logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Chorzów we współpracy z AMS rozbudowuje sieć Eko wiat w mieście

  PR 30.03.2023, przeczytano 434 razy
ilustracjastrzałka

W czwartek, 30 marca Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa oddał do użytku mieszkańcom wyjątkowy przystanek. EKO wiata – Zielony Przystanek Przy Tężni oraz ciąg wiat na zmodernizowanej ulicy 3 Maja to efekt współpracy Miasta Chorzów i AMS.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/chorzow-we-wspolpracy-z-ams-rozbudowuje-siec-eko-wiat-w-miescie,399457,artykul.html

Na wspólny projekt Miasta Chorzów i AMS – lidera reklamy Out-of-Home w Polsce  składa się system wiat z zielonymi dachami. Jedna z nich – Zielony Przystanek Przy Tężni –  zyskała wyjątkową formę. Pokryta zielonym dachem i przyjazna dla ptaków, wyposażona jest w dwa dodatkowe panele z pnącymi roślinami. Pozostałe zielone wiaty – już w standardowej formie – powstały w ramach pionierskiego projektu rewitalizacji ulicy ul. 3 Maja. Projekt harmonijnie splótł się z prowadzoną przez miasto modernizacją tego miejsca. Dzięki temu Chorzów zyskał wyremontowaną i przyjazną mieszkańcom ulicę, na której po raz pierwszy pojawiły się oazy zieleni.

– AMS od lat aktywizuje lokalne społeczności, samorządy i biznes, podkreślając, jak ważna jest komunikacja społeczna dająca poczucie wpływu na otaczającą rzeczywistość i odpowiedzialności za naszą planetę. Tworzenie rozwiązań nature-based solution w miastach przynosi korzyści zarówno środowiskowe, jak i społeczne. Cieszymy się, że rozwijamy naszą sieć EKO wiat w tak świadomym ekologicznie mieście jak Chorzów – mówi Marek Kuzaka, prezes AMS.

– Mieszkańcy miast chcą więcej zieleni, czystego powietrza, więcej natury w miejskiej przestrzeni. Ekologiczne wiaty przystankowe to kolejny krok w drodze koniecznych proekologicznych działań, które powinny być nawykiem, a nawet obowiązkiem każdego z nas. Zalety takiej wiaty przystankowej, oprócz estetyki, produkcji tlenu przez rośliny zielone znajdujące się na dachu, to także ochrona przed wysoką temperaturą dla pasażerów czekających na tramwaje czy autobusy. Tradycyjna, metalowa konstrukcja potrafi rozgrzać się w słońcu do temperatury nawet 45 stopni Celsjusza. Wiaty przystankowe z zielonymi dachami są naturalnie "klimatyzowane", przyjaźniejsze i bardziej komfortowe dla mieszkańców – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

System zielonych przystanków w Chorzowie będzie miał znaczący wpływ na środowisko, tworząc nieoczywiste oazy zieleni w mieście. Jest to rozwiązanie typu nature-based solution – inspirowane i wspierane przez naturę, zapewniające korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. Jeden dach przystanku, pokryty dywanem rozchodnikowym magazynuje 150 litrów wody deszczowej przy jednorazowym opadzie, a dodatkowo obniża o 3-5°C temperaturę powietrza wokół przystanku w upalne dni. Zmniejsza także zapylenie wokół wiaty aż o 15-20% i absorbuje 7,2 kg CO2 rocznie.

Rośliny tworzące dywan rozchodnikowy, który pokrywa dach, są niezwykle wytrzymałe na warunki środowiskowe, dodatkowo mają długi okres kwitnienia i wysoką klasę miododajności. Oznakowanie wiat przy wykorzystaniu specjalnych kropek, którymi oklejone są szyby przystanku, to wynik współpracy z Fundacją Szklane Pułapki zajmującą się ochroną ptaków w Polsce – pozwala ono ograniczać kolizje i zapewnia bezpieczeństwo ptaków w przestrzeni miejskiej. Oznaczenie szyb jest przez Fundację certyfikowane.

Na każdym przystanku znajdują się panele EKO Premium Citylight, czyli prośrodowiskowa reklama połączona z sadzeniem drzew.

System EKO wiat AMS obecny jest w 8 miastach: Warszawie, Krakowie, Lublinie, Chorzowie, Poznaniu, Szczecinie, Sosnowcu i Katowicach – i jest jedynym tego typu systemem w Polsce.

AMS konsekwentnie realizuje strategię współtworzenia miast inteligentnych i od 2018 r. wprowadza do przestrzeni miejskiej meble zaaranżowane tak, aby łączyć rozwiązania reklamowe z duchem ekologii. Spółka jest pionierem w stosowaniu tego podejścia w Polsce.

Źródło: AMS

www.ams.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Już w najbliższy poniedziałek, 25 września br., o godzinie 19:00 na stronie głównej portalu Gazeta.pl odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli ogólnopolskich komitetów wyborczych. Pytania będą dotyczyły najważniejszych tematów, które zostały zaprezentowane w czerwcowym badaniu „Prawdziwe problemy Polaków” przygotowanym...
Fake newsy stworzone przez sztuczną inteligencję trudne do rozpoznania
Sztuczna inteligencja jest w stanie coraz lepiej imitować teksty pisane przez ludzi, a nawet tworzyć takie, które są łatwiejsze do zrozumienia – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Zuryskiego. Co istotne odbiorcy nie są w stanie odróżnić informacji tworzonych przez sztuczną inteligencję. Zarówno te prawdziwe, jak i fałszywe wydają im się bardziej wiarygodne...
Wzrost przychodów Grupy PMPG Polskie Media S.A. w I połowie 2023 r.
Grupa PMPG Polskie Media S.A. nie tylko utrzymała, ale nawet powiększyła w pierwszym półroczu przychody o 4 proc. względem analogicznego okresu 2022 r., który był dla Grupy PMPG Polskie Media S.A. rekordowy pod tym względem.
Rozpoczyna działalność Związek Pracodawców Wydawców Cyfrowych
Z inicjatywy prezesów Grupy WP, Ringier Axel Springer Polska, Agory i Interii powstał Związek Pracodawców Wydawców Cyfrowych. Jego głównym zadaniem jest wspólna praca dla rozwoju mediów internetowych oraz reprezentowanie wydawców w procesie tworzenia regulacji prawnych. Prezesem związku został Maciej Kossowski.  
Nowe pasmo dla dzieci w telewizji Metro
Już od 2 października, naziemna telewizja Metro wprowadza nowe, niezwykle ekscytujące pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów! W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. New Looney Tunes, Batwheels oraz Tom i Jerry Show. Treści emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00. Stacja dostępna jest bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764