieci na wyłączność. Dzięki wysokiej jakości odzieży, obuwia i dodatków oferowanych w konkurencyjnych cenach, zyskuje ona coraz więcej klientów na polskim rynku. W ramach wiosennej kampanii, produkty TEX oferowane są, m.in. w...
Puma rusza z kampanią, która stawia na szybkość
PUMA rozpoczęła pierwszą od 10 lat ogólnoświatową kampanię „FOREVER. FASTER. - See The Game Like We Do”. Nowe działania zapraszają profesjonalnych, jak i amatorskich sportowców do postrzegania rozgrywki w sposób, w jaki robi to PUMA.
Carrefour włącza się w kampanię społeczną UOKiK
Carrefour Polska dołącza do ogólnopolskiej kampanii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów “Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!”. Informacje na temat akcji, której celem jest ostrzeżenie Polaków przed fałszywymi inwestycjami, pojawią się we wszystkich hiper- i supermarketach Carrefour w Polsce, a także w mediach...
Labelomat - projektowanie etykiet online
W dzisiejszym świecie, gdzie pierwsze wrażenie odgrywa ważną rolę, etykiety stanowią nieodłączną część produktów. Odpowiednio zaprojektowane etykiety nie tylko przyciągają uwagę, ale także przekazują istotne informacje o produkcie.Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych projektantów i przedsiębiorców, powstało innowacyjny narzędzie o nazwie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764