logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Czas na Las – Kamikaze pomogło zasadzić 500 drzew

  PR 21.06.2021, przeczytano 297 razy
ilustracjastrzałka

Pracownicy agencji Kamikaze zostali wolontariuszami  i pomogli Fundacji Aeris Futuro posadzić 500 drzew w gospodarstwie „Dolina Mgieł” w Gapininie (woj. łódzkie).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czas-na-las-%E2%80%93-kamikaze-pomoglo-zasadzic-500-drzew,391975,artykul.html

Przed Świętami Bożego Narodzenia Kamikaze rozesłała swoim klientom i partnerom biznesowym grę świąteczną, w której mogli uratować choinki. Agencja obiecała wtedy, że zebrane wirtualnie przez klientów drzewka zasadzi już zupełnie „niewirtualnie”. I tak się właśnie stało kilka dni temu! Pracownicy Kamikaze jako wolontariusze pomogli Fundacji Aeris Futuro posadzić 500 drzew (graby, lipy i jesiony) w gospodarstwie Dolina Mgieł w Gapininie.

- Staramy się wdrażać aktywności, które budują świadomość ekologiczną – naszą i wokół nas. Obiecaliśmy sobie i naszym klientom, że dołożymy wszelkich starań, żeby prowadzić nasz biznes w sposób zrównoważony. Liczymy ślad węglowy, który zostawiamy. Prowadzimy działania kompensujące emisję CO2 (jednym z nich jest właśnie sadzenie drzew) i już wkrótce będziemy agencją z zerowym śladem węglowym! Jesteśmy również w procesie certyfikacji Ecovadis; certyfikat ten jest przyznawany firmom odpowiedzialnym społecznie. Troska o planetę jest dla nas priorytetem i mamy nadzieję zarażać tym innych - mówi Michał Ryszkiewicz, managing partner w agencji Kamikaze.

Drzewa zostały posadzone w niezwykłym miejscu. Dolina Mgieł to siedlisko permakulturowe, które znajduje się w miejscowości Gapinin, w województwie łódzkim. Siedlisko permakulturowe to gospodarstwo, w którym natura działa sama i brak w nim jakiegokolwiek „wkładu mechanicznego”. Gospodarze Doliny Mgieł dążą do tego, aby siedlisko było samowystarczalne pod względem żywieniowym, ale też energetycznym, oparte na infrastrukturze bazującej na odnawialnych źródłach energii i naturalnych materiałach. Takie gospodarstwo rozwija się we własnym tempie, czego długofalowym efektem jest duży i zdrowy plon.

- Dlaczego tak późno? W czerwcu się już przecież nie sadzi! - powiedziałby każdy. Oczywiście jest to racja i sadzenie bardzo nietypowe. Niezwykłe jest jednak miejsce gdzie sadzimy, które zapewnia dobrą opiekę sadzonkom, podlewanie, osadzenie w żyznej glebie oraz ściółkowanie, które będzie wiązało wilgoć. Dzień po nasadzeniach przyszła również ulewa, która trwała całą noc, zatem jestem w miarę spokojny o najbliższe tygodnie posadzonych drzew. Sama akcja jest również cenna ze względu na budowanie świadomości w społeczeństwie. Jestem przekonany, że wolontariusze wynieśli solidną porcję wiedzy po tych działaniach i będą przekazywać ją dalej - mówi Marek Piątkowski, prezes Fundacji Aeris Futuro.

Posadzone drzewa pozwolą skompensować w przyszłości około 40 ton dwutlenku węgla, jak również wpłyną na ochronę środowiska, poprzez poprawę stosunków wodnych na tamtejszym terenie, ochronę przed wiatrem i szybkim parowaniem. Kamikaze zapewnia też, że nie jest to jednorazowa akcja, na pewno w przyszłości należy spodziewać się kolejnych aktywności prośrodowiskowych z udziałem agencji.

Źródło: Kamikaze

www.kamikaze.digital

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Spółka Time S.A. przystąpiła do QUALID, czyli programu poprawy jakości reklamy cyfrowej.  Stempel QUALID przysługuje  firmie w trzech obszarach: Brand Safety, Viewability oraz Anti-Fraud.
Eobuwie.pl świątecznie inspiruje w nowej kampanii reklamowej
Marka eobuwie.pl startuje dziś z nową kampanią, która ma inspirować klientów i zachęcać do zakupów w świątecznym klimacie. Spoty będą emitowane w mediach społecznościowych na wszystkich 17 rynkach, na których platforma jest dostępna. Kampania potrwa do 29 grudnia.
50 Czarnych Piątków w roku
Chociaż Black Friday był niezły, to najwięcej osób odwiedziło centra handlowe w sobotę. A ruch we wszystkie piątki był na podobnym poziomie. Polacy nie ufają amerykańskim wymysłom i nadają własnego kolorytu świętu konsumpcjonizmu.
Świąteczna rywalizacja miast i pomaganie ze Świeć się z Energą
Rusza doroczny plebiscyt Energi z Grupy ORLEN, w którym wybierane są miasta o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych w regionie i w całej Polsce. Głosujący w 13. edycji zadecydują też, dokąd trafi dobroczynna pomoc o łącznej wartości 200 tys. zł. Na zwycięskich 16 miejscowości czekają sprzęty AGD i lampy UV-C, a do jednej z placówek pomocowych trafi...
Analitycy Santander Bank Polska przyjrzeli się wydatkom klientów w Black Friday. W przypadku zakupów, za które płatność realizowana jest kartami płatniczymi Santander Bank Polska, co roku wzrosty obserwowane są w Black Friday oraz następującą po nim sobotę. W dniach 27 i 28.11.2021 wartość wydatków jest o 7% wyższa niż w poprzedzający piątek i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764