logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Colian prezentuje nową identyfikację wizualną

  PR 07.02.2022, przeczytano 388 razy

Colian odświeża wizerunek dzięki nowej identyfikacji wizualnej. Wypracowany koncept, oparty na motywie drzewa zbudowanego z charakterystycznych piktogramów, odzwierciedla wyznawane przez firmę wartości oraz podkreśla to, co jest jej znakiem charakterystycznym – rozwój, kreatywność, polskie korzenie i rodzinność.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/colian-prezentuje-nowa-identyfikacje-wizualna,394673,artykul.html

Nowa identyfikacja wizualna w symboliczny sposób przedstawia historię firmy Colian, która swoją działalność rozpoczęła w 1990 roku od produkcji ziół i przypraw. Ponad 30-letniej aktywności biznesowej dało więc początek… ziarno. Pielęgnowane przez lata w duchu przedsiębiorczości, dostarcza plony, z których czerpią dziś kolejne pokolenia.

Wyrastające z ziarna drzewo przedstawia szerokie portfolio Colian. Wśród uporządkowanej kompozycji piktogramów znajdują się ikony nawiązujące bezpośrednio do wytwarzanych przez firmę produktów takich marek jak: Appetita, Jutrzenka, Familijne, Jeżyki, Akuku!, Goplana, Grześki, Hellena, Siesta, Solidarność, Śliwka Nałęczowska, Elizabeth Shaw oraz Lily O’Brien’s. Fani kultowej Oranżady Hellena znajdą w strukturze drzewa charakterystyczny kształt butelki, a wielbiciele Jeżyków zarys swojego ulubionego ciastka. Całość dopełniają ornamenty roślinne będące nawiązaniem do natury, która dostarcza surowce niezbędne do realizacji procesów produkcyjnych.

- Colian to polska firma rodzinna o wyjątkowo ciekawej historii. Założony w latach 90. Ziołopex specjalizował się w produkcji ziół i przypraw. Na przestrzeni 30 lat, również w wyniku akwizycji, w portfolio firmy pojawiły się kolejne produkty – słodycze, napoje, bakalie, a niedawno również lody. Ukazanie różnorodnej oferty produktowej w oryginalny i jednocześnie łatwy do zapamiętania sposób, przy nawiązaniu do wyznawanych przez firmę wartości, było prawdziwym wyzwaniem. Zależało nam na podkreśleniu rodzinności, a drzewo okazało się idealnym symbolem (analogia do drzewa genealogicznego). Nieoczywista prostota nadaje całej koncepcji kreatywnego wyrazu, a fakt, że grafika jest niczym nieograniczona, oznacza, że Colian nadal rośnie w siłę, rozwija się i wyznacza kolejne cele biznesowe – mówi Joanna Kąkol, Rzecznik Prasowy Colian.

Nowa wizualizacja to odświeżone logo spółek będących częścią Grupy. Logotypy są bardziej charakterystyczne, a litery wyraziste. W przypadku każdego logotypu nad literą „i” pojawia się kropka w dedykowanym dla danej firmy kolorze, będąca symbolicznym nawiązaniem do ziarna.

- Przed przystąpieniem do prac nad nową identyfikacją wizualną Grupy Colian postawiliśmy sobie za cel, by finalnie wypracowany koncept był prosty w przekazie i jednocześnie unikalny, a poszczególne spółki komunikowały przynależność do jednej grupy kapitałowej przy zachowaniu własnej indywidualności. – dodaje Joanna Kąkol.

Wraz ze zmienioną identyfikacją wizualną startuje nowa strona. Opracowany koncept pozwolił nadać jej oryginalnego charakteru. Każda podstrona, oprócz grafiki nawiązującej do danej tematyki, została wzbogacona o piktogramy odzwierciedlające poszczególne obszary działalności Colian. Kreacja i wdrożenie nowej strony internetowej było możliwe dzięki zaangażowaniu agencji Human2Human z Poznania.

Identyfikacja wizualna powstała we współpracy agencji kreatywnej Jump Group z Warszawy i Działu Marketingu Korporacyjnego i PR Colian.

Źródło: Colian sp. z o.o.

www.colian.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Płynna i bezproblemowa łączność między aparatem i aplikacją. Nowa funkcja, która pozwala rejestrować Twoją aktywność fotograficzną w stylu dziennika fotograficznego, aby w jeszcze większym stopniu uatrakcyjnić korzystanie z aparatów serii GFX i X
Orifarm i agencja Ancymony z nową kampanią z okazji Dnia Matki
Trwa kolejna wspólna kampania digitalowa marki Vita Buerlecithin oraz Ancymonów. Akcja „Z miłości do Mamy” przypomina o Dniu Matki i relacjach rodzinnych. Na odbiorców kampanii czeka kreator życzeń, poradnik do pobrania oraz kolorowanki gotowe do druku.
Agencja Hand Made odpowiada za kompleksową przebudowę serwisu www marki. Głównym zadaniem agencji jest stworzenie w pełni responsywnego serwisu odpowiadającego standardom UX, atrakcyjnego wizualnie i zoptymalizowanego pod kątem SEO w celu uzyskania wysokich wyników w wyszukiwarkach internetowych.
Szczecin 2023

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Szczecin 2023

Przystąpienie do prac nad uchwałą w Szczecinie poprzedziła szczegółowa inwentaryzacja. Pokazała ona, że jedynie 19% reklam w mieście jest ustawionych legalnie. Jako jedyne miasto w G8 Szczecin skonstruował swój kodeks na bazie istniejących planów miejscowych (pozostałe miasta wprowadzając uchwały reklamowe zmienią miejscowe plany zagospodarowania...
Ogilvy stworzyło żywą czcionkę, by razem z WWF przeciwdziałać wymieraniu zwierząt
Ogilvy we współpracy z Ogrodem Zoologicznym w Lizbonie stworzyło kampanię dla WWF przy wsparciu Associação Natureza Portugal, która ma być ostrzeżeniem przed postępującą utratą różnorodności biologicznej na naszej planecie. Motto kampanii brzmi „Żywa czcionka, zrodzona dla ochrony życia wszystkich zwierząt”.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764