logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cold stamping w druku fleksograficznym: warsztaty Mark Andy i PC Print

  PR 05.02.2024, przeczytano 283 razy
ilustracja
Łukasz Chruśliński - European Sales Manager Mark Andy podczas pokazu maszyny Digital Series HD wyposażonej w moduł Kurz Distorun.

Najnowsze trendy dotyczące technologii cold stampingu w druku fleksograficznym były tematem warsztatów, jakie zorganizowały firmy PC Print i Mark Andy . Wydarzenie miało miejsce 11 stycznia br. w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie. Stało się również okazją do dyskusji na temat branży i jej przyszłości, a także do prezentacji maszyn Mark Andy wyposażonych m.in. w produkowany przez firmę Kurz moduł Distorun, dedykowany tłoczeniu folią na zimno z pozycjonowanym pojedynczym znakiem typu hologram i wyposażony w funkcję oszczędzania zużycia folii. Zarówno prezentacje wygłoszone przez przedstawicieli firm PC Print i L. Kurz jak i pokazy sprzętu Mark Andy spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cold-stamping-w-druku-fleksograficznym%3A-warsztaty-mark-andy-i-pc-print-,403000,artykul.html

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy wzięli udział w warsztatach – mówi Lena Chmielewska-Bontron, European Marketing Manager Mark Andy. - Jak się okazuje stały się one okazją do pozyskania wiedzy i wymiany doświadczeń. Były inspirującym spotkaniem, pogłębiającym relacje różnych osób z naszej branży, co jest dla nas szczególnie istotne w kontekście organizacji wydarzeń branżowych. Uczestnicy warsztatów mogli poznać innowacyjne rozwiązania, umożliwiające wytwarzanie bogato uszlachetnianych etykiet o wysokiej wartości dodanej, zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju i przynoszących oszczędności w procesie tłoczenia na zimno. Co więcej, mogli się też przyjrzeć procesom optymalizacji produkcji poligraficznej i efektywnego nimi zarządzania”.

Podczas warsztatów wykorzystana została jedna z maszyn drukujących Mark Andy, stanowiąca stałe wyposażenie jej warszawskiego Centrum Technologicznego. Hybrydowa Digital Series HD, bo o niej mowa, posiada m.in. moduł uszlachetniania Kurz Distorun, który był jednym z punktów odniesienia prowadzonych prezentacji, uwzględniających m.in. aplikacje pojedynczych wzorów pozycjonowanych, aplikacje w trybie oszczędnościowym oraz formy uszlachetniania stosowane w druku cyfrowym (UV Casting, KBP SLIM). „Naszym założeniem było pokazanie innowacyjnych możliwości jakie drzemią w uszlachetnianiu etykiet – mówi Marcin Suchocki, Sales Director w firmie PC Print. – Tym bardziej, że potrzeby w tym zakresie są ogromne. Tematem głównym warsztatów było zastosowanie cold stampingu w druku fleksograficznym, ale okazało się, że zainteresowanie uczestników spotkania znacznie wykraczały poza jego główną tematykę. Najciekawszym dla naszych gości był produkt końcowy, który pokazywał w praktyce możliwości maszyn i technologii. Rynek oczekuje bowiem ciekawych, wysokojakościowych etykiet realizowanych w różnych nakładach, wzbogacających produkt i wyróżniających go na tle konkurencji”.

Część praktyczną, związaną z pokazami maszyn wyposażonych w moduł Distorun, uzupełniały dwie prezentacje przygotowane przez przedstawicieli firm PC Print i Kurz. Pierwszą z nich poprowadził Marcin Suchocki. Zapoznał on gości z bogatą ofertą tej firmy, skierowaną do wielu branż, nie tylko poligraficznej, obejmującą materiały (folie do uszlachetniania), a także kompleksowe narzędzia do ich aplikowania. Z myślą o drukowaniu etykiet szczegółowo przedstawione zostały rozwiązania do cold stampingu, w tym Distorun – dedykowane aplikowaniu pozycjonowanych pojedynczych znaków i ciągłych dekorów, umożliwiające – jak podkreślał prelegent – efektywne kosztowo wykorzystanie technologii tłoczenia folią na zimno. Przedstawione zostały główne funkcje Distorun i obszary jego zastosowania, a także korzyści dla użytkownika – zarówno ekonomiczne jak i ekologiczne.

Z kolei Thomas Lorenz, International Sales Manager Digital Embellishment Solutions w firmie Kurz wystąpił z prezentacją poświęconą rozwiązaniom do cyfrowego uszlachetniania, oferowanym przez tego niemieckiego producenta. Zaprezentowane zostały obszary tego typu aplikacji, mających – jak podkreślał prelegent - na celu uczynienie każdego z produktów unikalnym. W kontekście uszlachetnień cyfrowych dla branży poligraficznej omówione zostały rozwiązania Kurz do hot- i cold stampingu i ich ewolucja począwszy od powstania maszyny DM-Liner w 2014 roku. Obecnie, jak podkreślano, portfolio Kurz w tym zakresie jest niezwykle szerokie i dostosowane do różnych technik druku cyfrowego – tonerowej/elektronik i inkjetowej (przy tej ostatniej stosowany jest transfer na warstwę pośrednią bądź bezpośrednio na podłoże). Na zakończenie Thomas Lorenz zaprezentował plany firmy Kurz dotyczące jej nowych maszyn do cyfrowego uszlachetniania. Część z nich zostanie pokazana podczas zbliżających się targów drupa 2024.

Jesteśmy przekonani, że to pierwsze, ale nie ostatnie w tym roku spotkanie z naszą firmą zainspiruje inne osoby z branży, by uczestniczyć w naszych kolejnych wydarzeniach. Dla Mark Andy bowiem możliwość wymiany doświadczeń z klientami i partnerami, poznanie ich opinii i oczekiwań są zawsze bardzo cennymi elementami naszej działalności” – podsumowuje Lena Chmielewska-Bontron.

Źródło: Mark Andy Poland

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
Remadays 2024: automatyzacja w roli głównej na stoisku Duplo
Automatyzacja stała się motywem przewodnim prezentacji Duplo podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Okazało się bowiem, że klienci poszukują obecnie tego typu rozwiązań. Z kolei firma Duplo ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. Od lat dostarcza bowiem maszyny automatyzujące działy introligatorskie drukarń. Jej sprzęt wspiera również produkcję w firmach...
Stora Enso Packaging Automation wzbogaca portfolio o polskie rozwiązania
Stora Enso poinformowała o rozbudowie swojego portfolio w obszarze automatyzacji pakowania – Packaging Automation. W tym celu nawiązała współpracę z firmą Radpak – polskim producentem koncentrującym się na rozwiązaniach automatyzujących procesy pakowania na rynku pierwotnym i wtórnym.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764