logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cyfrowo.com.pl z Duplo

  PR 27.10.2014, przeczytano 962 razy
ilustracjastrzałka

Drukarnia cyfrowa Cyfrowo.com.pl zainwestowała w urządzenie Docucutter 615 Pro. To – obok systemu do broszurowania Duplo, który również pojawił się w firmie – jedna z ostatnich inwestycji, która znacząco wpłynęła na czas realizacji pojawiających się tu zleceń. Oba urządzenia dostarczyła firma Tadan, przedstawiciel Duplo Polska na południu naszego kraju.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cyfrowo.com.pl--z-duplo,23037,artykul.html

Drukarnia Cyfrowo.com.pl specjalizuje się w produkcji małych serii - od 25 do 500 sztuk. Obsługuje przede wszystkim klientów ze Śląska, choć nie ma przeszkód, by realizowała prace zleceniodawców z innych części kraju. Firma powstała w 2005 roku i od tego czasu nieustannie inwestuje i powiększa załogę zatrudnionych specjalistów. W swoim parku maszynowym posiada urządzenia cyfrowe mało- i wielkoformatowe, a także jedną z pierwszych w Polsce linii do druku na kopertach w technologii MemJet. Wśród maszyn, jakie rozpoczęły tu pracę w ostatnim czasie są dwa urządzenia Duplo – Docucutter DC 615 Pro oraz system broszurujący Duplo 2000. 

„Wraz z rozwojem naszej firmy – mówi Zbigniew Szczygieł, właściciel drukarni – szybko rosła ilość zleceń. Wraz z ilością zleceń rosła potrzeba ciągłego skracania czasu realizacji. Jednym z etapów rozwoju była konieczność zakupu automatycznej bigówki. W swoich poszukiwaniach zwróciliśmy się do firmy Tadan. W trakcie prezentacji asortymentu pojawiło się rozwiązanie, o którym wcześniej nie myśleliśmy, a które jak się później okazało zaspokajało nasze oczekiwania, a nawet wykraczało poza nie. Duplo Docucutter 615 Pro służy nam obecnie do wykańczania różnorodnych prac drukowanych cyfrowo takich jak: wizytówki, pocztówki, zaproszenia, ulotki, okładki, materiały promocyjne i wiele innych”

Tnie wzdłużnie, poprzecznie oraz biguje wydruki cyfrowe w jednym przebiegu. Zapewnia ciągłość produkcji przy minimalnym wkładzie pracy ze strony operatora. Znacząco też skraca czas obsługi zlecenia. Jak bardzo, obrazuje to przytoczony przez właściciela przykład: 

„Jedną z naszych sezonowych specjalności są kartki świąteczne. Ich obróbka polega m.in na wykonaniu dwóch bigów. Takich kartek w sezonie produkujemy kilkanaście tysięcy. Gdyby obsługą tej pracy nadal miał zajmować się człowiek, realizacja zlecenia zajęłaby około dwóch tygodni. Teraz – z Duplo - możemy to zrobić znacznie szybciej”

Zbigniew Szczygieł podkreśla także prostotę obsługi urządzenia. Dodatkowo zwraca uwagę na jego jakość, precyzję, a także profesjonalny serwis dostawcy. Wszystko to sprawia, że Drukarnia Cyfrowo.com.pl bardzo chwali sobie ten zakup. Dowodem uznania dla marki i producenta systemu Duplo Docucutter 615 Pro jest fakt, że w firmie nieco później pojawiło się i pracuje jeszcze jedno rozwiązanie Duplo - system broszurujący Duplo 2000. 

„To bardzo przydatne urządzenie w codziennej pracy. Obsługa przebiega tu sprawnie i pozwala na realne zwiększenie wydajności, co ma ogromne znaczenie przy małych, często zmieniających się pracach”. Przy wyborze urządzeń – co podkreśla Zbigniew Szczygieł - ważnym kryterium była również lokalizacja dostawcy: „Firma Tadan jest nie tylko blisko, co miało dla nas szczególne znaczenie, ale również oferuje profesjonalny serwis, na czym bardzo nam zależy przy każdorazowej inwestycji”.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764