logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cimpress inwestuje w technologię Canon

  PR 16.09.2021, przeczytano 361 razy
ilustracja

Firma Canon podpisała porozumienie w zakresie dostarczania rozwiązań produkcyjnych dla Cimpress. Jest to odzwierciedlenie decyzji Cimpress dotyczącej dalszych inwestycji w technologię, w tym w druk atramentowy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cimpress-inwestuje-w-technologie-canon,393007,artykul.html

Firmy w portfolio Cimpress to czołówka drukarni online w swoich krajach, mowa tu m.in. o Vistaprint, Pixartprinting, Drukwerkdeal, WIRmachenDRUCK i Druck.at, które działają jako partnerzy w zakresie projektowania, marketingu i druku dla milionów firm na całym świecie.

Robert Keane, założyciel i dyrektor generalny Cimpress, komentuje:

- Firmy Cimpress nieustannie koncentrują się na innowacjach, poprawie jakości i wydajności. Zmiany te umożliwiają nam lepiej obsługiwać naszych klientów. Kluczowym obszarem inwestycji jest dla nas technologia druku i uważamy, że technologia atramentowa odegra w nadchodzących latach kluczową rolę, zapewniając elastyczność i wydajność, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów, co przyczyni się do osiągnięcia naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Christian Unterberger, dyrektor operacyjny i członek zarządu Canon Production Printing, komentuje:

- Technologia atramentowa pozwala dostawcom usług poligraficznych osiągnąć wysoką wydajność, opłacalność i zwrot z inwestycji bez konieczności kompromisu w zakresie jakości. Produkcyjny druk atramentowy umożliwia drukarzom podjęcie kolejnych kroków w kierunku cyfryzacji ich działalności. Wydajność na skalę przemysłową, jakość druku odpowiadająca offsetowi i dostęp do zautomatyzowanego cyfrowego przepływu pracy to kluczowe powody, dla których firmy poligraficzne inwestują w najnowsze rozwiązania inkjetowe.

Od czasu wprowadzenia na rynek serii varioPRINT iX w kwietniu 2020 r. firma Canon odnotowała wzrost sprzedaży swoich arkuszowych maszyn do druku atramentowego B3. Dołączając do istniejącej rodziny produktów VarioPrint i-series, seria varioPRINT iX okazała się preferowanym rozwiązaniem dla klientów zajmujących się drukiem komercyjnym i dla drukarniami internetowych. Stało się tak dzięki wyjątkowej jakości, wysokiej niezawodności i elastyczności wynikającej z mechaniki druku arkuszowego.

Równolegle z rozwojem maszyn arkuszowych Canon systematycznie udoskonala swoją ofertę maszyn rolowych. Bazując na wieloletnim doświadczeniu poszerzono niedawno paletę rozwiązań o nowy system - ProStream 1800. Nowa maszyna, drukująca zarówno na mediach powlekanych jak i niepowlekanych, została doceniona za osiąganie najwyższej jakości druku wśród maszyn cyfrowych przy prędkości aż 133 m/min. Jest to przyspieszenie o 66% w porównaniu do prędkości 80 m/min znanej z serii ProStream 1000.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kolejna maszyna z oferty Duplo w firmie Wydruk
Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój. Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym...
DS Smith uruchamia Customer Innovation Hub
Firma DS Smith, producent przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, otworzyła swój pierwszy Customer Innovation Hub, miejsce do hybrydowej współpracy z klientami. Centrum, z siedzibą w Lizbonie, jest wyposażone tak, aby umożliwiać wspólne sesje projektowania dla klientów w formie spotkań fizycznych, online i hybrydowych.
Pierwsza instalacja CAL-one mini
Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.
Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst
W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer
Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764