logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Catalin Dobre dołącza do Galerii Sław Festiwalu Golden Drum

  PR 26.05.2023, przeczytano 374 razy

To dla nas zaszczyt i przyjemność powitać Catalina Dobrego, dyrektora współzarządzającego i kreatywnego McCann Worldgroup Romania, a także regionalnego dyrektor kreatywnego McCann w regionie CEE, w gronie członków Galerii Sław Festiwalu Golden Drum, składającą się ze staranie wyselekcjonowanej grupy wizjonerów i marzycieli, którzy z pasją i odwagą pracowali na rzecz rozwoju branży kreatywnej i jej wpływu na inne sektory.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/catalin-dobre-dolacza-do-galerii-slaw-festiwalu-golden-drum,400147,artykul.html

Założona w 2010 roku Galeria Sław Festiwalu Golden Drum stanowi hołd dla osób, których kariery zawodowe i postępowanie w życiu osobistym wywarły wpływ na branżę kreatywną i jej pracowników. To liderzy kreatywności, którzy nie od dziś inspirują i motywują nas do działania, a także oferują wskazówki, dzięki którym nasze przedsięwzięcia wchodzą na coraz to nowsze poziomy rozwoju.

- Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do Galerii Sław Festiwalu Golden Drum, który jest najważniejszą imprezą branży kreatywnej w Europie Środkowej i Wschodniej. Nie przypuszczałem nigdy, że znajdę się w tak znakomitym towarzystwie złożonym z prawdziwych branżowych gigantów. Jestem i zawsze byłem dumny z kreatywnego DNA, które stanowi naszą regionalną spuściznę. Dorastanie i życie w tej części świata zrobiło z nas ekspertów od znajdowania nieoczywistych rozwiązań. Dobrze nas pod tym względem wyszkoliło. Dzięki temu nie boimy się podejmować wyzwań i jesteśmy bardzo innowacyjni. Uważam, że Golden Drum docenia i promuje właśnie ten rodzaj kreatywności. Jestem dumny, że mogę stać się częścią Galerii Sław tego wyjątkowego festiwalu. Daje mi to nowe siły do dalszego promowania autentyczności regionu i celebrowania naszego niepowtarzalnego podejścia do kreatywności. – Catalin Dobre, McCann

Catalin jest od wielu lat w sposób nierozłączny związany z festiwalem, konsekwentnie wyróżniając się niezwykłą ambicją, talentem i ciężką pracą. Nigdy nie szczędził festiwalowi Golden Drum słów uznania, doceniając jego znaczenie dla rozwoju regionu, branży kreatywnej i młodych talentów. Korzystając z pełnego wsparcia sieci McCann, Catalin odegrał strategiczną rolę w rozwoju festiwalu i umocnienia jego pozycji w branży.

Podczas różnych edycji festiwalu Catalin był prelegentem, członkiem głównego jury oraz członkiem jury konkursu Young Drummers. Odbierał także nagrody Golden Drum i wyróżnienia jako Dyrektor Kreatywny Roku. Pod jego kierownictwem firma McCann Romania kilkakrotnie zdobyła na festiwalu tytuł Agencji Roku, a McCann Network tytuł Sieci Roku.

Rozwój kultury kreatywnej w Europie Środkowo-Wschodniej wkracza na nowy poziom

Catalin Dobre to 39-letni absolwent filozofii, który pełni obecnie funkcję dyrektora kreatywnego i współzarządzającego McCann Worldgroup Romania. Karierę w branży rozpoczął 20 lat temu jako copywriter.

W ciągu tych dwóch dekad zdobył łącznie 39 nagród na międzynarodowym festiwalu kreatywności Cannes Lions – w tym dwukrotnie Grand Prix i raz Tytanowego Lwa. Zdobył również nagrody we wszystkich najważniejszych międzynarodowych konkursach reklamowych, w tym na konkursie D&AD, Clio, One Show, Eurobest, Lia, New York Festivals, Cresta i Golden Drum.

Z dumą zasiadał w jury konkursów D&AD, Clio, Eurobest, Dubai Lynx, NY Festivals i Golden Drum.

Catalin pojawił się także na pierwszej liście rumuńskiej edycji magazynu Forbes wyróżniającej wpływowe osoby poniżej 30. roku życia „30 under 30”, a dwa lata później otrzymał nagrodę Excellence Award. Został także wyróżniony nagrodą IAA Excellence Award za kampanię, która zdobyła pierwszą nagrodę Grand Prix w Cannes dla Europy Wschodniej i została wyróżniona na liście Adweek's Creative 100 w 2019 roku.

