logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Circlewise przejmuje Adhydrę

  PR 30.11.2020, przeczytano 413 razy
ilustracja

Circlewise AS, międzynarodowa firma z centralą w Norwegii dostarczająca rozwiązań w obszarze marketingu digital z naciskiem na programy partnerskie, dokonuje przejęcia polskiej agencji Adhydra, specjalizującej się w performance marketingu „nowej generacji”. Paweł Lebiedziński, dotychczasowy CEO agencji Adhydra, obejmuje stanowisko COO w międzynarodowych strukturach Circlewise. Dzięki przejęciu, Polska będzie dla Circlewise hubem na potrzeby rozwoju na kolejne rynki europejskie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/circlewise-przejmuje-adhydre,389372,artykul.html

Adhydra powstała w 2019 r., specjalizując się w performance marketingu „nowej generacji”. Agencja wykorzystywała autorskie narzędzia sprzedażowe, łączące zaawansowane technologie z optymalną strategią mediową (Artificial Intelligence, Machine Learning, mobile i predykcja intencji zakupowych). W gronie jej klientów znalazły się m.in. marki: Porówneo, Pracuj.pl, Delikatesy Centrum, home&you, Etam, Merkury Market, Neonet, Pako Lorente.

– Poszukiwania strategicznego partnera prowadziliśmy już od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się z finalnego efektu tych poszukiwań, bowiem Circlewise nie jest po prostu kolejną, powielającą schematy siecią afiliacyjną. To właściciel innowacyjnej platformy do budowy i prowadzenia własnego programu partnerskiego z dostępem do globalnego marketplace wydawców, know-how międzynarodowego zespołu oraz narzędzi automatyzujących procesy rozliczeń, optymalizacji i komunikacji z wydawcami – mówi Paweł Lebiedziński, dotychczasowy CEO agencji Adhydra (obecnie obejmujący stanowisko COO Circlewise).

Circlewise to międzynarodowa firma, powstała w 2014 roku, z centralą w Norwegii, działająca na kilkunastu rynkach europejskich, w tym m.in. w Niemczech, Estonii, Finlandii, Szwecji, na Litwie i na Łotwie.

Paweł Lebiedziński, współzałożyciel i dotychczasowy CEO Adhydry, wraz z przejęciem obejmuje stanowisko COO w strukturach międzynarodowych Circlewise. Będzie odpowiedzialny m.in. za rozwój i upowszechnienie platformy Circlewise wśród klientów e-commerce na rynku europejskim. Oferta Circlewise będzie kierowana do sklepów internetowych, które chcą rozwijać kompetencje marketingowe in-house i rozszerzać sprzedaż na rynki zagraniczne.

CEO „powiększonego” Circlewise pozostanie Mathias Hell, pełniący tę funkcję od 2015 r.

– Dwa "żywioły" afiliacji, norweski i polski, łączą siły, żeby dać naprawdę świeży powiew na rynku mediów efektywnościowych. Polska była dla nas naturalnym kierunkiem rozwoju, myśleliśmy o tym od dłuższego czasu, a dodatkowo przekonały nas ponadprzeciętne wyniki osiągnięte przez Adhydrę, która jest spółką młodą, ale jej zespół może pochwalić się bardzo dużym doświadczeniem na tym rynku – mówi Mathias Hell, CEO Circlewise AS – Dodatkowo produkty i technologie, które zostały tu w Polsce rozwinięte, pokazują bardzo innowacyjne podejście do tego segmentu komunikacji cyfrowej, i to mamy nadzieję, przyniesie wkrótce korzyści dla całej sieci. Nie bez znaczenia pozostaje fakt pandemii - afiliacja rozwija się obecnie bardzo dynamicznie, klienci poszukują bardziej efektywnych narzędzi niż te, które dotychczas uchodziły za takie. Stąd tak duże obecnie zainteresowanie afiliacją na całym świecie. Tak więc dla nas to bardzo dobry czas na taką inwestycję. I teraz chcemy uczynić Polskę także centrum dalszej ekspansji na pozostałe rynki europejskie.

Kwota transakcji związanej z przejęciem nie została ujawniona. Marka Adhydra zniknie z polskiego rynku, obsługę jej klientów przejmuje Circlewise.

Źródło: Circlewise AS

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowa linia LFD Message
Bez względu na to czy dopiero przechodzisz na technologię cyfrową, rozbudowujesz infrastrukturę lub wyposażasz sale konferencyjne, linia Message zapewni ci jakość i funkcjonalność, których oczekujesz i to w cenie, która ci się spodoba.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na drukarkach Epson
W tym roku po raz pierwszy w ramach wsparcia 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wylicytować drukarki Epson EcoTank ozdobione unikalnymi projektami graficznymi.
KPRM: #Szczepimysię: spot z byłym żołnierzem AK
Narodowy Program Szczepień wchodzi w kolejną fazę. Rozpoczęła się rejestracja seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. Do kampanii informacyjnej #SzczepimySię dołączył płk Witalis Skorupka ps. Orzeł. W Internecie możemy obejrzeć najnowszy spot wideo, w którym 98-letni starszy sierżant Armii Krajowej zachęca Polaków do szczepień.
„Sprawdź kto” - kampania informacyjna dla odbiorców prądu i gazu
To już siódma edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej Towarzystwa Obrotu Energią. Celem kampanii jest propagowanie wiedzy o rynku energii elektrycznej i gazu oraz budowanie zdrowej konkurencji opartej na zasadach fair play. W kampanii uczestniczą największe spółki energetyczne: Enea, Energa Obrót – spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, innogy Polska, Polkomtel oraz TAURON...
IAB Polska i Rada Programowa Forum IAB 2021 zapraszają do zgłaszania swoich prelekcji do piętnastej edycji najważniejszej konferencji marketingowej w Polsce, która odbędzie się w dniach 9 - 10 czerwca 2021. Temat przewodni Forum IAB 2021 to „OdNowa. Redefinicja czy reset?”
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764