logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Chroma po raz kolejny z rozwiązaniem Duplo

  PR 21.09.2020, przeczytano 539 razy
ilustracja

Tysiące wydruków dziennie – to skala produkcji drukarni Chroma. Usprawniając procesy produkcyjne po raz kolejny firma dokonała zakupu urządzenia z oferty Duplo. Tym razem jest to cyfrowy system 600i Pro z podajnikiem DSF-6000. W codziennej pracy istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa. Inwestycja wpłynęła pozytywnie na optymalizację procesu produkcji katalogów - jednego z szerokiej gamy produktów wykonywanych przez Chromę. Urządzenie Duplo przeznaczone jest do szycia niskich nakładów, a wiec drukowanych cyfrowo, co pozwoliło drukarni odciążyć  maszyny, które obsługują produkcję katalogów drukawanych na maszynach offsetowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/chroma-po-raz-kolejny-z-rozwiazaniem-duplo,388505,artykul.html

Każda inwestycja drukarni Chroma, jak zapewnia jej kierownictwo, jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój firmy, jaki ma tu miejsce od wielu lat.

- To proces starannie przemyślany, którego celem jest generowanie pozytywnych zmian w przedsiębiorstwie, służących przede wszystkim naszym klientom – mówi Marta Wujda, manager do spraw badań i rozwoju w drukarni Chroma. - Tak było również w przypadku inwestycji w nowy system broszurujący. Nowoczesny park maszynowy oraz zaawansowane systemy informatyczne są niezbędnym elementem wysokiej jakości druku. Dotyczy to również systemów wykańczających. Jakiś czas temu rozpoczęliśmy poszukiwanie rozwiązania, które umożliwiłoby nam oszczędności czasowe przy realizacji zamówień na niskonakładowe broszury. Potrzebowaliśmy maszyny, która - zapewniając wysoką jakość oprawy - byłaby również odpowiedzią na coraz częściej oczekiwany przez klientów krótki czas realizacji ich zleceń. Najbardziej dopasowanym do tych potrzeb okazał się cyfrowy system 600i Pro z podajnikiem DSF-6000 z oferty Duplo.

Na decyzję o wyborze urządzenia wpłynął fakt, że Chroma posiadała już w swoim parku maszynowym urządzenie tego producenta i była z niego zadowolona.

- W naturalny więc sposób – mówi Grzegorz Ufa, szef produkcji w drukarni Chroma - przy nowej inwestycji braliśmy pod uwagę maszyny tego producenta, choć porównywaliśmy także oferty innych dostawców. Ostatecznie jednak wybraliśmy system z oferty Duplo i jesteśmy z tego zadowoleni.

Grzegorz Ufa podkreśla, że urządzenie Duplo 600i jest w dużym stopniu zautomatyzowane, co ma przełożenie na pozytywne aspekty codziennej produkcji.

- Maszyna jest prosta w obsłudze, a jej przezbrojenie jest stosunkowo krótkie i nie wymaga manualnej pracy od operatorów, a to bywa czasochłonne. Przy produkcji, jaką realizujemy oszczędności czasowe są zawsze ważnym elementem.

Chroma to firma z ponad 20-letnią historią, która od 2009 roku świadczy usługi druku  przez Internet. Jest obecnie jedną z największych (jej zakład produkcyjny liczy sobie około 15 tys. m2) firm poligraficznych w Polsce. Każdego dnia realizowanych jest tu około 2000 zleceń. Firma zatrudnia blisko 300 pracowników. To tylko niektóre elementy składowe jej sukcesu. Na ten składa się również oferowana jej klientom nowoczesna platforma, która umożliwia  automatyczną wycenę ponad miliona konfiguracji produktów w dowolnym nakładzie, z możliwością wysyłki zagranicznej oraz multiwysyłki – wysyłki zamówień do wielu lokalizacji jednocześnie. W swojej  ofercie posiada szeroką gamę produktów: od ulotek, poprzez plakaty, katalogi po kalendarze czy wizytówki. Oferuje również innowacyjne rodzaje uszlachetnień  w postaci złoceń, srebrzeń, folii typu soft skin oraz lakierów UV o wysokim stopniu połysku i lakier drip off. Realizuje swoje usługi 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

