logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Czas przejść do drukowania z mniejszą ilością lub całkowicie bez IPA?

  PR 06.04.2020, przeczytano 296 razy
ilustracja

Szanowni Państwo,

Wyjątkowa sytuacja międzynarodowa związana z pandemią koronawirusa doprowadziły do znacznych ograniczeń w dostawach oraz dużego wzrostu cen alkoholu izopropylowego (IPA).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czas-przejsc-do-drukowania-z-mniejsza-iloscia-lub-calkowicie-bez-ipa,386454,artykul.html

Pojawiły się wąskie gardła dostaw alkoholu izopropylowego. Na przykład już potwierdzone zobowiązania zaopatrzenia w surowce od naszych dostawców zostały wycofane, ponieważ przekierowano je na produkcję środków dezynfekujących.

Dokładamy wszelkich starań, aby pozyskać towary zastępcze. Jednocześnie staje się oczywistym, że nie będziemy już w stanie zapewnić wystarczającej ilości IPA.

Jeśli Państwa maszyny nadal pracują na dozowaniu alkoholu >4%, zdecydowanie zalecamy przejście jak najszybciej do drukowania z redukcją alkoholu za pomocą naszego bufora Saphira Fount 221 AF. Ten produkt pozwala na drukowanie bez alkoholu, lub dla niektórych trudnych aplikacji, zmniejszenie dozowania IPA do max 4%. Szczegółowe informacje dotyczące tego bufora znajdują się w karcie charakterystyki technicznej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji istotnych przy przejściu do drukowania bez IPA prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym Heidelberg Polska. Przejście na Saphira Fount 221 AF pomoże nam wszystkim jako branży przejść przez tę sytuację.

Dział materiałów eksploatacyjnych Heidelberg Polska jest gotowy do wspierania Państwa w przejściu na druk bezalkoholowy.

Ubolewamy nad obecną sytuacją i dziękujemy za zrozumienie.

Źródło: Heidelberg Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764