logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cenzura prewencyjna w PAP: protest pod Polską Agencję Prasową

  PR 17.01.2020, przeczytano 711 razy
ilustracjastrzałka

W dniu 12.01.2020 pod Polską Agencją Prasową odbył się protest gromadzący kilkadziesiąt różnych organizacji i środowisk dotkniętych cenzurą prewencyjną.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cenzura-prewencyjna-w-pap%3A-protest-pod-polska-agencje-prasowa,385365,artykul.html

Podczas półtorej godziny odbyło się kilkanaście prelekcji poświęconych stosowania cenzury w poszczególnych obszarach. Organizatorem protestu był m.in.  poseł na sejm VIII kadencji Robert Majka, który zaprezentował swoje interpelacje i złożone informacje prasowe, które zostały ocenzurowane przez PAP.

Dotyczyły one raportu o stanie państwa za lata 1989-2019, zarzutów karnych wobec prezes sądu najwyższego Małgorzaty Gersdorf, gwarancji bezpieczeństwa dla populacji od producentów i dostawców sprzętu do sieci tzw. 5G. Podniesiona została także kwestia pokrzywdzonych w aferze SKOK.

Spod siedziby PAP protestujący przeszli pod Pomnik Państwa Podziemnego i Armii Krajowej naprzeciwko Sejmu RP, gdzie odbyła się druga część protestu.

Łącznie w proteście wzięło udział od 200-250 osób, w Internecie w transmisji uczestniczyło 3 tyś osób na żywo.

Poseł Robert Majka złożył oświadczenie i pismo do prezesa Polskiej Agencji Prasowej Wojciecha Surmacza do wiadomości prezydenta i premiera z zawiadomieniem o łamaniu zapisu konstytucji i prawa prasowego:

Zapis filmowy wydarzenia:

Źródło: Smart Cities Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nadchodzą podwyżki cen adresów w domenie .com
Najpopularniejsza na świecie domena .com stanie się na całym świecie wyraźnie droższa. Cena za jej utrzymanie wzrośnie o 7 proc. w drugiej połowie 2020 roku i taka sama podwyżka czeka nas także przez 3 kolejne lata. Niestety na tym się nie skończy. Od 2026 ceny zaczną rosnąć dalej – informuje serwis hostingowy Domeny.pl. Wedle firmy, podwyżka wynika z porozumienia,...
SalesTube, agencja one stop shop dla e-commerce, część największej niezależnej grupy komunikacyjnej w Polsce Group One, zaprojektowała Asystenta Google dla G2A, platformy sprzedażowej specjalizującej się w grach komputerowych.
Biuro reklamy Gazeta.pl z ofertą Content Studio
Biuro reklamy Gazeta.pl rozwija ofertę Content Studio, w ramach której powstają treści tworzone na zamówienie klientów – m.in. artykuły, sesje zdjęciowe lub materiały wideo. Rozwojem oferty Content Studio zajmuje się dedykowany zespół współpracujący z działem sprzedaży.
Gemius wspólnie z PBI zrealizują jednoźródłowe badanie internetu, telewizji i radia
Gemius oraz Polskie Badania Internetu podpisały porozumienie, na mocy którego jeszcze w tym roku wdrożą jednoźródłowe badanie cross-mediowe. Nowe badanie obejmie pasywny pomiar konsumpcji internetu, telewizji oraz radia.
Premiera pierwszego polskiego sezonu
Przygoda w „Hotelu Paradise” zaczyna się już dzisiaj. Premierowy odcinek pierwszej polskiej edycji programu na antenie Siódemki i TVN o godzinie 20:00.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764