logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Colours Factory po raz trzeci inwestuje w wielkoformatowy ploter Agfa

  PR 28.11.2018, przeczytano 1183 razy
ilustracjastrzałka
Ploter Jeti Tauro H2500 LED to już trzecie rozwiązanie marki Agfa zakupione przez Colours Factory

We wrześniu br. w drukarni Colours Factory z Piły uruchomiony został nowy ploter wielkoformatowy Jeti Tauro H2500 LED. To już trzecie rozwiązanie marki Agfa, w jakie zainwestował ten zakład poligraficzny. Jak zapewnia jego kierownictwo, nowy ploter pięciokrotnie zwiększył potencjał Colours Factory w zakresie zadrukowywania różnorodnych mediów sztywnych i giętkich w technice inkjet UV.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/colours-factory-po-raz-trzeci-inwestuje-w-wielkoformatowy-ploter-agfa,380322,artykul.html

Colours Factory to dynamicznie rozwijający się dostawca usług poligraficznych, bazujący na produkcji reklamowej, realizowanej w wielu technologiach druku. Druk wielkoformatowy jest tu obecny od dziesięciu lat, w coraz większym stopniu – jak zapewnia Małgorzata Donder, kierownik produkcji wielkoformatowej cyfrowej – stanowiąc o portfolio i wizerunku firmy:

- Gdy w 2008 roku wdrażaliśmy pierwsze plotery drukujące i towarzyszące im urządzenia peryferyjne, nowo utworzony dział zatrudniał 10 osób. Obecnie pracuje w nim ponad 80 osób, a jego udział w globalnych obrotach całej firmy jest z roku na rok coraz większy. Warto dodać, że naszych klientów obsługujemy w sposób kompleksowy, oferując nie tylko druk w technice inkjet UV, ale też wykończenie finalnych produktów, dostawę i montaż w docelowej lokalizacji.

Od ponad pięciu lat podstawę parku sprzętowego Colours Factory w zakresie wielkoformatowego druku cyfrowego stanowią rozwiązania firmy Agfa.

- Oba użytkowane przez nas urządzenia Jeti Titan 3020 sprawowały się przez ten czas bardzo dobrze, wspierając nasz szybki rozwój – kontynuuje Małgorzata Donder. – Właśnie ta dynamika i nowe, duże zamówienia spowodowały, że zdecydowaliśmy się na wymianę jednego z ploterów Agfa na inne, bardziej wydajne rozwiązanie tej firmy. To część naszego strategicznego projektu, zakładającego wymianę całego parku maszynowego na nowy.

Po analizie dostępnych ofert rynkowych, kierownictwo Colours Factory podjęło decyzję o inwestycji w ploter Jeti Tauro H2500 LED.

- Z naszymi dostawcami wiążą nas partnerskie relacje, oparte na wzajemnym zaufaniu, nie tylko do marki, ale też do ludzi – podkreśla Marek Kruszka, dyrektor ds. technologii i rozwoju Colours Factory. – Współpraca z firmą Agfa przebiega w sposób wzorcowy, także w kontekście obsługi posprzedażowej. Serwis, przekonanie do marki, dotychczasowe doświadczenia, sprawdzona w praktyce technologia – wszystko to wpłynęło na finalną decyzję o zakupie urządzenia Jeti Tauro.

Uruchomiony w połowie września br. ploter to hybrydowe rozwiązanie, bazujące na energooszczędnej technologii UV LED. Pozwala na zadrukowywanie mediów giętkich o szerokości maksymalnej 2,5 m. Przy podłożach sztywnych maksymalny format wynosi 4 x 2,54 m, a grubość – 5 cm. Urządzenie drukuje w sześciu kolorach z dodatkową bielą, osiągając prędkość do 275 m2/h. Sterowane jest najnowszą wersją oprogramowania workflow Asanti 3.0.

ilustracjastrzałka

Przemysław Nawrocki - starszy operator i Małgorzata Donder - kierownik produkcji wielkoformatowej cyfrowej (oboje Colours Factory)

- Po blisko półtoramiesięcznej eksploatacji i pełnym obłożeniu maszyny możemy potwierdzić, że Jeti Tauro stanowi olbrzymi przeskok technologiczny w porównaniu z maszynami zakupionymi kilka lat temu – mówi Małgorzata Donder. – Abstrahując od wydajności, rozwiązanie to oferuje szereg opcji dodatkowych w dużym stopniu usprawniających i optymalizujących (także dzięki zintegrowaniu z systemem zarządzania barwą) naszą produkcję cyfrową w wielkim formacie: zaawansowana technologia UV LED, mobilny stół, hybrydowość tj. możliwość zastosowania mediów sztywnych jak też z roli, często wykorzystywany przez nas kolor biały (zwłaszcza jako specjalny czy punktowy) – to tylko niektóre z jego zalet. Dzięki zastosowaniu promienników UV LED zamiast tradycyjnych lamp rtęciowych możemy drukować m.in. podłoża wrażliwe na wysokie temperatury.

