logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Centrum Komputerowe ZETO SA stawia na technologię firmy Océ

  PR 18.06.2009, przeczytano 6755 razy
ilustracjastrzałka
Przy nowo uruchomionej maszynie Océ VarioStream 7650 Twin stoją od lewej Piotr Czubala, dyrektor ds. sprzedaży Océ Poland, odpowiedzialny za sektor druku transakcyjnego; Robert Kobylański, wiceprezes zarządu Centrum Komputerowego ZETO; Paweł Walczak, kierownik zespołu konsultantów Océ Poland

Centrum Komputerowe ZETO SA to jeden z najważniejszych graczy na polskim rynku personalizowanego druku transakcyjnego i masowej wysyłki dokumentów. W ostatnim czasie park maszynowy firmy wzbogacił się o wysokowydajną zwojową maszynę monochromatyczną Océ VarioStream 7650 Twin, która zwiększyła miesięczne moce produkcyjne łódzkiego przedsiębiorstwa o ok. 5 mln stron A4.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/centrum-komputerowe-zeto-sa-stawia-na-technologie-firmy-oc%C3%A9-,9128,artykul.html

Centrum Komputerowe ZETO SA w Łodzi jest jedną z kilkunastu polskich spółek wywodzących się z najstarszego przedsiębiorstwa informatycznego w naszym kraju – Zakładu Elektronicznej Techniki Obliczeniowej, powstałego w 1964 roku. W latach 90., w wyniku zachodzących zmian gospodarczych i błyskawicznego rozwoju nowych technologii, w tej państwowej spółce rozpoczęły się procesy prywatyzacyjne, które nie ominęły także jej łódzkiego oddziału. W efekcie powstała spółka akcyjna Centrum Komputerowe ZETO, zatrudniająca dziś ok. 150 osób i realizująca w skali roku przychody w wysokości 60 mln zł. Większość obrotów firma osiąga z szeroko pojętej działalności na rynku usług informatycznych, m.in.: przetwarzania i zabezpieczania danych, zarządzania dokumentami i informacją, usług programistycznych, szkoleń informatycznych, aplikacji i wdrożeń, obsługi firmowej infrastruktury IT oraz sprzedaży materiałów eksploatacyjnych. Jednak Centrum Komputerowe ZETO to także jeden z najważniejszych graczy na polskim rynku usług outsourcingowych w zakresie masowej korespondencji personalizowanych dokumentów transakcyjnych. Z jej oferty w tym zakresie korzystają przede wszystkim firmy z branży bankowej, ubezpieczeniowej i energetycznej. Mówi Robert Kobylański, wiceprezes zarządu Centrum Komputerowego ZETO: Nasza przygoda z drukiem transakcyjnym rozpoczęła się już w połowie lat 90. Wówczas – prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce – zastosowaliśmy rozwiązanie dziś promowane na rynku pod nazwą TransPromo. Dla jednego z naszych klientów wprowadziliśmy projekt wyciągu bankowego zawierający dodatkową reklamę. Pomysł chwycił i już wkrótce realizowaliśmy kolejne podobne zlecenia. Dziś nasze centrum korespondencji masowej obsługuje na stałe około dziesięciu kluczowych klientów, dla których wykonywane są usługi masowego drukowania, personalizacji i kopertowania dokumentów, optymalizacji kosztów korespondencji, monitoringu i raportowania przesyłek listowych oraz e-mailingu i archiwizacji dokumentów. Co miesiąc ten dział naszej firmy przetwarza 10-12 mln stron A4 różnych dokumentów, dzięki czemu zarówno pod względem obrotów, jaki i wolumenu, plasujemy się w pierwszej piątce polskich firm oferujących tego rodzaju kompleksową obsługę.

Produkcja w firmowym centrum korespondencji masowej jest realizowana przy pomocy pięciu maszyn drukujących – dwóch oferujących druk jednostronny i trzech pracujących w trybie dupleks. Ostatnim zakupem firmy, który pozwolił na znaczne zwiększenie jej mocy produkcyjnych, jest wysokowydajna maszyna monochromatyczna na papier cięty Océ VarioStream 7650 Twin, będąca najbardziej wydajnym przedstawicielem rodziny urządzeń Océ VarioStream serii 7000. W konfiguracji dostarczonej do łódzkiej firmy składa się ona z dwóch jednostek drukujących (połączonych specjalnym modułem do odwracania wstęgi), co pozwala na pracę w trybie dwustronnym z prędkością 1200 str. A4/min. System umożliwia dostosowanie jakości obrazu do drukowanych dokumentów, oferując szeroki zakres rozdzielczości (240-600 dpi) i możliwość zastosowania zróżnicowanej gamy podłoży – od papierów niskogramaturowych do mediów o gramaturze 160 g/m2. Maszyna Océ VarioStream 7650 Twin drukuje w kolorze czarnym, w jednym ze standardowych kolorów z palety Océ, bądź też z wykorzystaniem specjalnego tonera na bazie technologii Océ CustomTone, np. w przypadku konieczności drukowania kolorów korporacyjnych bądź specjalnych.

Maszyna pracuje u nas od miesiąca i codziennie utwierdzamy się w przekonaniu, że dokonaliśmy właściwego wyboru – mówi Robert Kobylański. – Na naszą decyzję o zakupie rozwiązania firmy Océ wpłynęło kilka czynników. Najważniejsze z nich to: niskie koszty eksploatacji, wysoka prędkość drukowania, pozytywne referencje rynkowe, bardzo dobre doświadczenia z instalowanymi u nas wcześniej maszynami tego producenta oraz dogodne warunki finansowe.

Kierownictwo firmy przewiduje, że maszyna przejmie sporą część realizowanej przez Centrum Komputerowe ZETO produkcji, przede wszystkim w trybie dupleks. Warto też wspomnieć, że jej konfiguracja pozwala na niezależną pracę obu jednostek drukujących – dodaje Janusz Jankowski, kierownik zespołu ds. technicznych i pełnomocnik zarządu ds. bezpieczeństwa informacji. – Wówczas, wykorzystując tryb jednostronny, możemy wykonywać dwa różne zlecenia z większą niż dotychczas prędkością. Chciałbym też podkreślić dużą elastyczność systemu Océ, m.in. przy zmianie zlecenia, oraz możliwość wykonywania niewielkich napraw we własnym zakresie, bez konieczności wzywania serwisu Océ Poland. Pojawienie się tego urządzenia oznacza dla nas także dodatkowe zabezpieczenie produkcji – posiadając trzy maszyny drukujące w trybie dupleks możemy śmiało przyjmować kolejne zlecenia z gwarancją wywiązania się z ustaleń ze wszystkimi obecnymi klientami.

Mamy nadzieję, że nowa inwestycja w jeszcze większym stopniu scementuje nasze znakomite relacje z obecnymi klientami i pozwoli na pozyskanie nowych zleceniodawców oraz będzie nam niezawodnie służyć przez wiele lat, podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych urządzeń Océ, nabywanych przez nas w ramach trwającej już ponad dziesięć lat współpracy z tą firmą – konkluduje Robert Kobylański.

Źródło: Océ Poland Ltd.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764