- Taki rodzaj produkcji - podkreśla Monika Raczkowska, dyrektor Chroma.pl - zobowiązuje firmę przy każdej inwestycji do wyboru najlepszego sprzętu, który w największym zakresie zoptymalizuje jej produkcję. Tak było również w przypadku linii do broszurowania. Inwestycja dała nam możliwość wyboru urządzenia szyjącego katalogi ze względu na technikę i nakład. Łatwiejsze jest obecnie również planowanie produkcji, dzięki czemu możemy efektywniej realizować poszczególne zlecenia, co w przypadku drukarni takiej jak nasza – obok wysokiej jakości, jaką oferujemy naszym klientom - jest priorytetem.

- To dla nas bardzo dobra wiadomość – mówi Michał Moczulski, odpowiedzialny w firmie Duplo za tę sprzedaż - że drukarnia Chroma, która jest wzorem do naśladowania dla wielu firm poligraficznych w Polsce, po raz kolejny zdecydowała się na wybór systemu z naszej oferty, stawiając na dywersyfikację obsługi swoich zleceń i optymalizując dzięki temu proces ich realizacji. To niezmiernie ważne dla firm, które korzystają w codziennej produkcji zarówno z technologii cyfrowej, jak również offsetowej, a to przecież staje się dziś standardem. Systemy do broszurowania Duplo są odpowiedzią na tego rodzaju potrzeby, dlatego bardzo dziękuje kierownictwu Chromy za zaufanie i serdecznie zapraszam do kontaktu wszystkich zainteresowanych.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Max Print z krajarką Baumannperfecta 92 i podnośnikiem stosu z oferty Avargraf
W drukarni Max Print z Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczęły niedawno pracę dwa nowe urządzenia introligatorskie: krajarka jednonożowa baumannperfecta 92 Premium Line 2020 i podnośnik do stosu papieru Lift 127. Oba dostarczyła firma Avargraf - jeden z wiodących dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działający od wielu lat na rynku polskim - która  od 1993 roku jest także...
Unfold your Potential: dwukrotnie większa produktywność w druku akcydensowym
Jakich rozwiązań potrzebują drukarnie akcydensowe, aby być konkurencyjnymi i rentownymi na rynku? Które procesy i interfejsy oferują potencjał do wykorzystania i jak jeszcze lepiej wspierać pracowników drukarni? To pytania jakie zadawali sobie eksperci z firmy Heidelberg opracowując ostatnie innowacyjne rozwiązania. Odpowiedzi na te pytania mają podnieść...
Większa wydajność: Rapida 106 z dwiema wieżami lakierującymi
Producent opakowań, firma Kroha zlokalizowana w południowoniemieckiej miejscowości Miesbach prowadzi produkcję z zastosowaniem offsetowych arkuszowych maszyn drukujących firmy Koenig & Bauer. Rok temu jedna z dwóch maszyn Rapida 106 wyprodukowana w 2008 roku została zastąpiona przez całkowicie nowe rozwiązanie. Obecnie główny ciężar prac w dziale druku przejęła maszyna Rapida...
Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 3. kwartał br. W specjalnym komunikacie do inwestorów i akcjonariuszy Annica Bresky – CEO koncernu podkreśla, że pomimo pełnego wyzwań otoczenia biznesowego firma działa w sposób stabilny, koncentrując swoją uwagę w dużej mierze na utrzymaniu właściwych przepływów gotówkowych z działalności...
Api Folie Polska: nowe inwestycje sprzętowe, rosnące dostawy do klientów z Polski i Niemiec
W firmie API Folie Polska realizowane są zaplanowane na początku tego roku inwestycje w nowy sprzęt oraz modernizację istniejącego parku maszynowego. Mają one związek z rosnącym popytem na produkowane przez API Foilmakers i konfekcjonowanym przez polski oddział spółki asortymentem, m.in. foliami pigmentowymi, które od pewnego czasu dostarczane są nie tylko do rodzimych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764