logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Co oglądaliśmy na Youtube w 2021 roku?

  PR 01.12.2021, przeczytano 191 razy
ilustracjastrzałka

Jakie wideo i teledyski najczęściej oglądaliście na YouTube w tym roku? Jak co roku, publikujemy listy filmów, które najbardziej przypadły Wam do gustu i które oglądaliście najczęściej. Dodatkowo prezentujemy Wam 3 nowe zestawienia twórców i twórczyń, tych najpopularniejszych, tych najszybciej zyskujących na popularności oraz tych, którzy tworzą filmu Shorts.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/co-ogladalismy-na-youtube-w-2021-roku,393964,artykul.html

Wśród najpopularniejszych filmów króluje rozśpiewana EKIPA - 3KIPA. Drugie miejsce na liście zajął Friz ze swoim wideo INFLUENCERZY BEZ CENZURY (FILM DOKUMENTALNY), a ostatnie miejsce na podium należy do stand-upera Mateusza Sochy - Mateusz Socha - "Masochista" | Stand-up | 2021. Kolejni stand-uperzy w zestawieniu to Rafał Pacześ (6. miejsce) oraz Łukasz Lotek Lodkowski (9. miejsce). W pierwszej dziesiątce znalazł się również obraz Patryka Vegi “OCZY DIABŁA” (4. miejsce), wideo pokazujące stado jeleni przeskakujące nad samochodem (5. miejsce) oraz materiał Kanału Sportowego - HEJT PARK - PRZEJDŹMY NA TY 158 - JAŚ KAPELA I KRZYSZTOF STANOWSKI O OPŁACIE REPROGRAFICZNEJ (7. miejsce). W podsumowaniu obejrzeć też można nietypowy artystyczny materiał, pokazujący jak narysować parę spacerującą w deszczu. Zestawienie zamyka ucząca się hiszpańskiego Natsu.

Lista najpopularniejszych wideo w Polsce w 2021 roku:

 1. EKIPA - 3KIPA EKIPA
 2. Karol Friz Wiśniewski - INFLUENCERZY BEZ CENZURY (FILM DOKUMENTALNY)
 3. Mateusz Socha - Mateusz Socha - "Masochista" | Stand-up | 2021
 4. Patryk Vega - „OCZY DIABŁA” - CAŁY DOKUMENT PATRYKA VEGI - PREMIERA
 5. STOP CHAM - Stado jeleni przeskakuje nad BMW #574 Wasze Filmy
 6. Rafał Pacześ - Rafał Pacześ - "ZOBA CO JES" (2021) (całe nagranie)
 7. Kanał Sportowy - HEJT PARK - PRZEJDŹMY NA TY 158 - JAŚ KAPELA I KRZYSZTOF STANOWSKI O OPŁACIE REPROGRAFICZNEJ
 8. Jay Lee Painting - How to Draw a Couple Walking in the Rain / Red Acrylic Painting
 9. Łukasz Lotek Lodkowski - Łukasz Lotek Lodkowski - "BANG 2" (2021) (całe nagranie) | Stand-Up
 10. Natsu - NITRO UCZY MNIE HISZPAŃSKIEGO!

A czego słuchaliśmy na YouTube w ostatnim roku? Zwyciężył duet sanah i Vito Bambino z kawałkiem Ale jazz!. Sobel i utwór Fiołkowe pole uplasował się na drugim miejscu. Kolejny teledysk tego artysty - Bandyta - znalazł się na siódmym miejscu. Listę podbiły też piosenki Maty. To właśnie na trzecim miejscu pojawił się singiel Kiss cam (podryw roku). Utwór zadebiutował na 198. miejscu listy Global 200 Excl. US prestiżowego magazynu "Billboard". Michał Matczak (tak nazywa się Mata) to pierwszy Polak, którego utwór trafił do tego zestawienia. Kolejne single rapera w zestawieniu to Patoreakcja i Papuga z udziałem Quebonafide i Malika Montany (5. i 9. miejsce). W zestawieniu zobaczymy też teledyski Kizo - DISNEY (prod. Sergiusz & Leśny) (4. miejsce) i drugi kawałek sanah - 2:00 (10. miejsce).

Lista najpopularniejszych teledysków w Polsce w 2021 roku:

 1. sanahVEVO - sanah, Vito Bambino - Ale jazz!
 2. Sobel - Sobel "Fiołkowe pole"
 3. SBM Label - Mata - Kiss cam (podryw roku)
 4. Kizo MyToSukces - Kizo - DISNEY (prod. Sergiusz & Leśny)
 5. SBM Label - Mata - Patoreakcja
 6. sanah - sanah – ten Stan (Official audio)
 7. Sobel - Sobel "Bandyta" (prod. PSR)
 8. sanah - sanah – etc. (na disco) (Official video)
 9. SBM Label - Mata - Papuga ft. Quebonafide, Malik Montana
 10. sanah - sanah - 2:00

YouTube stwarza ogromne możliwości (w tym zarobkowe) dla twórców i twórczyń. Z naszych danych wynika, że odsetek polskich kanałów, których zarobki osiągają 5 cyfrowe kwoty lub większe wzrósł o ponad 35% rok do roku. W Polsce już ponad 2 tysiące kanałów ma ponad 100 tysięcy subskrypcji, co oznacza wzrost o ponad 20% rok do roku. Jeszcze dynamiczniej – bo o 30% – wzrosła liczba kanałów, które mają ponad 1 milion subskrypcji. Jest już ich w Polsce ponad 150 [1]. Sprawdźcie kto znalazł się w zestawieniu najpopularniejszych kanałów na YouTube [2] i tych najszybciej zyskujących na popularności w tym roku [3].

