logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Czarna lista składników żywności w dodatku Gazety Wyborczej

  PR 26.08.2020, przeczytano 436 razy
ilustracjastrzałka

Kiedy jogurt owocowy naprawdę jest owocowy? Kto powinien zrezygnować z napojów izotonicznych? Dlaczego nie powinniśmy jeść serków topionych? W środę i w czwartek, 26 i 27 sierpnia br. w „Gazecie Wyborczej” opublikowana zostanie „Czarna lista składników żywności”. To specjalny przewodnik zawierający alfabetyczną listę produktów spożywczych, które zawierają szkodliwe substancje, a także porady, jak je wykryć  i czym zastąpić, aby jeść zdrowo.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czarna-lista-skladnikow-zywnosci-w-dodatku-gazety-wyborczej,388210,artykul.html

Chemia ratuje nam zdrowie i życie, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Dzięki niej jemy potrawy bez trujących pleśni, grzybów, dobrze zakonserwowane i świeże. Jednak eksperci ostrzegają, że nadmiar substancji chemicznych w żywności może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Niektóre z nich, spożywane w nadmiarze, mogą znacząco zwiększać ryzyko ciężkich chorób z nowotworami włącznie. Część, jak cukier, sól i tłuszcze, stała się przekleństwem nie tylko kuchennym, ale też cywilizacyjnym, prowadząc do epidemii otyłości i cukrzycy. Gdzie występują szkodliwe substancje, jak je wykryć i czym zastąpić, aby uniknąć potencjalnych chorób?  

W celu podniesienia świadomości konsumenckiej zespół „Gazety Wyborczej” stworzył „Czarną listę składników żywności”, czyli przewodnik po najczęściej stosowanych dodatkach chemicznych w naszej kuchni. Lista została przygotowana w oparciu o spis składników dopuszczonych do stosowania w procesie produkcji żywności przez Unię Europejską. Redakcja dziennika wskazuje naturalne zamienniki popularnych produktów oraz dzieli się poradami, jak jeść zdrowo i bardziej świadomie.

„Czarna lista składników żywności” ukaże się w dwóch częściach - pierwsza będzie dostępna wraz z „Gazetą Wyborczą” 26 sierpnia br., a drugą wraz z dziennikiem będzie można znaleźć w kioskach dzień później, 27 sierpnia br. Cena każdego z numerów gazety wyniesie 5,49 zł.

Wydanie „Gazety Wyborczej” wraz z dodatkiem będzie promowane w kampanii w radiu i telewizji, a także w papierowym wydaniu dziennika i jego dodatkach, serwisie Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział marketingu „Gazety Wyborczej". 

Źródło: Agora SA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Radio 357 Przedpremierowo z „Muzyką ciszy” w Open.fm i WP Pilot
W niedzielę 1 listopada w Radiu 357 Przedpremierowo ruszy audycja, na którą każdego roku czekają słuchacze. „Muzyka ciszy” Marka Niedźwieckiego to zestaw utworów przygotowanych na ważne dni i wyjątkowe okazje. Emisja rozpocznie się o godzinie 19:00 w Open.fm i WP Pilot.
Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce – wrzesień 2020
Według cyklicznego badania Instytutu Monitorowania Mediów IMM najbardziej opiniotwórczych polskich mediów we wrześniu miejsce pierwsze zajął portal Onet.pl. Na podium uplasowały się również stacja RMF FM oraz dziennik Rzeczpospolita. W rankingu ogólnym najczęściej cytowanych mediów w Polsce znalazły się również Radio Zet, Puls...
Na najbliższy weekend 31 października - 1 listopada 2020 roku Rock Radio przygotowało specjalne propozycje dla słuchaczy. W sobotę stacja zaprosi wszystkich na audycję "Strach się bać", związaną z obchodzonym w tym dniu w wielu miejscach Halloween, zaś w niedzielę - w dniu Wszystkich Świętych będzie wspominać znanych muzyków, którzy odeszli w tym...
Facebook wniósł pozwy przeciwko czterem osobom, oskarżając ich o sprzedawanie fałszywych obserwatorów na Instagramie.
Polscy influencerzy modowi
W swoim najnowszym raporcie GaleriaMarek.pl przeanalizowała profile 111 influencerów modowych, 37 865 postów i 13 821 komentarzy. Ich poczynania na Instagramie śledzi łącznie blisko 15 mln osób. Liczba ich fanów wzrosła w ubiegłym roku o ok. 550 tys. Twórców podzielono na cztery grupy: Tytanów (ponad 200 tys. obserwatorów),...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764