logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Cięcie laserowe - Summa L dla rynku tkanin drukowanych i przemysłowych

  PR 11.08.2021, przeczytano 621 razy
ilustracja

Rynek tekstyliów jest rozległy i zróżnicowany, jednak pomimo tego, że produkty końcowe są różne, wyzwania związane z cięciem, których doświadcza branża tekstylna, są podobne. Personalizacja będąca nieodłącznym elementem mody, delikatność niektórych materiałów do dekoracji wnętrz, zrównoważony rozwój oznakowań typu soft signage, a także potrzeba minimalizacji kosztów pracy to codzienność przedsiębiorców tego sektora. Odpowiedzią na te oczekiwania jest zaawansowana technologia cięcia laserowego wykorzystywana w ploterach tnących Summa oferowanych przez ich polskiego dystrybutora – firmę Integart.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ciecie-laserowe---summa-l-dla-rynku-tkanin-drukowanych-i-przemyslowych,392606,artykul.html

Czas na zmianę przyzwyczajeń

Rynek tekstyliów potrzebuje niezawodnego rozwiązania technologicznego, które pozwoli pokonać wspólne dla wielu przedsiębiorców problemy. Zmiana starych przyzwyczajeń może być trudna, ale jest warta starania – pojawiająca się w ich miejscu technologia laserowa umożliwia użytkownikom odejście od nieefektywnych metod cięcia wstępnego. Dzięki cięciu laserowemu obróbka tekstyliów przebiega znacznie szybciej, co pozwala na szybsze wprowadzanie produktów na rynek, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości.

Cięcie laserowe skutecznie ogranicza zużycie materiałów. Dzięki technologii laserowej firmy Summa użytkownicy mogą korzystać z bezdotykowych metod cięcia, które pozwalają uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń tekstyliów. Wykorzystanie wydajnego cięcia laserowego umożliwia firmom nie tylko zmniejszenie ilości odpadów i uzyskanie większej kontroli nad procesem produkcji, ale też obniżenie kosztów pracy poprzez automatyzację procesów, które wcześniej wymagały pracy ręcznej.

Różne potrzeby – wiele zastosowań

Każdy rynek jest inny, z własnymi stale zmieniającymi się trendami, ciągłymi wyzwaniami, a także ograniczeniami budżetowymi. Dobrym przykładem są oznakowania typu soft signage, które za sprawą niższych kosztów, eleganckich opcji podświetlenia i łatwości transportu stały się popularną alternatywą dla tradycyjnych oznakowań. Przy rosnącym zapotrzebowaniu na tekstylia z nadrukiem zoptymalizowana technologia cięcia laserowego Summa może rozszerzyć produkcję oznakowań na więcej obszarów zastosowań, jednocześnie redukując koszty pracy poprzez automatyzację. Niezwykle ważne dla tego rynku jest jakościowe wykończenie, a cięcie laserowe stanowi niezawodną inwestycję, która pozwala utrzymywać wysoką jakość przy jednoczesnym ograniczeniu odpadów do minimum.

Dla tych, którzy zajmują się produkcją odzieży sportowej, technologia cięcia musi być tak zróżnicowana jak dyscypliny sportowe, które wspierają. Oznacza to, że użytkownicy często pracują z niezwykle delikatnymi materiałami, które personalizują. W tym przypadku dobrym wyborem jest zastosowanie post-pressu i cięcia jednowarstwowego. Dzięki temu mogą spodziewać się bezbłędnych wyników za każdym razem i zwiększenia kontroli nad całym procesem produkcji.

W projektowaniu wnętrz szczególnie ważna jest potrzeba wyrażania i reprezentowania tożsamości marki przy jednoczesnym wprowadzaniu nowych stylów, kolorów i materiałów. Cięcie laserowe umożliwia architektom wnętrz redukcję odpadów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pracy.

Podobnie jak w przypadku odzieży sportowej potrzeba personalizacji jest również motorem napędowym dla projektantów i twórców odzieży. Moda zmienia się szybko i rządzi się swoimi prawami. Nawet przy użyciu delikatnych i cienkich materiałów, które łatwo ulegają uszkodzeniu lub nadmiernemu zużyciu, rozwiązania firmy Summa w zakresie cięcia laserowego pozwalają na zoptymalizowanie procesów dla tych trudnych wzorów odzieży.

