logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Colours Factory - Duplo 5000 dla mniejszych zleceń

  PR 13.02.2012, przeczytano 4459 razy
ilustracjastrzałka

Zakup systemu Duplo 5000 z pierwszym w Polsce zespołem trójnoża DKT-200 w firmie Colours Factory z Piły miał swoje uzasadnienie ekonomiczne.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/colours-factory---duplo-5000--dla-mniejszych-zlecen,14637,artykul.html

Tak duża drukarnia (zatrudniająca około 200 osób) z reguły nastawiona jest na obsługę wielkich nakładów, jednak ze względu na oczekiwania klientów postanowiła ona zainteresować się również mniejszymi zamówieniami. W ten sposób może zapewnić kompleksową obsługę, poczynając od dużych zamówień dzięki realizacji których klienci mogą szybko i skutecznie dotrzeć do wielu odbiorców, po krótkie spersonalizowane serie broszur docierające do konkretnych grup klienckich. Duplo 5000 pozwala na wykonywanie tego typu prac (krótkie serie mocno zróżnicowanych produktów) w bardzo krótkim czasie, pozwalając jednoczenie zachować najwyższe standardy jakości. Do tej pory firma korzystała z dwóch przemysłowych linii do oprawy zeszytowej dedykowanych do zleceń wysokonakładowych.

Maszyny, z których do tej pory korzystaliśmy to duże, kompleksowo wyposażone linie do oprawy zeszytowej - mówi Reginald Graś, główny technolog w firmie Colours Factory. - Okazało się jednak, że nasi klienci coraz częściej drukują u nas swoje zamówienia partiami, czy też różnicują zawartość broszur, dopasowując ją do potrzeb konkretnych grup odbiorców. Fakt ten znacząco zwiększa zróżnicowanie produktów i wymaga od nas większej elastyczności zarówno pod względem zróżnicowania produktów jak i konieczności skrócenia czasu produkcji. Obsługa tego typu prac była oczywiście możliwa przy pomocy maszyn, które posiadaliśmy, jednak okazywało się, że koszty startowe, jakie generowało wykorzystywanie tych urządzeń były niewspółmiernie duże, dodatkowo czas przeznaczony na przezbrajanie maszyn ograniczał znacząco ich wydajność. Rozwiązaniem tego problemu mógł być tylko mniejszy system do broszurowania. Nasz wybór padł na Duplo 5000.

O wyborze tego konkretnego modelu zadecydowały przede wszystkim testy urządzenia. Przedstawiciele firmy Colours Factory porównywali oferty innych producentów, ale ostatecznie do zakupu maszyny Duplo przekonali się wykonując testy urządzenia w centrum demonstracyjnym tej firmy w Warszawie. Testowali tam różne aplikacje, z którymi system Duplo radził sobie dobrze.

Na naszą decyzję wpłynęła również doskonała obsługa, z jaką mieliśmy do czynienia w Duplo. Warto dodać, że już po zakupie urządzenia, kiedy je poznawaliśmy u siebie w drukarni, okazało się, że jest ono tak funkcjonalne, że oprócz oprawy zeszytowej możemy wykorzystywać również funkcje zbierania, sortowania i wiele innych, które okazały się bardzo przydatne w naszej codziennej pracy.

Zakup urządzenia przyniósł firmie Colours Factory nie tylko spore oszczędności finansowe, ale również czasowe. Do tej pory narząd naszych dużych maszyn do przykładowego zlecenia zajmował nam około godziny.W przypadku Duplo, które wykorzystujemy teraz do mniejszych zleceń – trwa to zaledwie kilka minut. A chcąc obsługiwać naszych klientów zawsze w jak najkrótszym czasie i z jak najwyższą jakością, taka oszczędność czasu jest bardzo ważnym czynnikiem.

Colours Factory to obecnie jedna z wiodących w Polsce drukarnia materiałów i wydawnictw reklamowych. Od lat inwestujemy w nowoczesne rozwiązania, gwarantując dzięki temu najwyższą jakość nawet najbardziej skomplikowanych zleceń. Od wielu lat dbamy o to, by innowacyjna technologia poligraficzna wspierana była przez wykwalifikowany i kreatywny zespół – mówi Reginald Graś. Drukarnia ta oferuje pełen zakres usług poligraficznych, specjalizując się w średnio- i wysokonakładowych drukach reklamowych, akcydensowych, czasopismach i billboardach. Oprócz druku offsetowego i cyfrowego oferuje klientom kompleksową obsługę logistyczną zleceń, w tym np. wyklejanie nośników outdoorowych na terenie całego kraju, a także montaż materiałów POS w punktach sprzedaży.

Warto podkreślić, że w 2010 i 2011 roku Colours Factory została uznana przez Puls Biznesu za najdynamiczniej rozwijającą się drukarnię w Polsce i uhonorowana prestiżowym tytułem Gazeli Biznesu 2010 i 2011. To duże osiągnięcie dla firmy, której początki sięgają niespełna 7 lat wstecz. Obecnie jest to w pełni wyposażony zakład poligraficzny, który kompleksowo obsługuje klientów pracując 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Posiada dwie lokalizacje – w jednej realizowane są prace z zakresu wielkiego formatu, w drugiej dominuje tradycyjny offset. Strategia firmy opiera się na długofalowym doskonaleniu relacji z klientem oraz na stałym unowocześnianiu i rozbudowie parku maszynowego oraz dopasowywaniu go do trendów rynkowych i oczekiwań klientów. Tak było również w przypadku inwestycji w system Duplo 5000. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zakupu, a funkcje maszyny, których wykorzystywania nie zakładaliśmy decydując się na ten zakup, przekonują nas tylko, że dokonaliśmy dobrego wyboru – podsumowuje Reginald Graś.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polski oddział Sun Chemical po raz kolejny był platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego, odbywającego się w tym roku w dniach 14-15 września w Kazimierzu Dolnym, zorganizowanego przez Polską Izbę Fleksografów (PIF). Firma miała tu także dwa wystąpienia, dotyczące zrównoważonego rozwoju, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.    
Heidelberg i Capgemini wspólnie w obszarze usług administracyjno-finansowych
Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) odpowiedzialny za funkcje operacyjne i realizowaną transformację Spółki, podjął decyzję dotyczącą dalszej reorganizacji struktur firmy. Dotyczy ona przeniesienia zadań administracyjno-finansowych realizowanych w ramach Centrów Usług Wspólnych (SSC - Shared Service Centers) do podmiotu zewnętrznego. Krok ten ma na celu...
Chroma po raz kolejny z rozwiązaniem Duplo
Tysiące wydruków dziennie – to skala produkcji drukarni Chroma. Usprawniając procesy produkcyjne po raz kolejny firma dokonała zakupu urządzenia z oferty Duplo. Tym razem jest to cyfrowy system 600i Pro z podajnikiem DSF-6000. W codziennej pracy istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa. Inwestycja wpłynęła pozytywnie na optymalizację procesu produkcji...
Ekologia zdominowała rynek opakowań
Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. – Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty ekologiczne – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora w Polskiej Izbie...
Grafmasz poszerza ofertę stołów do oprawy twardej
W 2020 roku Grafmasz uruchomił produkcję kaszerówek oraz stołów do oprawy twardej. Pierwsze urządzenia zostały zaprezentowane podczas targów RemaDays w lutym br. i spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Pomimo niesprzyjających warunków podczas pandemii firma dostarczyła  kilkanaście  zestawów do polskich drukarń oraz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764