Lista najpopularniejszych kanałów w Polsce w 2021 roku:

 1. EKIPA
 2. TEAM X
 3. Fusialka
 4. Tobiasz
 5. GENZIE
 6. WATAHA - Krulestwo
 7. Fairout
 8. REMBOL
 9. MĄDRA SOWA
 10. Karol Friz Wiśniewski

Lista twórców najszybciej zyskujących na popularności w Polsce w 2021 roku:

 1. Fusialka
 2. GENZIE
 3. TobiaszGaming
 4. MĄDRA SOWA
 5. Aferki
 6. Chezjusz
 7. Fairout PL
 8. Pokój Wytrzeźwień
 9. REVO
 10. Jam jest Jakub

W 2021 roku pojawił się w Polsce nasz nowy format - YouTube Shorts. Spodobał się on między innymi Edowi Sheeranowi czy zespołowi BTS. Które kanały najczęściej wykorzystywały z powodzeniem ten format? [4] W Top 3 znajdziecie Czvjnik, Muffinaart oraz JUSTEK FREESTYLE.

Lista najpopularniejszych twórców YouTube Shorts w Polsce w 2021 roku:

 1. czvjnik
 2. Muffinaart
 3. JUSTEK FREESTYLE
 4. kotlesiu
 5. GIBBON
 6. Millo_
 7. piter
 8. Ostry
 9. Dravius
 10. SagiPL

Źródło: Blog Google Polska

Dodatkowe informacje:

[1] Źródło: dane wewnętrzne YouTube, czerwiec 2021 r. (Porównanie rok do roku: czerwiec 2019 r. - czerwiec 2020 r. - czerwiec 2020 r. -czerwiec 2021 r.)
[2] Zestawienie przygotowane na podstawie krajowych subskrybcji pozyskanych w 2021 r., z wyłączeniem twórców filmów Short, artystów, marek, firm medialnych i kanałów dla dzieci. Jeden kanał na twórcę. Źródło: dane wewnętrzne, od 1 stycznia do 1 listopada 2021 r.
[3] Zestawienie przygotowane na podstawie krajowych subskrybcji pozyskanych w 2021 r., z wyłączeniem twórców filmów Short, artystów, marek, firm medialnych i kanałów dla dzieci. Tylko kanały ze wzrostem o 200% rok do roku w 2021 r. w porównaniu do liczby subskrybentów pozyskanych w 2020 r. (potrojenie wielkości). Jeden kanał na twórcę. Źródło: dane wewnętrzne, od 1 stycznia do 1 listopada 2021 r.
[4] Zestawienie przygotowane na podstawie krajowych subskrybcji pozyskanych w 2021 r., tylko kanały, które przesyłają głównie filmy Short. Ponad połowa z 25 najnowszych filmów to format Short, ponad połowa wszystkich wyświetleń w 2021 r. pochodzi z filmów Short. Jeden kanał na twórcę. Źródło: dane wewnętrzne, od 1 stycznia do 1 listopada 2021 r.”

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Radia słucha codziennie ponad 20 mln Polaków – podsumowanie słuchalności w 2021 roku
W 2021 roku utrzymał się bardzo wysoki zasięg dzienny radia, które pozostaje jednym z najpopularniejszych wśród Polaków mediów. Codziennie gromadzi ponad 20 milionów słuchaczy, każdego tygodnia jest to już 26,6 mln osób.
Cyfrowy gigant dołącza do Aleph Group jako udziałowiec i wesprze rozwój nowej platformy edukacyjnej tego koncernu. Dzięki temu ruchowi firma Httpool, która jest częścią Aleph Group, wzmacnia swoje strategiczne partnerstwo z Twitterem.
Nowy prezes i zmiany w 4fun Media
Grupa kapitałowa 4fun media, której głównym aktywem jest działająca w rosnącym w dwucyfrowym tempie segmencie Digital-out-of- Home (DOOH) spółka Screen Network, wyznacza nowe kierunki rozwoju i planuje zmianę nazwy. Na funkcję prezesa 4fun Media został powołany dotychczasowy Przewodniczący Rady Nadzorczej 4fun Media S.A., Wojciech Bieńkowski. Zarząd zwołał...
AMS wygrywa przetarg na obsługę wiat przystankowych w Tychach
W wiatach przystankowych kolejnego śląskiego miasta pojawią się citylighty AMS. To efekt wygranego przetargu.
Gazeta.pl od dawna wyznacza trendy w rozwoju form wideo na polskim rynku online. Od 18 stycznia 2022 r. na stronie głównej portalu oraz w serwisie Kobieta.Gazeta.pl prezentowany będzie nowy program „GwiazDom”, w którym znane osoby zaproszą widzów do swoich domów. Program poprowadzi dziennikarka Kobieta.Gazeta.pl Agnieszka Matracka.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764