logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cyfrowo.com.pl z Duplo

  PR 27.10.2014, przeczytano 925 razy
ilustracjastrzałka

Drukarnia cyfrowa Cyfrowo.com.pl zainwestowała w urządzenie Docucutter 615 Pro. To – obok systemu do broszurowania Duplo, który również pojawił się w firmie – jedna z ostatnich inwestycji, która znacząco wpłynęła na czas realizacji pojawiających się tu zleceń. Oba urządzenia dostarczyła firma Tadan, przedstawiciel Duplo Polska na południu naszego kraju.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cyfrowo.com.pl--z-duplo,23037,artykul.html

Drukarnia Cyfrowo.com.pl specjalizuje się w produkcji małych serii - od 25 do 500 sztuk. Obsługuje przede wszystkim klientów ze Śląska, choć nie ma przeszkód, by realizowała prace zleceniodawców z innych części kraju. Firma powstała w 2005 roku i od tego czasu nieustannie inwestuje i powiększa załogę zatrudnionych specjalistów. W swoim parku maszynowym posiada urządzenia cyfrowe mało- i wielkoformatowe, a także jedną z pierwszych w Polsce linii do druku na kopertach w technologii MemJet. Wśród maszyn, jakie rozpoczęły tu pracę w ostatnim czasie są dwa urządzenia Duplo – Docucutter DC 615 Pro oraz system broszurujący Duplo 2000. 

„Wraz z rozwojem naszej firmy – mówi Zbigniew Szczygieł, właściciel drukarni – szybko rosła ilość zleceń. Wraz z ilością zleceń rosła potrzeba ciągłego skracania czasu realizacji. Jednym z etapów rozwoju była konieczność zakupu automatycznej bigówki. W swoich poszukiwaniach zwróciliśmy się do firmy Tadan. W trakcie prezentacji asortymentu pojawiło się rozwiązanie, o którym wcześniej nie myśleliśmy, a które jak się później okazało zaspokajało nasze oczekiwania, a nawet wykraczało poza nie. Duplo Docucutter 615 Pro służy nam obecnie do wykańczania różnorodnych prac drukowanych cyfrowo takich jak: wizytówki, pocztówki, zaproszenia, ulotki, okładki, materiały promocyjne i wiele innych”

Tnie wzdłużnie, poprzecznie oraz biguje wydruki cyfrowe w jednym przebiegu. Zapewnia ciągłość produkcji przy minimalnym wkładzie pracy ze strony operatora. Znacząco też skraca czas obsługi zlecenia. Jak bardzo, obrazuje to przytoczony przez właściciela przykład: 

„Jedną z naszych sezonowych specjalności są kartki świąteczne. Ich obróbka polega m.in na wykonaniu dwóch bigów. Takich kartek w sezonie produkujemy kilkanaście tysięcy. Gdyby obsługą tej pracy nadal miał zajmować się człowiek, realizacja zlecenia zajęłaby około dwóch tygodni. Teraz – z Duplo - możemy to zrobić znacznie szybciej”

Zbigniew Szczygieł podkreśla także prostotę obsługi urządzenia. Dodatkowo zwraca uwagę na jego jakość, precyzję, a także profesjonalny serwis dostawcy. Wszystko to sprawia, że Drukarnia Cyfrowo.com.pl bardzo chwali sobie ten zakup. Dowodem uznania dla marki i producenta systemu Duplo Docucutter 615 Pro jest fakt, że w firmie nieco później pojawiło się i pracuje jeszcze jedno rozwiązanie Duplo - system broszurujący Duplo 2000. 

„To bardzo przydatne urządzenie w codziennej pracy. Obsługa przebiega tu sprawnie i pozwala na realne zwiększenie wydajności, co ma ogromne znaczenie przy małych, często zmieniających się pracach”. Przy wyborze urządzeń – co podkreśla Zbigniew Szczygieł - ważnym kryterium była również lokalizacja dostawcy: „Firma Tadan jest nie tylko blisko, co miało dla nas szczególne znaczenie, ale również oferuje profesjonalny serwis, na czym bardzo nam zależy przy każdorazowej inwestycji”.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Azymut zwiększa wydajność drukarni cyfrowej dzięki inwestycjom w kolejne rozwiązania marki Hunkeler
OSDW Azymut, jeden z liderów na polskim rynku hurtowej sprzedaży książek, coraz intensywniej inwestuje w drukarnię cyfrową. Jej rozwój to m.in. efekt usprawnienia i zwiększenia automatyzacji realizowanej tu produkcji dziełowej. W drugiej połowie br. park sprzętowy drukarni wzbogacił się bowiem o nową zwojową maszynę inkjetową, urządzenia do oprawy miękkiej i...
17-calowa maszyna Mark Andy Performance Series P7 z hybrydowym systemem suszenia UV/UV-LED w firmie Anro
Pierwszym w naszym kraju użytkownikiem 17-calowej maszyny Mark Andy Performance Series P7 z hybrydowym systemem utrwalania firmy GEW, łączącym w sobie technologie konwencjonalną UV oraz UV-LED i działającym na zasadzie wymiennych kaset, jest drukarnia etykietowa ANRO z Zawiercia. Poza drukiem w 10 kolorach wdrożona tu maszyna Mark Andy oferuje liczne opcje uszlachetniania (m.in....
Debiut firmy Miraclon na targach Labelexpo Europe
Wrześniowe targi Labelexpo Europe 2019 były pierwszym wydarzeniem branżowym o międzynarodowym zasięgu, na którym firma Miraclon wzięła udział pod własną marką. Na stoisku, nawiązującym do tożsamości działu fleksograficznego Kodak (przejętego przez nią z początkiem tego roku), zaprezentowane zostały jej rozwiązania dedykowane produkcji opakowań i etykiet. Po raz...
Azymut inwestuje w drukarnię
OSDW Azymut rozwija drukarnię. W drugiej połowie roku park sprzętowy w łódzkiej drukarni dystrybutora wzbogacił się m.in. o nową maszynę inkjetową oraz innowacyjne technologie introligatorskie. Nowe inwestycje Azymutu zwiększą wydajność usług druku i oprawy książek. Firma zapowiada też poszerzenie oferty drukarni i nowy, bardziej ekologiczny proces produkcji.
Sukces firm Lesko Engineering i Rietstack na targach Labelexpo Europe 2019
Tegoroczna edycja targów Labelexpo Europe była drugą, na której Lesko Engineering – polski producent specjalistycznych rozwiązań dla branży druku wąskowstęgowego – pojawił się pod własną marką, dzieląc stoisko ze swoim holenderskim partnerem biznesowym i technologicznym – firmą Rietstack. Zaprezentowane zostały na nim m.in. dwa premierowe...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764