logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Centrum Komputerowe ZETO SA stawia na technologię firmy Océ

  PR 18.06.2009, przeczytano 6378 razy
ilustracjastrzałka
Przy nowo uruchomionej maszynie Océ VarioStream 7650 Twin stoją od lewej Piotr Czubala, dyrektor ds. sprzedaży Océ Poland, odpowiedzialny za sektor druku transakcyjnego; Robert Kobylański, wiceprezes zarządu Centrum Komputerowego ZETO; Paweł Walczak, kierownik zespołu konsultantów Océ Poland

Centrum Komputerowe ZETO SA to jeden z najważniejszych graczy na polskim rynku personalizowanego druku transakcyjnego i masowej wysyłki dokumentów. W ostatnim czasie park maszynowy firmy wzbogacił się o wysokowydajną zwojową maszynę monochromatyczną Océ VarioStream 7650 Twin, która zwiększyła miesięczne moce produkcyjne łódzkiego przedsiębiorstwa o ok. 5 mln stron A4.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/centrum-komputerowe-zeto-sa-stawia-na-technologie-firmy-oc%C3%A9-,9128,artykul.html

Centrum Komputerowe ZETO SA w Łodzi jest jedną z kilkunastu polskich spółek wywodzących się z najstarszego przedsiębiorstwa informatycznego w naszym kraju – Zakładu Elektronicznej Techniki Obliczeniowej, powstałego w 1964 roku. W latach 90., w wyniku zachodzących zmian gospodarczych i błyskawicznego rozwoju nowych technologii, w tej państwowej spółce rozpoczęły się procesy prywatyzacyjne, które nie ominęły także jej łódzkiego oddziału. W efekcie powstała spółka akcyjna Centrum Komputerowe ZETO, zatrudniająca dziś ok. 150 osób i realizująca w skali roku przychody w wysokości 60 mln zł. Większość obrotów firma osiąga z szeroko pojętej działalności na rynku usług informatycznych, m.in.: przetwarzania i zabezpieczania danych, zarządzania dokumentami i informacją, usług programistycznych, szkoleń informatycznych, aplikacji i wdrożeń, obsługi firmowej infrastruktury IT oraz sprzedaży materiałów eksploatacyjnych. Jednak Centrum Komputerowe ZETO to także jeden z najważniejszych graczy na polskim rynku usług outsourcingowych w zakresie masowej korespondencji personalizowanych dokumentów transakcyjnych. Z jej oferty w tym zakresie korzystają przede wszystkim firmy z branży bankowej, ubezpieczeniowej i energetycznej. Mówi Robert Kobylański, wiceprezes zarządu Centrum Komputerowego ZETO: Nasza przygoda z drukiem transakcyjnym rozpoczęła się już w połowie lat 90. Wówczas – prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce – zastosowaliśmy rozwiązanie dziś promowane na rynku pod nazwą TransPromo. Dla jednego z naszych klientów wprowadziliśmy projekt wyciągu bankowego zawierający dodatkową reklamę. Pomysł chwycił i już wkrótce realizowaliśmy kolejne podobne zlecenia. Dziś nasze centrum korespondencji masowej obsługuje na stałe około dziesięciu kluczowych klientów, dla których wykonywane są usługi masowego drukowania, personalizacji i kopertowania dokumentów, optymalizacji kosztów korespondencji, monitoringu i raportowania przesyłek listowych oraz e-mailingu i archiwizacji dokumentów. Co miesiąc ten dział naszej firmy przetwarza 10-12 mln stron A4 różnych dokumentów, dzięki czemu zarówno pod względem obrotów, jaki i wolumenu, plasujemy się w pierwszej piątce polskich firm oferujących tego rodzaju kompleksową obsługę.

Produkcja w firmowym centrum korespondencji masowej jest realizowana przy pomocy pięciu maszyn drukujących – dwóch oferujących druk jednostronny i trzech pracujących w trybie dupleks. Ostatnim zakupem firmy, który pozwolił na znaczne zwiększenie jej mocy produkcyjnych, jest wysokowydajna maszyna monochromatyczna na papier cięty Océ VarioStream 7650 Twin, będąca najbardziej wydajnym przedstawicielem rodziny urządzeń Océ VarioStream serii 7000. W konfiguracji dostarczonej do łódzkiej firmy składa się ona z dwóch jednostek drukujących (połączonych specjalnym modułem do odwracania wstęgi), co pozwala na pracę w trybie dwustronnym z prędkością 1200 str. A4/min. System umożliwia dostosowanie jakości obrazu do drukowanych dokumentów, oferując szeroki zakres rozdzielczości (240-600 dpi) i możliwość zastosowania zróżnicowanej gamy podłoży – od papierów niskogramaturowych do mediów o gramaturze 160 g/m2. Maszyna Océ VarioStream 7650 Twin drukuje w kolorze czarnym, w jednym ze standardowych kolorów z palety Océ, bądź też z wykorzystaniem specjalnego tonera na bazie technologii Océ CustomTone, np. w przypadku konieczności drukowania kolorów korporacyjnych bądź specjalnych.

Maszyna pracuje u nas od miesiąca i codziennie utwierdzamy się w przekonaniu, że dokonaliśmy właściwego wyboru – mówi Robert Kobylański. – Na naszą decyzję o zakupie rozwiązania firmy Océ wpłynęło kilka czynników. Najważniejsze z nich to: niskie koszty eksploatacji, wysoka prędkość drukowania, pozytywne referencje rynkowe, bardzo dobre doświadczenia z instalowanymi u nas wcześniej maszynami tego producenta oraz dogodne warunki finansowe.

Kierownictwo firmy przewiduje, że maszyna przejmie sporą część realizowanej przez Centrum Komputerowe ZETO produkcji, przede wszystkim w trybie dupleks. Warto też wspomnieć, że jej konfiguracja pozwala na niezależną pracę obu jednostek drukujących – dodaje Janusz Jankowski, kierownik zespołu ds. technicznych i pełnomocnik zarządu ds. bezpieczeństwa informacji. – Wówczas, wykorzystując tryb jednostronny, możemy wykonywać dwa różne zlecenia z większą niż dotychczas prędkością. Chciałbym też podkreślić dużą elastyczność systemu Océ, m.in. przy zmianie zlecenia, oraz możliwość wykonywania niewielkich napraw we własnym zakresie, bez konieczności wzywania serwisu Océ Poland. Pojawienie się tego urządzenia oznacza dla nas także dodatkowe zabezpieczenie produkcji – posiadając trzy maszyny drukujące w trybie dupleks możemy śmiało przyjmować kolejne zlecenia z gwarancją wywiązania się z ustaleń ze wszystkimi obecnymi klientami.

Mamy nadzieję, że nowa inwestycja w jeszcze większym stopniu scementuje nasze znakomite relacje z obecnymi klientami i pozwoli na pozyskanie nowych zleceniodawców oraz będzie nam niezawodnie służyć przez wiele lat, podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych urządzeń Océ, nabywanych przez nas w ramach trwającej już ponad dziesięć lat współpracy z tą firmą – konkluduje Robert Kobylański.

Źródło: Océ Poland Ltd.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso podsumowuje 2022 rok: najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764