logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Carbonowy zawrót głowy: Laminaty 3M DI-NOC dostępne w Polsce

  PR 27.07.2009, przeczytano 6022 razy
ilustracjastrzałka

Laminaty DI-NOCTM to ponad 600 kombinacji obejmujących wzory od naturalnych po futurystyczne. Laminaty wiernie imitują drewno, metal, marmur, skórę, kamień, tynk i wiele innych materiałów służących do wystroju wnętrz.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/carbonowy-zawrot-glowy%3A-laminaty-3m-di-noc-dostepne-w-polsce,9286,artykul.html

Jednak początki laminatów DI-NOCTM sięgają lat 60-tych, kiedy to w Stanach Zjednoczonych zaczęto produkcję tych folii na potrzeby przemysłu samochodowego. Początkowo aplikacje sprowadzały się do dekoracji zewnętrznych paneli samochodów foliami imitującymi drewno. Musiały być odporne na pogodę, zużycie i zadrapania. W tej chwili w branży samochodowej ogromną popularnością cieszą się laminaty DI-NOCTM z serii CARBON. Materiał ten znajduje szerokie zastosowanie w tunningu samochodowym. Pojazdy oklejone folią DI-NOCTM CARBON świetnie się prezentują, a dodatkowo pełnią funkcję ochronną elementów pojazdu narażonych na stłuczki (błotniki, lusterka). Przykłady realizacji przy zastosowaniu folii 3MTM DI-NOCTM CARBON prezentowane są w całej Europie, także przy okazji salonów samochodowych i wystaw. W Polsce pokaz aplikacji ten folii odbył się 17 czerwca podczas szkolenia z cyklu Akademia Wiedzy i Praktyki firm 3M i Antalis Polska poświęconego prezentacji folii 3M do oklejania pojazdów.

Z biegiem lat rozszerzono gamę wzorów laminatów DI-NOCTM i zaczęto wykorzystywać je na szeroką skalę także w budownictwie oraz architekturze wnętrz. Pozwoliło to na znaczne obniżenie kosztów związanych z zastosowaniem tradycyjnych materiałów i dało nieograniczoną swobodę projektowania niezależnie czy chodzi o budynek, przedmioty codziennego użytku, czy samochody.

Źródło: 3M

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Podczas konferencji w dniu 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting (wszyscy zarejestrowani na konferencję otrzymają zaproszenia z linkiem do wejścia na wydarzenie) będą Państwo mogli wysłuchać prezentacji ekspertów z branży oraz wziąć udział w pokazach pracy maszyn.
Tomasz Lewandowski nowym kierownikiem marketingu Centrum Medycznego CMP
Od stycznia br. Tomasz Lewandowski pełni funkcję kierownika marketingu w Centrum Medycznym CMP. Wcześniej związany był z Tramwajami Warszawskimi.
W czasie pandemii COVID-19 polskie firmy wolały ograniczać koszty pozapłacowe i inwestycje niż obniżać wynagrodzenia – wynika z „Badania Polskiej Przedsiębiorczości” zleconego przez inFakt agencji ARC Rynek i Opinia. Wśród małych firm co piąta zdecydowała się podnieść płace.
Związek Cyfrowa Polska wspiera i edukuje polskich przedsiębiorców w dostosowywaniu  do zmian cyfrowych. W tym celu  wspólnie z Obserwatorium.biz oraz partnerami: Asseco, Certum oraz Samsung, przygotował specjalny e-poradnik, który ma pomóc polskim firmom  rozpoczęcie cyfryzacji  poprzez wdrożenie idei paperless. Projekt powstał w ramach...
Firma PU HETMAN po raz pierwszy w historii zdecydowała się rozpocząć działania komunikacyjne w zakresie PR. Na swojego przedstawiciela wybrała agencję keyPR.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764