logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Czas przejść do drukowania z mniejszą ilością lub całkowicie bez IPA?

  PR 06.04.2020, przeczytano 847 razy
ilustracja

Szanowni Państwo,

Wyjątkowa sytuacja międzynarodowa związana z pandemią koronawirusa doprowadziły do znacznych ograniczeń w dostawach oraz dużego wzrostu cen alkoholu izopropylowego (IPA).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czas-przejsc-do-drukowania-z-mniejsza-iloscia-lub-calkowicie-bez-ipa,386454,artykul.html

Pojawiły się wąskie gardła dostaw alkoholu izopropylowego. Na przykład już potwierdzone zobowiązania zaopatrzenia w surowce od naszych dostawców zostały wycofane, ponieważ przekierowano je na produkcję środków dezynfekujących.

Dokładamy wszelkich starań, aby pozyskać towary zastępcze. Jednocześnie staje się oczywistym, że nie będziemy już w stanie zapewnić wystarczającej ilości IPA.

Jeśli Państwa maszyny nadal pracują na dozowaniu alkoholu >4%, zdecydowanie zalecamy przejście jak najszybciej do drukowania z redukcją alkoholu za pomocą naszego bufora Saphira Fount 221 AF. Ten produkt pozwala na drukowanie bez alkoholu, lub dla niektórych trudnych aplikacji, zmniejszenie dozowania IPA do max 4%. Szczegółowe informacje dotyczące tego bufora znajdują się w karcie charakterystyki technicznej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji istotnych przy przejściu do drukowania bez IPA prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym Heidelberg Polska. Przejście na Saphira Fount 221 AF pomoże nam wszystkim jako branży przejść przez tę sytuację.

Dział materiałów eksploatacyjnych Heidelberg Polska jest gotowy do wspierania Państwa w przejściu na druk bezalkoholowy.

Ubolewamy nad obecną sytuacją i dziękujemy za zrozumienie.

Źródło: Heidelberg Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764