logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Catvertiser i badanie grupy docelowej na Facebooku

  PR 01.03.2016, przeczytano 1168 razy

Kluczowym celem wszystkich działań marketingowych jest dotarcie z odpowiednim komunikatem do właściwej grupy docelowej. Jak znaleźć naszych odbiorców wśród ponad 1,5 miliarda użytkowników Facebooka? Podpowiadamy, jak zrobić to w 5 prostych krokach na przykładzie platformy Catvertiser.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/catvertiser-i-badanie-grupy-docelowej-na-facebooku,27680,artykul.html

Krok 1: Analiza posiadanych danych

Posiadane dane na temat fanów można podzielić według wieku, płci, miejsca zamieszkania czy połączonych grup zainteresowań (jak np. sport czy biznes). Statystyki Facebooka pozwalają na uzyskanie wielu interesujących danych na temat twoich użytkowników. Ważne jest, aby nie tworzyć zbyt wiele podobnych do siebie grup, ponieważ to utrudnia wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

Krok 2:  Podział grupy na zestawy reklam

Po dokonaniu podziału użytkowników kierowane zostają do nich reklamy. Przykładowo możesz przeprowadzić test na podstawie kampanii zoptymalizowanej pod kątem polubień strony. Warto stworzyć kilka zestawów reklam targetowanych do odbiorców według wcześniejszej segmentacji (przykładowy podział może wyglądać tak: kobiety 24-35 lat, mężczyźni 24-35 lat, kobiety 35-65+, mężczyźni 35-65+ i wszyscy 13-24). Następnie postaraj się, aby treść poszczególnych reklam była dopasowana do wybranej grupy docelowej (jak wiadomo inaczej będziemy komunikować się z 15 i 50-latkiem).

Krok 3: Przyciągające uwagę kreacje i CTA


 
Kolejnym ważnym korkiem jest zadbanie o wizualny aspekt kreacji. Reklamy nie mogą zostawiać niedopowiedzeń – główny przekaz powinien być od razu zrozumiały. Zdjęcia natomiast muszą być duże i przyciągające uwagę. Niemniej istotne jest dobranie właściwego CTA (Call to Action) zachęcającego użytkowników do wykonania czynności, na której nam zależy. Przykładem ciekawego połączenia efektywnego copy z korespondującą z nim grafiką, które można znaleźć w kampanii promocyjnej strony Tasteaway.

Krok 4:  Reguły autooptymalizacyjne

Dzięki Catvertiserowi możesz teraz również wykorzystać reguły autooptymalizacji. Wystarczy wybrać opcję „zatrzymaj adsety” a następnie zdefiniować zasadę ich wyłączenia. Przykładowo, jeżeli chcesz by zestaw został zatrzymany po przekroczeniu 100 polubień strony to wybierz z kategorii „jeśli” wyniki a następnie w sekcji „jest większe niż” wpisz 100. Pamiętaj, aby zdefiniować regułę przed przystąpieniem do procesu tworzenia kampanii.

Krok 5:  Ewaluacja wyników

Teraz pozostaje już tylko przeanalizować otrzymane wyniki kampanii. Należy sprawdzić przede wszystkim, w którym zestawie otrzymano najniższy średni koszt pojedynczego polubienia. Warto również porównać osiągany zasięg w każdej z grup. Po weryfikacji istnieje wybór najefektywniejszej grupy odbiorców bądź odrzucenie tych, do których dotarcie jest najbardziej kosztowne.

Robert Borowski
Junior Performance Analyst, Catvertiser

Źródło: Catvertiser

www.catvertiser.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Torby ze „zwykłego” plotera
Ploter Mutoh ValueJet serii X ma nietypową pracę w Halfar, ponieważ jest używany do produkcji... m.in. toreb udanej serii LorryBags. Jak widać plotery żywiczne, to coś więcej niż urządzenia do drukowania na folii.
8 najnowszych trendów marketingowych, które warto poznać
Rozwijające się technologie zmieniają marketing, w konsekwencji strategie muszą równie szybko dostosowywać się do nowych realiów rynku. Jednym z najnowszych trendów wykorzystywanych przez firmy w analityce marketingowej jest oprogramowanie do uczenia maszynowego, które przewiduje szanse, trendy i problemy, jeszcze zanim się pojawią.  Zapewnia ono...
Branża FinTech, czyli technologie finansowe z każdym rokiem rośnie w siłę. Światowy sektor fintech wart jest już ponad 187 miliardów dolarów, a wartość całego rynku finansowego na świecie w 2022 roku szacuje się na ponad 26,5 bilionów dolarów. Ważnym czynnikiem rozwoju branży jest jej integracja i wspólne inicjatywy na przykład banków i...
Ulotki na papierach fakturowanych i powlekanych: druk na trudnych podłożach
Wyjątkowe podłoża, cienkie i grube arkusze, papier powlekany albo eleganckie papiery fakturowane - tego typu materiały sprawiają trudność niejednej drukarni. Jak sprawnie drukować na trudnych podłożach? Czy nowoczesne maszyny są przygotowane do zadań specjalnych?
Sprzedaż online w dobie koronawirusa: szanse i błędy
Obecność firmy w internecie to nie tylko dodatek do dotychczasowej działalności prowadzonej w tradycyjnym modelu sprzedaży. Sprzedaż online stała się jedyną opcją dla wielu firm, które chcą zabezpieczyć swój byt w niepewnych czasach.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764