logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Chemia ABC/Allied Pressroom Products Europe w Lotos Poligrafia

  PR 24.11.2015, przeczytano 2842 razy
ilustracjastrzałka
Przy maszynie manroland R505 LV HiPrint z wbudowanym systemem suszenia LED UV stoją Paweł Dreszer (Lotos Poligrafia), Konrad Lewandowski (ABC/Allied Pressroom Products Europe) i Karol Dreszer (Lotos Poligrafia)

19 listopada br. w drukarni Lotos Poligrafia odbyły się prezentacje 5-kolorowej maszyny manroland R505 LV HiPrint z wbudowanym niedawno systemem suszenia LED UV firmy AMS. Organizatorem spotkania była firma MPAJ (polski przedstawiciel AMS), zaś jego partnerem – ABC/Allied Presroom Products Europe. Bufor ABC/Allied All Star Fount, produkowany w warszawskim zakładzie tej firmy, jest obecnie wykorzystywany we wszystkich maszynach offsetowych użytkowanych przez Lotos Poligrafia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/chemia-abc-allied-pressroom-products-europe-w-lotos-poligrafia,26641,artykul.html

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kilkunastu drukarń offsetowych z różnych stron Polski, przede wszystkim specjalizujący się w produkcji akcydensowej i dziełowej. Mieli oni okazję zapoznać się z technicznymi możliwościami maszyny manroland, ze szczególnym uwzględnieniem wbudowanego w niej kilka tygodni temu modułu LED UV oraz wdrożonej z powodzeniem chemii drukarskiej, pozwalającej na drukowanie bez alkoholu. Przygotowane prezentacje uwzględniały różne prace, wykonane zarówno z wykorzystaniem podłoży charakterystycznych dla produkcji offsetowej (m.in. kredy o gramaturze 150 g/m2), jak też materiałów nietypowych, trudnych w obróbce (np. papierów syntetycznych, kalki czy folii).

Przybyłych do drukarni Lotos Poligrafia gości powitał Andrzej Jabłoński – właściciel firmy MPAJ, który zaznaczył, że zrealizowany w warszawskim zakładzie poligraficznym projekt to pierwszy w naszym kraju przypadek zainstalowania modułu LED UV w już działającej maszynie offsetowej. Dzięki temu – jak wynika z informacji przekazanych przez kierownictwo Lotos Poligrafia – suszenie zadrukowanych arkuszy odbywa się znacznie szybciej i oszczędniej, a przy tym w sposób przyjazny dla środowiska. Ten ostatni aspekt wzmacnia fakt zastosowania bezalkoholowej chemii drukarskiej, której producentem jest ABC/Allied Pressroom Products Europe.

Mówi Paweł Dreszer, współwłaściciel drukarni Lotos Poligrafia: „Naszą współpracę z ABC/Allied Pressroom Products Europe rozpoczęliśmy od wdrożenia bufora All Star Fount w niedawno zakupionej, 8-kolorowej maszynie Heidelberg w formacie B1. Środek ten sprawdził się bardzo dobrze i przyniósł na tyle wymierne oszczędności, że wkrótce został zaimplementowany także w pozostałych trzech maszynach półformatowych, jakie pracują w naszej drukarni. W przypadku maszyny manroland użytkowanie bufora All Star Fount zaczęliśmy od produkcji z kilkuprocentowym udziałem alkoholu. Stopniowo był on obniżany, obecnie odbywa się w niej drukowanie w 100% bez IPA”.

Konrad Lewandowski, współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe, dodaje: „Dzięki zrealizowanej niedawno inwestycji w system LED UV firma Lotos Poligrafia stała się pionierem rynkowym. Według mojej wiedzy jest to pierwszy w Polsce, a z dużym prawdopodobieństwem także w Europie, przypadek wdrożenia bezalkoholowej chemii w arkuszowej maszynie offsetowej, wyposażonej w ten innowacyjny system suszenia. Poza wymiernymi korzyściami ekonomicznymi i ekologicznymi, zastosowanie All Star Fount – posiadającego m.in. certyfikat ISEGA – pozwala na rozszerzenie gamy realizowanych w niej zleceń o produkty mające bezpośredni kontakt z żywnością”.

