logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve

  PR 27.02.2024, przeczytano 856 razy
ilustracja

CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ccl-otwiera-centrum-zrownowazonych-etykiet-shrink-sleeve,403250,artykul.html

  • W styczniu 2024 roku zakończyło się przeniesienie zakładu z Hohenems do nowej siedziby w Dornbirn.
  •  Nowoczesny zakład produkcyjny to inwestycja o wartości 50 milionów euro, w ramach której zwiększono powierzchnię obiektu do 20 000 m2 i zainstalowano nowy park maszynowy.
  • Centrum w Dornbirn specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości etykiet typu shrink sleeve z wykorzystaniem technologii dekoracji EcoFloat

Nowy zakład produkcyjny to inwestycja o wartości 50 milionów euro. Jej wyróżnikiem jest ponad dwukrotne zwiększona powierzchnia w porównaniu do poprzedniej lokalizacji w Hohenems. Blisko 10 000 m2 przeznaczono na produkcję i magazyn. Ten ostatni jest całkowicie zautomatyzowany oraz posiada inteligentne oprogramowanie sterowane komputerowo w celu optymalizacji zarządzania przestrzenią magazynową i automatyzacji logistyki wewnętrznej.

Relokacja wiązała się z wieloma udoskonaleniami zarówno w obrębie samego budynku, jak i wyposażenia w najnowocześniejszą technologię do produkcji etykiet shrink sleeve. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymogami zrównoważonego rozwoju. Zapewnia także naszym pracownikom bardziej optymalne warunki pracy. Celem jest dalsza redukcja śladu węglowego związanego z produkcją" - mówi Günther Birkner, członek zarządu w CCL.

ilustracjastrzałka

Budynek przyjazny dla środowiska

W ramach innowacji i energooszczędności do ogrzewania budynku wykorzystuje się ciepło generowane w procesach technologicznych przez maszyny produkcyjne, sprężarki i system termicznego utleniania rozpuszczalników. Systemem ogrzewania i chłodzenia zarządza główne centrum dystrybucji.

Na dachu zainstalowanych jest ponad 2 000 paneli fotowoltaicznych o mocy 900 kWp. Produkują one równowartość 721 000 kWh rocznie, co odpowiada rocznemu zużyciu prądu przez 200 gospodarstw domowych. Ponad 80 procent wyprodukowanej energii elektrycznej jest zużywane na potrzeby własne. Pozwala nam to zmniejszyć zużycie CO2 o 338 ton rocznie” - wyjaśnia Bernd Schmidle, kierownik budowy w CCL Dornbirn, który zarządzał planowaniem i budową nowego budynku oraz wdrożeniem najnowszych technologii.

Nowy zakład posiada już certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego według normy ISO 14001.

Zrównoważone etykiety shrink sleeve – Hub nowego centrum

Shrink sleeve to technologia dekoracji i zabezpieczania butelek oraz wielu innych rodzajów opakowań, która nie wymaga użycia kleju. Etykiety pod wpływem wysokiej temperatury obkurczają się na pojemnikach, otulając je niczym „druga skóra”. Doskonale sprawdzają się także na nietypowych czy nieregularnych kształtach opakowań, idelanie przylegając do ich powierzchni.

W Dornbirn wytwarzana jest najnowsza generacja zrównoważonych etykiet shrink sleeve. Są one wykonane z pływającej folii poliolefinowej o niskiej gęstości, co sprawia, że łatwo oddzielają się od opakowania w procesie rozdrabniania i separacji, a tym samym idealnie wspierają odzyskiwanie surowców i wydajny recykling.

EcoFloat jest naszą flagową marką wśród etykiet typu shrink sleeve. Ten materiał jest już dobrze znany w branży opakowań” - wyjaśnia dyrektor generalny Jens Winkler. „Cieszymy się, że z naszego nowego zakładu w Dornbirn możemy dostarczać ekologiczne etykiety termokurczliwe zarówno do lokalnych, jak i międzynarodowych klientów z całej Europy, także z Polski. Doceniają oni nie tylko nasze nowatorskie podejście, ale też poczynione inwestycje w najnowsze technologie i niezawodny serwis techniczny".

Jednym z przykładów zastosowania EcoFloat jest udane i wielokrotnie nagradzane wdrożenie zrealizowane z międzynarodową marką Henkel. Wraz z nią CCL zdobył nagrodę AWA (Alexander Watson Associates) w kategorii „Wkład w ochronę środowiska” za zrównoważony projekt butelki na płyn do płukania tkanin Vernel (firmy Henkel) z nowoczesną etykietą shrink sleeve.

CCL przyjmuje kompleksowe podejście do zrównoważonego rozwoju, działając zgodnie z koncepcją 3R (Reduce, Reuse, Recycle - redukuj, używaj ponownie, poddawaj recyklingowi). Idąc krok dalej, firma aktywnie wspiera recykling za pomocą własnych zrównoważonych rozwiązań.

Źródło: CCL Industries

cclind.com

Dodatkowe informacje:

O CCL
CCL Industries została założona w 1951 roku i obecnie jest wiodącym dostawcą opakowań specjalistycznych na świecie. Firma dostarcza etykiety i rękawy termokurczliwe do dekorowania opakowań produktów największych światowych marek. Specjalizuje się w produkcji etykiet i zabezpieczeń dla instytucji rządowych i międzynarodowych przedsiębiorstw z sektora opakowań konsumenckich, opieki zdrowotnej, branży chemicznej, urządzeń elektronicznych i motoryzacji.

Swoją główną siedzibę ma w Toronto w Kanadzie oraz we Framingham w stanie Massachusetts. Firma zatrudnia obecnie ponad 25 tysięcy pracowników w 205 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w 43 krajach i jest notowana na kanadyjskiej giełdzie papierów wartościowych. Roczne obroty firmy sięgają ponad 6,4 miliarda dolarów kanadyjskich (w 2022 r.).

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764