Krótszy czas realizacji

Rozwój zakupów online sprawia, że konsumenci z każdym dniem stają się coraz bardziej wymagający, a czas realizacji zamówień jest coraz krótszy. Dla producentów długi czas realizacji może oznaczać wzrost kosztów, osłabienie reputacji firmy, a nawet utratę klientów. Jeśli nie udaje się zapewnić krótkich terminów, wygrywa konkurencja. Wyzwaniem jest tu połączenie każdego etapu procesu i utrzymanie elastyczności w przypadku pilnych zamówień. Optymalizacja zaczyna się od analizy procesu produkcyjnego, która pozwala firmie na szybkie zlokalizowanie błędów i wąskich gardeł mogących przyczyniać się do osłabienia efektywności.

ilustracjastrzałka

Kiedy szybciej znaczy lepiej

W celu usprawnienia procesu cięcia Summa rekomenduje plotery laserowe z opcją automatyzacji. Podczas cięcia całych rolek materiały wymagają minimalnej interwencji operatora. Wyposażone w najnowocześniejszy system kamer, który szybko skanuje materiał i rozpoznaje wszelkie deformacje na miejscu, aby automatycznie skompensować je w wektorze cięcia, oszczędzają czas i zapewniają dokładność. Dołączony do zestawu podajnik materiału (odwijak) ma opcję wykrywania krawędzi, dzięki której redukowane są zniekształcenia tkaniny podczas cięcia, a posuw odbywa się w sposób stały i prosty. Takie rozwiązanie pozwala zachować dokładność nawet przy bardzo dużych prędkościach.

Producent poleca również szybki, wielkoformatowy ploter laserowy L3214 wyposażony w unikalną technologię cięcia laserowego, zwaną koncepcją „on-the-fly” (cięcie w locie). Skanowanie projektu, automatyczne tworzenie projektu cięcia i samo cięcie odbywają się, gdy skanowana jest kolejna część. Duże przyspieszenie pracy jest w tym przypadku możliwe dzięki lekkiej głowicy, w której jest umieszczona wiązka laserowa.

Oszczędzaj koszty i ratuj planetę

Powiązanie optymalizacji obróbki tkanin z gospodarką o obiegu zamkniętym odnosi się do systemu eliminującego marnotrawstwo i zapewniającego ciągłość wykorzystywania zasobów. Coraz więcej przedsiębiorstw wspiera takie podejście chcąc zapewnić swoim produktom dłuższą żywotność. Ma to pozytywny wpływ na ekosystem i pozwala uniknąć nadmiernej eksploatacji środowiska skutkując wzrostem wydajności firmy.

Sposoby przyczynienia się do bardziej zrównoważonej produkcji zaczynają się od oceny całego przepływu pracy. W przypadku produkcji odzieży sportowej z funkcją pre-cut części, z których będzie wykonana koszulka sportowa, są cięte przed nałożeniem projektu nadruku. Istnieje ryzyko, że w ten sposób wytnie się zbyt wiele elementów, które finalnie nie będą wykorzystane.

Warto rozważyć opcję post-cut dostępną dzięki urządzeniu laserowemu Summa, które najpierw przygotowuje projekt druku i kalandrowanie, a następnie zapewnia laserowe cięcie materiału. Dzięki temu koszty produkcji zostaną automatycznie zminimalizowane, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów i zmniejszeniu ilości odpadów tkanin.

Zrównoważony i wydajny przebieg pracy

ilustracjastrzałka

Plotery laserowe serii L firmy Summa są wyposażone w wiele funkcji, które przyczyniają się do odpowiedzialnego wykorzystania materiałów. Charakterystyczne dla funkcjonowania tych maszyn są również łatwość obsługi, dokładność, bezpieczeństwo i wydajność.

Dzięki oprogramowaniu wycinarek laserowych Summa użytkownicy mogą umieszczać wzory blisko siebie. Urządzenia odczytują znaczniki rejestracji, które są nadrukowane na tkaninie, a oprogramowanie dba o to, aby odstępy między znacznikami i materiałem (marginesy wokół znaczników) były minimalne, a nawet aby znaczniki były umieszczone w projekcie. Co więcej, podczas cięcia wzorów w rozmiarze flagi można cieszyć się cięciem bez znaczników dzięki technologii Summa’s Vision.

W przypadku urządzeń firmy Summa osadzanie odbywa się w fazie projektowania, gdzie najpierw projekt jest drukowany na rolkach, a następnie cięty, dzięki czemu można osiągnąć wyższą wydajność produkcji i mniejszą ilość odpadów.

