logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cupra Formentor nagrodzona Red Dot Award: Product Design 2021

  PR 14.04.2021, przeczytano 229 razy
ilustracja

Wyróżnienie CUPRY Formentora w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designerskich wyznacza ważny moment w historii młodej marki. O nagrodzeniu pierwszego autorskiego modelu CUPRY zadecydowało 50-osobowe jury złożone z ekspertów z całego świata. CUV łączy codzienną praktyczność z emocjami i wyrazistym designem samochodu sportowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cupra-formentor-nagrodzona-red-dot-award%3A-product-design-2021,391043,artykul.html

– Nagroda Red Dot Award: Product Design odbieramy jako wyraz uznania dla odważnego języka projektowania modelu CUPRA Formentor. CUPRA to nie samochody, które każdy po prostu polubi, lecz takie, które kilku absolutnie pokocha – mówi Wayne Griffiths, prezes marek CUPRA i SEAT. – Ta ważna nagroda potwierdza fantastyczną pracę, jaką wykonuję zespół projektowy naszej marki.

Wyrazistość i praktyczność

Nagroda Red Dot Award: Product Design jest przyznawana najlepszym produktom zaprezentowanym w danym roku. Jury konkursy składa się z 50 międzynarodowych ekspertów, którzy indywidualnie testują, omawiają i oceniają każde zgłoszenie. W modelu Formentor komisja doceniła m.in. połączenie sportowego charakteru i dynamiki hatchbacka z praktycznością, komfortem i przestronnością SUV-a.

Ostateczna oceny zgłoszeń jest zależna od wielu kryteriów. Każdy z jurorów dysponuje własnym kwestionariuszem, który uzupełnia zgodnie ze swoją specyficzną, fachową wiedzą. Ocenie podlegają takie kwestie, jak stopień innowacyjności, funkcjonalność, ergonomia, symbole, aspekt emocjonalny i ekologiczny produktu.

Zgodnie z planami CUPRY Formentor ma stać się ważną częścią segmentu SUV-ów typu crossover. W przeciągu najbliższych 5 lat model ma podwoić swoją sprzedaż w Europie, stając się jednym z filarów rozwoju marki.

Zdobycie nagrody Red Dot Award 2021 to kolejny sukces autorskiego modelu CUV-a CUPRY. Hiszpański crossover znalazł się w tym roku w ścisłym finale plebiscytu Car of The Year, zajmując 3. pozycję.

Źródło: CUPRA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wystawa i finaliści Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową 2020
Już za miesiąc dowiemy się kto zostanie zwycięzcą Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową 2020. Wręczenie nagród odbędzie się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej 18 czerwca 2021 o 18:00, a będzie ona dostępna codziennie aż do 1 sierpnia w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru (Poznań).
Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa zapraszają do udziału w dziesiątej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Nagrodami w DIMAQ UNI są studia podyplomowe na SGH oraz udział w Akademii DIMAQ Professional i Basic.
Najpopularniejsi wydawcy gazetek i katalogów z promocjami w Polsce
W IV edycji programu AdRetail Inspirio (AdRI) spośród blisko 180 brandów i wydawców gazetek oraz katalogów wyłoniono najaktywniejsze marki w największych na rynku serwisach i aplikacjach agregujących promocje. W ramach tego sprawdzono ponad 1,2 mld zdarzeń, w tym m.in. odsłon, wejść i kliknięć w treści i produkty. Za najlepsze wyniki w całym ubiegłym roku nagrodzono takie...
Aldi z nominacją w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”
Modernizacja zabytkowych budynków dawnej ujeżdżalni koni w Toruniu, którego inwestorem była sieć ALDI została nominowana w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w”, który odbywa się pod patronatem min. Ministerstwa Infrastruktury. Celem konkursu jest promocja dokonań w zakresie modernizacji, adaptacji i renowacji obiektów dziedzictwa...
23 Edycja Konkursu Golden Arrow
Do 7 maja można zgłaszać projekty marketingowe, które będą rywalizować w 23 edycji konkursu Golden Arrow.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764