logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Czego Polacy szukają w internecie na walentynki?

  PR 13.02.2019, przeczytano 151 razy
ilustracja

Coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Jak co roku chcemy zaskoczyć drugą połówkę wyszukanym prezentem lub kreatywnymi życzeniami. A gdzie ich najlepiej poszukiwać? Oczywiście w internecie! Sprawdziliśmy, czego najczęściej szukają Polacy w wyszukiwarkach przed świętem zakochanych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czego-polacy-szukaja-w-internecie-na-walentynki,381223,artykul.html

Jak się okazuje, nie wszyscy wiedzą, kiedy tak naprawdę obchodzone są walentynki. Blisko 20 tysięcy użytkowników poszukiwało konkretnej daty tego święta. Jednak najpopularniejszą frazą wpisywaną przez użytkowników okazały się wierszyki na walentynki, które poszukiwane były ponad 200 tysięcy razy!

Jak spędzić walentynki?

Każda para ma swoje tradycyjne zwyczaje spędzania tego święta, jednak są tacy, którzy chcą zaskoczyć swoich partnerów poprzez zorganizowanie czegoś wyjątkowego – ponad 33 tysiące wyszukiwań frazy. „pomysł na walentynki” tylko potwierdzają tę regułę! Jednak, jak się okazuje, największa liczba zakochanych ten dzień będzie świętować przy kolacji (ponad 27 tysięcy zapytań). Zdecydowanie mniej osób wybierze niezobowiązujący sposób na spędzenie walentynkowego wieczoru, czyli przed telewizorem. A jeśli już stawiamy na ekran, to warto wybrać dobry film – szukamy filmu na walentynki, a w szczególności komedii romantycznych.

Nie zapominamy o tradycyjnych życzeniach

Zwyczajem praktykowanym w dniu zakochanych jest wysyłanie sobie wiadomości zawierających wyznania miłosne. Jak się okazuje, nie każdy trafiony strzałą amora ma na nie pomysł – ponad 165 tysięcy razy szukaliśmy życzeń walentynkowych dla naszej drugiej połówki. Jednak prócz samych treści interesuje nas również ich sposób przekazania. Często poszukiwaliśmy kartek walentynkowych, a także pomysłów na ich własnoręczne stworzenie.

Okazuje się, że, życzenia walentynkowe kierujemy nie tylko do naszych partnerów. Poszukujemy bowiem życzeń walentynkowych dla koleżanki, ta fraza była wyszukiwana ponad 18 tysięcy razy! Popularnością cieszą się również życzenia dla koleżanek oraz przyjaciół (prawie 10 tysięcy wyszukań). Często chcemy popisać się kreatywnością, dlatego wyszukujemy śmiesznych sformułowań oraz tych w językach obcych.

Czym obdarować najbliższą osobę?

Poszukiwania prezentu na walentynki dla najbliższej osoby zazwyczaj rozpoczynamy na początku lutego, w tej kwestii również prosimy o pomoc wyszukiwarkę internetową. Pomysłu na podarunek szukano ponad 160 tysięcy razy! Znacznie rzadziej wpisujemy spersonalizowaną wersję, np. „dla niej”, „dla niego” – około 30 tysięcy wyszukań. W prezentach dla kobiet zdecydowanie króluje bielizna. Pamiętamy też o znanym powiedzeniu: „Przez żołądek do serca” – dlatego poszukujemy przepisów na walentynkowe desery oraz ciasta.

Źródło: MBridge

www.mbridge.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wyborcza.pl z newsletterem eko i ofertą prenumeraty
"Gazeta Wyborcza" namawia wszystkich do bycia eko i zwrócenia uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego - od piątku 19 lipca br. można otrzymywać jej nowy newsletter ekologiczny, w którym Adam Wajrak i inni dziennikarze piszą, co robić, by zapobiec katastrofie klimatycznej. To kolejny element projektu "Wyborcza na zielono" oraz szerokiej kampanii redakcji pod hasłem "Klimat...
Wills Integrated i Koda Bots wdrażają chatbota dla Moico
Wrocławskie firmy jednoczą siły i wspólnie wprowadzają na rynek chatbota dla MOICO - lokalnego dostawcy Internetu. Narzędzie ma przede wszystkim usprawnić obsługę klienta, wspomóc procesy zakupowe i informować o planowanych pracach modernizacyjnych. Nietypowym sposobem na promocję bota ma być gra miejska, dzięki której uczestnicy - wspólnie z wirtualnym...
Publico24 Newsstand, multiplatformowy kiosk z dostępem do tysięcy wydań tytułów prasowych wprowadził nowe udogodnienie. Od kwietnia tego roku, indywidualni użytkownicy mają możliwość wykupienia miesięcznej subskrypcji. Do ich dyspozycji jest ponad 80 magazynów i gazet, a oferta jest stale powiększana o nowe tytuły.
Tiktok nowym narzędziem dla promocji młodych twórców i marek
Influencer marketing to jeden z najszybciej rosnących segmentów cyfrowego marketingu. Wykorzystanie do promocji znanych blogerów i vlogerów pozwala szybko zdobywać nowych klientów i docierać do bardzo szerokiej grupy odbiorców, zwłaszcza młodych. Warunkiem skutecznego influencer marketingu jest jednak odpowiedni dobór twórców do...
Internet 5. generacji dzięki komunikacji kwantowej?
Powstają pierwsze systemy komunikacji kwantowej, które posłużą do skonstruowania komputerów nowej generacji. Upowszechnienie komunikacji i urządzeń kwantowych przyczyni się do powstania bezpiecznego internetu, przyspieszy proces analizy dużych zbiorów danych zgromadzonych w ramach big data, pozwoli opracować niezawodne szyfry oraz udoskonalić technologię uczenia maszynowego.​...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764