Paweł Dreszer kontynuuje: „Obecnie wykonujemy w niej przede wszystkim naszą standardową produkcję, m.in. okładki do czasopism w nakładach rzędu 3-5 tys. egzemplarzy, prace na trudnych papierach, które dotąd sprawiały problemy lub musiały bardzo długo odczekać przed dalszą obróbką. Nasze plany zakładają również rozszerzenie realizowanego asortymentu, m.in. o wyroby na bazie podłoży niechłonnych, dotychczas nieosiągalnych w technice zwykłego offsetu. Innowacyjny system suszenia LED UV i bezalkoholowa chemia to dwa istotne aspekty tego typu produkcji, w zdecydowany sposób wpływające na jej ekonomię, a przy tym przyjazne dla środowiska”.

Warto dodać, że oprócz zakończonego sukcesem wdrożenia bufora All Star Fount we wszystkich maszynach arkuszowych pracujących w drukarni Lotos Poligrafia, ostatnie miesiące przyniosły firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe szereg kontraktów na dostawy i implementację jej bezalkoholowej chemii w kolejnych zakładach poligraficznych z różnych zakątków kraju. Mówi Konrad Lewandowski: „Cieszymy się, że nasze produkty zdobywają uznanie u coraz większej rzeszy rodzimych drukarzy. W przypadku wielu z nich chemia ABC/Allied zaczyna być stosowana kompleksowo – we wszystkich działających w danej drukarni maszynach. Najlepszym tego przykładem jest właśnie Lotos Poligrafia, gdzie pozytywne doświadczenia z pierwszą maszyną przyniosły rychłe wdrożenie bufora All Star Fount w kolejnych. Mamy nadzieję, że zbliżający się rok 2016 będzie dla nas równie obfitujący w nowe kontrakty, jak ten, który się właśnie kończy”.

Źródło: ABC/Allied Presroom Products Europe

www.abcalliedchem.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Canon: czy self-publishing oznacza rewolucję na rynku wydawniczym?
W kolejnym odcinku podcastu „Rozmowy o druku” eksperci branży poligraficznej zaproszeni do dyskusji przez Canon Polska przyjrzeli się procesom, jakie zachodzą obecnie na rynku książki. Goście dziennikarza Jakuba Łukowskiego, omawiając mechanizmy panujące w branży, wskazali na rosnące zainteresowanie self-publishingiem. Co tak naprawdę oznacza sytuacja, w której...
Stora Enso znalazła się na 1. miejscu rankingu Financial Times Diversity Leaders Index. Zestawienie, dorocznie publikowane przez Financial Times i firmę Statista, uwzględnia 850 europejskich przedsiębiorstw z różnych branż, wyróżnionych za skuteczne wdrażanie zasad DEI (równość szans, różnorodność i włączenie społeczne). Metodologia rankingu...
Open House w firmie Omet
12 grudnia br. w centrum demonstracyjnym firmy Omet w Molteno (Włochy) odbędą się Dni Otwarte, podczas których zaprezentowane zostaną – po raz pierwszy podczas tego typu wydarzenia – jej wszystkie linie produktowe, dedykowane rynkom etykiet i opakowań (w tym kartonowych). Wśród demonstrowanych „na żywo” maszyn znajdą się modele: iFlex, KFlex,...
Sun Chemical z certyfikatami Cradle-to-Cradle Innovations Institute
Firma Sun Chemical poinformowała, że jej farby graficzne do druku offsetowego uzyskały prestiżowe Certyfikaty Platynowy i Brązowy, przyznawane przez Cradle-to-Cradle Products Innovation Institute. Ta organizacja non-profit ustanawia globalne standardy dla produktów, które spełniają odpowiednie parametry względem bezpieczeństwa, cyrkularności i odpowiedzialności...
Duplo: technologia oprawy PUR w drukarni JKB Print
Rozwój i dbałość o najwyższą jakość produktów i usług to kluczowe wartości drukarni JKB Print. Dlatego też przy wyborze dostawcy urządzeń, firma JKB Print kieruje się przede wszystkim konkretnymi korzyściami, jakie może ono przynieść dla jej klientów. „Decyzja o inwestycji w kolejne rozwiązanie z oferty Duplo Polska, w oklejarkę PUR - model PFi...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764