Informacje o Galerii Sław Festiwalu Golden Drum

Istnieje wiele zwykłych ścian. Ale gdy na takiej konstrukcji zapiszemy nazwiska wielkich postaci, nadając im namiastkę nieśmiertelności, wtedy zwykła ściana staje się Ścianą przez duże Ś. Festiwal Golden Drum od dwudziestu siedmiu lat przyciąga wspaniałych wizjonerów i marzycieli, którzy z pasją i odwagą pracują na rzecz rozwoju branży kreatywnej.

Często z biegiem czasu i czynionymi postępami zapominamy o nazwiskach tych, którzy stworzyli fundamenty, na których dzisiejsi specjaliści budują wielkie osiągnięcia. Wirtualna ściana Galerii Sław Festiwalu Golden Drum powstała w 2010 roku i zawiera nazwiska wspaniałych ekspertów i ekspertek z branży kreatywnej. Liczba nazwisk stale rośnie wzbogacana o imiona i nazwiska osób, o których osiągnięciach zawsze powinniśmy pamiętać. Dodawane są one po starannym rozważaniu, z poczuciem wdzięczności za wniesiony przez nich ich wkład. Każde nowe nazwisko w Galerii Sław musi zostać zatwierdzone i przyjęte przez dotychczasowych członków tej grupy.

Członkowie Galerii Sław Festiwalu Golden Drum w kolejności alfabetycznej: Jure Apih, Adrian Botan, Farid Chehab, Michael Conrad, Ivan Čimburov, Meta Dobnikar, Catalin Dobre, Dushan Drakalski, Csaba Gosztonyi, Andrey Gubaydullin, Ami Hasan, Mariusz Jan Demner, Jaime Mandelbaum, Jiri Mikeš, Juli Nemes, Johannes Newrkla, Günseli Özen, Milka Pogliani, Ulrich Proeschel, Jorg Riommi, Jason Romeyko, Daniel Ružička, Dragan Sakan, Juraj Vaculik, Vital Verlič, Jarek Ziebinski oraz Darek Zatorski.

Festiwal Golden Drum odbędzie się w dniach 9-10 października 2023 r. w hotelu Grand Hotel Bernardin w mieście Portorož w Słowenii. Nadal trwa przyjmowanie zgłoszeń na konkurs Golden Drum.

Źródło: Golden Drum

www.goldendrum.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polska firma meblarska w finale konkursu Designeuropa Awards
Podczas czwartej edycji konkursu DesignEuropa Awards, która odbyła się w ośrodku konferencyjnym Axica w Berlinie, uhonorowano dwa wyjątkowe wzory. Pierwszym jest RemigoOne, elektryczny silnik zaburtowy stworzony przez słoweńską projektantkę Ajdę Bertok, zaprojektowany zgodnie z zasadami innowacyjności morskiej i zrównoważonego rozwoju, zdobył nagrodę dla małych i nowo...
Termin zgłoszeń do Youtube Works Awards przedłużony
To już ostatnie chwile na zgłoszenie swojej kampani wideo do tegorocznej edycji YouTube Works Awards. Termin zgłoszeń został przedłużony do 30 września 2023 roku. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a projekty można zgłaszać na stronie YouTube Works.
Projekt Roku 22/23 wystartował
Od 11 do 27 września można zgłaszać swoje projekty do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla projektantów graficznych - Projektu Roku. 
Złote Spinacze kolejny rok z rzędu z rekordem zgłoszeń
Do 21. edycji konkursu Złote Spinacze wpłynęły aż 482 zgłoszenia w 35 kategoriach. To najwyższy wynik od początku istnienia konkursu. Do kategorii głównych nadesłano 309 zgłoszeń, do kategorii sektorowych 128, a do kategorii specjalnych 45 zgłoszeń.
Znaki Jutra 2023: przegląd znaków, logo i symboli graficznych
Czas przemian, napięć, oczekiwań, nadziei i działania. Czas w którym ze szczególną uwagą definiujemy kształt przyszłości. Czy mamy realny wpływ na obraz świata w którym żyjemy? Świat wyidealizowany, świat zepsuty, a może jednak nadal pełen piękna i harmonii? Ideały w konfrontacji z codziennością życia stanowią o naszej tożsamości kulturowej, społecznej,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764