Harmonia sprzętu i oprogramowania

ilustracjastrzałka

Dobry przepływ produkcji wymaga płynnej koordynacji pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem. Dlatego inwestowanie w wydajne oprogramowanie staje się koniecznością, a nie luksusem. Dobre oprogramowanie pomaga wdrożyć efektywne metody osadzania na etapie projektowania i zmniejsza ryzyko błędu ludzkiego dzięki dobrze zorganizowanemu interfejsowi oraz wstępnym ustawieniom procesu. Przykładem mogą być plotery nożowe z płaskim stołem serii F, które są idealnie dopasowane do oprogramowania GoProduce firmy Summa. Inteligentne pozycjonowanie znaczników i precyzyjne obliczenia zużycia dla różnych rodzajów odzieży pomagają zmniejszyć ilość odpadów tkanin.

Minimalizacja błędów

Technologia Vision stosowana w ploterach laserowych jest unikalna dla firmy Summa. Zaawansowana kamera automatycznie wykrywa kształty i wycina je za pomocą intuicyjnego systemu AI. Dzięki temu laser może kontynuować cięcie podczas transportu tkaniny, co redukuje okresy bezczynności i zapewnia dokładność cięcia za każdym razem.

W przeciwieństwie do maszyn wielowarstwowych nie jest wymagane obliczanie bufora wokół projektu, ponieważ promień lasera ma zawsze ten sam kształt, nie tak jak noże, które zużywają się i przesuwają, co prowadzi do zmniejszenia precyzji. Wiązka lasera tnie zawsze dokładnie w tym samym miejscu, co w praktyce znacznie minimalizuje zużycie materiału.

Źródło: Integart

www.integart.com.pl

Dodatkowe informacje:

Dystrybutorem ploterów laserowych marki Summa jest firma Integart Sp. z o.o., która w swoim Centrum Demonstracyjnym w Błoniu k. Wrocławia organizuje pokazy cięcia laserowego z wykorzystaniem plotera Summa L1810. Dzięki temu klienci mogą porównać rozwiązania Summa L i Summa F.

Udział w indywidualnym pokazie to szansa na rozmowę z ekspertami ds. technologii cięcia laserowego, poznania możliwości obróbki różnych materiałów oraz wyliczenia realnych, finansowych korzyści z wykorzystania tych urządzeń w firmie. Integart gwarantuje 100 proc. wsparcie technologiczne oraz serwisowe.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Projektowanie wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Projektowanie wizytówek

Wydawać by się mogło, że taki bzdet, jak wizytówka nie powinien sprawiać większych problemów projektowych, ale w praktyce okazuje się, że kolejne pokolenia grafików potykają się o podobne „drobiazgi”. Oczywiście trudno tutaj o jakieś konkretne normy i jedynie słuszne zasady, tym niemniej bez względu na poziom kreatywności...
Lojalizacja klientów – co zrobić, by konsument wrócił do e-sklepu?
„Nasz produkt jest świetny. Dlaczego klient nie wraca i go nie kupuje?” Wiele firm zadaje sobie wciąż to samo pytanie i nie wie, w czym tkwi problem. Z badania Consumer Discovery Study (Google/Ipsos Connect, Consumer Discovery Study, US, grudzień 2018 r.) wynika, że tylko 4% czasu, który ludzie spędzają w Internecie, jest przeznaczone na wyszukiwanie. Pozostałe 96%...
Wiarygodna strona internetowa firmy, czyli jaka?
Strona WWW jest dla większości firm nie tylko internetową wizytówką, ale również miejscem, gdzie klienci dokonują zakupów. Konkurencyjność w polskiej sieci jest coraz większa, a przewagę zyskują Ci, którzy swoimi działaniami budują wokół siebie wiarygodność. Jakie obszary strony WWW wpływają na zaufanie użytkowników i które...
Pierwsze kroki w branży laserowej
Maszyna laserowa jest niezwykle uniwersalnym narzędziem, umożliwiającym cięcie i grawerowanie takich materiałów jak drewno, pleksi, laminaty czy papier. Jej wykorzystanie stwarza więc szereg możliwości i otwiera biznes na bardzo różne rynki. Personalizacja butelek i kubków termicznych, gadżety reklamowe, dekoracje ślubne, takie jak winietki lub toppery do...
Katowice 2021

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Katowice 2021

W Katowicach zaproponowano nieco odmienne podejście do tematu i rozpisano przetarg na wykonanie inwentaryzacji wybranych miejsc i obszarów miasta, określenie podziału miasta na strefy oraz przygotowanie wstępnych założeń dla zasad i warunków na potrzeby opracowania projektu uchwały.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764