logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Cięcie naklejek drukowanych solwentem na folii monomerycznej

   07.05.2015, przeczytano 5235 razy

Szukam sposobu aby wycinać naklejki prostokątne o wymiarach 20x10cm na wylot z folii monomerycznej (szerokość 105 cm, druk solwentowy). Do tej pory radzę sobie w ten sposób, że wycinam z pomocą linijki paski po szerokości foli, a następnie na ręcznej gilotynie docinam naklejki pod wymiar. Metoda skuteczna, lecz strasznie nużąca i czasochłonna. Czy jest jakieś urządzenie w rozsądnej cenie, które potrafi przyspieszyć ten proces? Pomijając trymer XY za 30000 zł?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ciecie-naklejek-drukowanych-solwentem-na-folii-monomerycznej,24780,artykul.html

Odpowiedź:


Metoda jest znana użytkownikom ploterów Summa. Stosowane rozwiązanie polega na nacinaniu linii przerywanych ze zmiennym naciskiem noża. Na przykład 2 mm cięcia przez folię i papier na wylot i 0,5 mm cięcia tylko folii. 0,5 mm papieru podkładowego trzyma całość w kupie i pozwala wycinać dalej.

Tyle teorii, bo w praktyce wymaga to wielu prób, aby dopasować parametry do konkretnej folii. Każdy producent ma nieco inny papier podkładowy, nieco inną folię. Ale działa! Summa oferuje to rozwiązanie z poziomu menu. Właściciele ploterów innych marek mogą w programie wygenerować obrys linią przerywaną w programie, ale należy pamiętać żeby była to linia wektorowa.

Użytkownicy ploterów innych niż Summa pewnie podniosą krzyk, że w ten sposób zniszczą listwy teflonowe itp. Tak, to prawda. Jednak przy powtarzalności takich zleceń warto kupić folię teflonową (np. na Allegro), podkleić ją taśmą dwustronną z mocnym klejem i pociąć w paski. Koszt samodzielnie wykonanej listwy teflonowej waha się od 0,50 do około 1 zł, a satysfakcja ogromna. No i zlecenie wykonane.

Wszystkim majsterkowiczom życzę powodzenia.Krzysztof Wolski


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Krzysztofie,
Graphtec znalazł trochę inne rozwiązanie tego problemu, obok klasycznej listwy do cięcia folii, jest listwa z rowkiem w którym nóż się chowa przy tzw. "przecinaniu na wylot", nie niszcząc ostrza. Ten drobiazg jest dostępny dla serii FC8000/8600 oraz CE6000. Na stronach Graphteca jest to bardzo ładnie opisane - jakby co, to jestem tylko użytkownikiem jednego z ww. wymienionych ploterów i na co dzień korzystam tej opcji.
---
Pozdrowienia
PN

Najnowsze w tym dziale

Niechciany przelew - jakie grożą nam konsekwencje?
W czasach zaawansowanej bankowości elektronicznej, transakcje finansowe są realizowane z zawrotną szybkością. Nie jest więc rzadkością otrzymanie przelewu, którego się nie oczekiwało. Niespodziewany napływ środków finansowych rodzi skutki zarówno prawne, jak i etyczne. Jak reagować na niechciane przelewy, jakie są możliwości ich zwrotu oraz jakie mogą być...
Deepfakes a wybory do europarlamentu. Czy jesteśmy świadomi zagrożeń?
Nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego to największe międzynarodowe głosowanie na świecie. Wydarzenie to stwarza przestrzeń do dyskusji o planach i celach w obrębie Wspólnoty. Równocześnie jednak stanowi doskonałą okazję dla cyberprzestępców. Nieustannie rozwijająca się technika tworzenia fałszywych treści wizualnych i dźwiękowych...
Znaczenie zagranicznych linków w strategii SEO
W styczniu 2024 roku eksport usług w Polsce był większy o 13 proc. niż przed rokiem1. Regularny wzrost obrotu generowanego przez handel zagraniczny jest w naszym kraju obserwowany już od około 30 lat. Liczby pokazują wyraźnie, że działalność polskich firm coraz częściej wykracza poza granice kraju. Sukces na międzynarodowych rynkach musi być jednak poprzedzony odpowiednią...
Jak lepiej zarządzać budżetem firmy przy współpracy z freelancerami?
W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesowym, wiele firm szuka sposobów na optymalizację kosztów i zwiększenie elastyczności operacyjnej. Jednym z kluczowych rozwiązań jest współpraca z freelancerami. A ta – odpowiednio zarządzana, może przynieść znaczące oszczędności.
Bezpieczeństwo: Jak rozpoznać oszustwa na LinkedIn
Próby oszustw już dawno dotarły do LinkedIn. Mimo to wielu użytkowników nie kojarzy tej sieci biznesowej z cyberprzestępczością. Wyjaśniamy, dlaczego może to być niebezpieczne dla bezpieczeństwa IT firm.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764