logo
WIEDZA

Case Study: Media markt - Be like 18

Mateusz Zawiślak  PR 01.06.2017, przeczytano 505 razy
ilustracjastrzałka
Case Study: Media markt - Be like 18

Z okazji swoich 18 urodzin klient poszukiwał niestandardowego podejścia do komunikacji, nowego sposobu na interakcję z marką. Akcja miała być przeciwwagą dla szeroko zakrojonych, urodzinowych promocji cenowych (nuuda). Szukaliśmy pomysłu, który będzie budował markę i prowokował emocje, najlepiej w nieoczywisty sposób. Projekt miał być zaadresowany do kupujących on-line - internautów, digital natives, często korzystających z komputera.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/case-study:-media-markt---be-like-18,32688,artykul.html

Pomysł:

Świętuj 18 urodziny MediaMarkt – najgłośniejsze w Polsce. Poczuj się jakbyś też miał 18 lat i pohałasuj z nami. Jak? W naszej grze Belike18, gdzie możesz wyszumieć się jak za młodu, cofnąć w czasie do swoich 18 urodzin i z tej okazji otrzymać prezent. Na dedykowanym urodzinom MediaMarkt landing page’u stworzyliśmy grę sterowaną krzykiem. Natężenie i długość dźwięku wydawanego przez gracza wyznaczała długość i wysokość skoku kierowanej postaci.

Rozwiązanie:

Gra w nawiązującej do przeszłości stylistyce pikselowej polegała na ucieczce od obowiązków studenckich, domowych czy biurowych do MediaMarkt, gdzie czekały urodzinowe prezenty.

Nasz bohater zmęczony swym szefem ucieka z pracy i zaczyna cofać się w czasie, buntując się w kolejnych poziomach przeciw studiom i rodzicom. W końcu osiąga 18 lat i otrzymuje urodzinowy prezent od MediaMarkt.

Jedyna promocja odbyła się na kanałach Twitch i Youtube, gdzie 4 czołowi polscy streamerzy przechodzili naszą grę za pomocą najróżniej wydawanych dźwięków. Efekt - 10 milionów decybeli wykrzyczanych przez naszych graczy. Poza tym projekt osiągnął wyniki w postaci:

  • ponad 800 tysięcy rozegranych gier;
  • średni czas rozgrywki - 8 minut;
  • ponad 10 tysięcy odpowiedzi na pytania konkursowe;
  • średni bounce rate - 9% (przy średniej dla gier online 30%); piosenka Izaka, którą stworzył podczas grania – 420 tysięcy wyświetleń.

Źródło: Dentsu Aegis Network Polska

www.dentsuaegisnetwork.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

9 sposobów na organiczne zwiększenie zasięgu w social mediach
Marketing afiliacyjny nigdy nie spoczywa na laurach, dla Twojego biznesu ważne jest abyś był zawsze o jeden krok do przodu. 2018 to rok płatnej reklamy w mediach społecznościowych, ale zwiększanie zasięgu organicznego nigdy nie powinno być niedoceniane.
Przewagę w e-commerce może zapewnić rozwiązanie problemu tzw. ostatniej mili
W ostatnich latach i miesiącach następuje kolejny krok rewolucji w handlu internetowym, który w ciągu najbliższych 5-10 lat istotnie zmieni sposób, w jaki konsumenci kupują, a handlowcy organizują swoje firmy. Symbolem tego nowego trendu jest fakt, że obrót na chińskiej platformie Alibaba osiągnął w ciągu ostatniego „Dnia Singla” wysokość 7 mld dolarów – więcej niż tego dnia u jakiegokol...
Content marketing opiera się na komunikacji dwustronnej. Po jednej stronie stoi marka, która tworzy ciekawe i unikalne treści, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Po drugiej znajdują się odbiorcy, którzy mogą wyrazić swoją opinię i podzielić się własnymi pomysłami i odczuciami. Wszystko to, co zostanie przez nich stworzone nazywamy user generated content. Odpowiednie wykorzystanie tego...
Sprawa wielkiej wagi: Opakowania wielkoformatowe z nadrukiem
Dzięki swojej konkurencyjnej cenie, dużej wytrzymałości oraz dobrej amortyzacji tektura stała się niezwykle popularnym materiałem do produkcji takich materiałów jak point of sale, czy opakowania wielkoformatowe.
Design thinking – buduj markę jak projektant
Stworzenie skutecznej strategii marki to duże wyzwanie i odpowiedzialność dla marketerów. Nie dziwi więc rosnąca popularność metodologii design thinking, która zmienia sposób myślenia i proces projektowania skutecznej strategii brandu.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone