logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ciekawe właściwości tuszy kationowych w druku UV

  PR 22.04.2009, przeczytano 3728 razy
ilustracjastrzałka

Najnowsze trendy projektowania i aranżacji wnętrz, wymuszają na wykonawcach potrzebę zadrukowania różnorodnych podłoży.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ciekawe-wlasciwosci-tuszy-kationowych-w-druku-uv,8825,artykul.html

Marzeniem projektantów jest dowolne aranżowanie wnętrz kolorystycznie przez możliwość druku na: ceramice, szkle, drewnie, tekturze itp.
Umiejętności inżynierów i chęć rozwoju technologii druku, stworzyła innowację pozwalającą na spełnienie tych marzeń i zadruk prawie każdego płaskiego podłoża.

Do tego celu wykorzystano wielkoformatowe plotery drukujące.

Maszyny te pracowały z nietrwałymi farbami rozpuszczalnikowymi, które zastąpiono "mocniejszymi i trwalszymi" farbami utrwalanymi za pomocą lamp UV.

Większość dostawców maszyn drukujących używa standardowej kombinacji: lampa UV o dużej mocy + tusze rodnikowe.

Rodzi to wiele problemów dla użytkowników tych maszyn:
- konieczność częstej wymiany drogich lamp UV,
- lampy mocno nagrzewają drukowany materiał, co powoduje że podłoże krzywi się podczas aplikacji,
- na niektórych podłożach atrament łuszczy się i można go łatwo uszkodzić,
- gotowe wydruki mogą mieć intensywny zapach
- wydzielają one duże ilości szkodliwego ozonu.

Problemy, jak zwykle są w szczegółach, jednym z nich jest to, że farby UV występują w dwóch formułach chemicznych: tańszej - rodnikowej i droższej - kationowej.

Farby kationowe są bardziej elastyczne i mocniej przylegają do zadrukowanej powierzchni, nie występuje w nich efekt łuszczenia się, a po utrwaleniu stają się bezzapachowe.

Farby kationowe z powodzeniem mogą być stosowane wraz z energooszczędnymi blokami UV-LED, które utrwalają farbę.
Maszyny firmy NEO UV-LED Evolution pracują na tuszach kationowych i mają wiele innych ciekawych właściwości.

Powinieneś zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w wielkoformatowej technologii druku UV-LED firmy Sun Nsk.
Chyba możesz sam sprawdzić moc przylegania farby kationowej na szkle, włóknie szklanym, skórze i wielu innych przedmiotach.
Chcesz zobaczyć maszynę drukującą NEO UV-LED Evolution w druku? Do zobaczenia na Euro-Reklama 2009 na stoisku 96 Pawilon 3 .

Źródło: Sun Nsk


avatar użytkownika
+ +

Tekst opublikował użytkownik: UV-LED

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Rema Congress – prelekcje z Krzysztofem Sarneckim
RemaCongress to okazja do poszerzenia wiedzy branżowej na targach RemaDays Warsaw. Podczas najbliższej edycji gościem specjalnym tego wydarzenia będzie Krzysztof Sarnecki – Przedsiębiorca, konsultant strategiczny, zawodowy negocjator, trener biznesu i coach.
Rusza zimowa kampania reklamowa marki Lech Premium
Leszek powraca w zimowej odsłonie, po raz piąty odkrywając przed konsumentami limitowaną edycję wyjątkowych puszek! Inspirowane górskim krajobrazem oraz zamarzniętym, krystalicznie czystym jeziorem, przywodzą na myśl tegoroczne hasło marki, które przekonuje, że nawet kiedy zimowe spotkania zapowiadają się chłodno, Leszek przełamuje lody.
Kampania edukacyjna poświęcona „Zrozumieć AZS”
Ponad 91%[1] pacjentów cierpiących na atopowe zapalenie skóry doświadcza przewlekłego  bólu, którego nie sposób uśmierzyć – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych wśród pacjentów z AZS. Rozdrapane do krwi, sączące się rany powodują, że boli całe ciało, a zwykłe nałożenie...
Wideo 360 stopni to już standard na rynku
Rynek kamer sportowych, nieruchomości czy amatorskiego fotografowania przeszedł już na filmowanie w 360 stopniach. Rejestrowanie obrazu dookoła pozwala na immersyjne przeżycia i zanurzenie się w przekazywanej treści. Handlowcom pomaga to przenieść klienta do oferowanej inwestycji, nawet jeśli nie zostały jeszcze wylane pod nią fundamenty. W tej chwili producenci skupiają się...
Bezpłatne szkolenie online z obsługi drukarki 3D Makerbor Method X
Dowiedz się, jak wykorzystać najnowszą drukarkę 3D MakerBot METHOD X w zastosowaniach przemysłowych. Sprawdź, jakie technologie odpowiadają za dokładność i powtarzalność druku z inżynieryjnych materiałów. Bezpłatne webinarium odbędzie się 17 grudnia o godz. 11:00.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764