Do niedawna produkcja Colours Factory, uwzględniająca podłoża sztywne, w dużej mierze bazowała na materiałach takich jak pleksi czy dibond. Obecnie, jak podaje firma, w coraz większym stopniu wykorzystywane są tu podłoża alternatywne, bardziej przyjazne dla środowiska, ale – co podkreśla Małgorzata Donder – o podobnej, a nawet wyższej funkcjonalności od tworzyw sztucznych:

- Jednym z nich jest dispa – wykonany w 100% z papieru materiał przypominający nieco piankę PCV, ale dużo lżejszy, odporny i bardziej proekologiczny. Polecamy go naszym klientom głównie do zastosowań wewnętrznych. Testujemy też zastosowanie tektury typu re-board, znanej jako „plaster miodu”. Możliwości oferowane przez technologię UV LED są bardzo duże, więc nie wykluczamy wdrożenia także innych, niestandardowych substratów w naszej produkcji.

Dział druku wielkoformatowego Colours Factory realizuje różnorodne kampanie reklamowe: zarówno zewnętrzne (outdoor), jak też związane z wyposażeniem wnętrz (indoor, systemy POS).

- Z tego typu rozwiązań korzystają klienci, których obsługujemy w zakresie druku offsetowego – mówi Agnieszka Lewandowska, specjalista ds. marketingu Colours Factory – jak również odbiorcy nastawieni wyłącznie na tego typu produkcję. Nasi handlowcy, działający zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, oferują klientom pełną kompleksowość. Począwszy od wsparcia na poziomie projektu, poprzez realizację w danej technologii, obróbkę, aż do montażu wydrukowanych materiałów. To przekonuje do nas kolejnych zleceniodawców, wśród których są zarówno klienci końcowi, jak też agencje reklamowe.

ilustracjastrzałka

Mobilny stół to - zdaniem Małgorzaty Donder - jedna z wielu zalet nowo zakupionego plotera Jeti Tauro H2500 LED

Klaudia Grzybowska, kierująca działem marketingu Colours Factory, dodaje:

- Tym samym w praktyce realizujemy hasło, jakie przyświeca naszej działalności: More than print. Nie chcemy bowiem być jedynie drukarnią, ale prawdziwym partnerem i doradcą dla naszych klientów, wspierającym ich w całym procesie powstawania produktu poligraficznego.

Dynamiczny rozwój Colours Factory i jej inwestycje w nowe technologie korelują ze wsparciem, jakiego firma udziela lokalnej branżowej szkole ponadgimnazjalnej, będąc mecenasem dwóch realizowanych tu kierunków związanych z branżą poligraficzną: drukarz i introligator.

- Już teraz jesteśmy w czołówce największych pracodawców w Pile i okolicach – mówi Klaudia Grzybowska – więc dbamy o kwalifikacje zarówno naszych obecnych, jak też potencjalnych pracowników. Wsparcie dla placówki kształcącej przyszłych poligrafów jest zatem czymś naturalnym. W jego ramach zapewniamy m.in. płatne praktyki dla uczniów, atrakcyjne stypendia czy zwrot kosztów dojazdu. To procentuje i jest dla nas powodem do olbrzymiej satysfakcji.

Przemysław Arabski, kierujący polskim działem druku cyfrowego w firmie Agfa, podsumowuje:

- Cieszymy się, że Colours Factory – jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm poligraficznych w Polsce – zdecydowała się po raz kolejny na inwestycję w nasze rozwiązanie. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że plotery Jeti bardzo dobrze wkomponowały się w jej park technologiczny, wspierając firmę w jej rozwoju na rynku druku wielkoformatowego. Mamy nadzieję, że najnowszy nabytek – Jeti Tauro H2500 LED, okaże się równie ważną inwestycją dla dalszego rozwoju Colours Factory i pozwoli jej pozyskać kolejnych klientów z Polski i z zagranicy.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Współpraca Digiprint i HP PWP
Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.
Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
Ricoh Pro VC60000 w Creative DM Factory
Atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro VC60000 został wybrany przez duńską firmę Creative DM Factory. Na maszynie będą realizowane wydruki mailingów bezkopertowych (self-mailer) i insertów. Tego typu materiały muszą przyciągać uwagę dlatego przy ich produkcji szczególne znaczenie ma wysoka jakość druku oraz możliwość korzystania z szerokiej gamy...
Polski oddział Sun Chemical otrzymał prestiżową nagrodę „Gazele Biznesu”, w 21. edycji rankingu o tej samej nazwie. Jak podkreśla jego twórca i organizator – dziennik Puls Biznesu –  wyróżnienie to jest przyznawane najbardziej dynamicznym polskim przedsiębiorstwom z sektora MŚP. Polski oddział Sun Chemical uzyskał je już po raz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764