logo
WIADOMOŚCI

Czekoladowa44.pl – Pracownia Poligraficzna z Duplo

Mateusz Zawiślak  PR 11.06.2018, przeczytano 167 razy
ilustracjastrzałka

Czekoladowa44.pl to drukarnia we Wrocławiu, która nie wyobraża sobie obecnie pracy bez systemu Duplo DC 616 Pro. Urządzenie – jak mówi Dagmara Brzezińska, współwłaścicielka drukarni – praktycznie do zera zminimalizowało odpad powstający przy ręcznej obróbce materiału lub na wielu urządzeniach, jaka odbywała się tu wcześniej i znacząco przyspieszyło proces produkcji. Od razu spodobało się właścicielkom drukarni, a to za sprawą nie tylko możliwości samego rozwiązania, ale także profesjonalnej obsługi firmy Duplo Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czekoladowa44.pl-–-pracownia-poligraficzna-z-duplo,36829,artykul.html

- System DC 616 Pro z oferty Duplo Polska wybrałyśmy w dużej mierze ze względu na osoby pracujące w tej firmie – mówi Dagmara Brzezińska. – Na targach RemaDays Warsaw oglądałyśmy wszystkie multifiniszery. U konkurencji po 40 minutach stania niewiele się dowiedziałyśmy. Oferta urządzeń z Dalekiego Wschodu – marketingowo genialna, ale jeśli chodzi o techniczne dane – tu już było gorzej. Do Duplo przyznam, bałyśmy się nawet podchodzić - znamy ceny urządzeń używanych i wychodziłyśmy z założenia, że nowe będą przynajmniej dwukrotnie droższe. Jednak po wszystkich perypetiach z innymi multifiniszerami, marketingowych pogadankach, dotarłyśmy na stoisko Duplo Polska, gdzie rzeczywistość okazała się zupełnie inna niż nasze o niej wyobrażenia. Przede wszystkim przemiły inżynier serwisu tej firmy udzielił nam tak wyczerpujących informacji technicznych, że nad zakupem urządzenia zastanawiałyśmy się zaledwie 15 minut.  To podstawowa przewaga firmy Duplo Polska, która ujęła nas od samego początku od strony kontaktu z klientem, którego traktuje się rzeczowo, konkretnie, profesjonalnie. Dalej było jeszcze lepiej - obsługa przed- i posprzedażowa, jak i sam proces sprzedaży - na najwyższym poziomie.

Nie mniejsze wrażenie na właścicielkach firmy Czekoladowa44.pl zrobiło samo urządzenie. Stabilność produkcji, jaką gwarantuje system DC 616 Pro, niska utrata wartości tego sprzętu w latach użytkowania, renoma samej marki Duplo – to tylko niektóre elementy, na które zwraca uwagę Dagmara Brzezińska.

Czekoladowa44.pl to drukarnia internetowa, jak mówią jej właścicielki będąca „małą fabryczką reklamy”. Nie wstydzą się słowa mała, wręcz przeciwnie jest ono powodem do dumy.

- Mały może więcej – mówi Dagmara Brzezińska. - Zajmujemy się drukiem cyfrowym w trybie „na żądanie” i naprawdę można u nas zamówić druk „na poczekaniu". Wszystkiemu, co robimy towarzyszy niemal obsesja na punkcie jakości druku. Każde zlecenie wykonujemy tak, jakbyśmy wykonywały je dla siebie. Zawsze na najlepszych materiałach. I praktycznie każde zamówienie realizujemy już od jednej sztuki.

Dodatkowo firma drukuje w technice solwentowej, wykonuje druk na odzieży, druk UV, a także grawerowanie laserowe, aplikacje na foliach, szyldy i wiele innych produktów. A wszystko to w całkowicie damskim wydaniu, bo zarówno właścicielkami jak również pracownikami drukarni są same kobiety.

- Sporo naszych klientów – mówi Dagmara Brzezińska - jest z branży HoReCa, gdzie dostępność druku cyfrowego „na żądanie” jest nieodzownym elementem działalności sporej części firm - restauracji, winiarni czy firm cateringowych. Obsługujemy wszystkich klientów, zarówno prywatnych, jak i firmy, a drukowanie w jak najkrótszym czasie z wysoką jakością jest dla nas priorytetem. Dlatego automatyczny sprzęt do obróbki stał się dla nas w pewnym momencie niezbędny. Wszystko po to, aby było szybciej i jeszcze lepiej. System Duplo DC 616 Pro okazał się w tym zakresie doskonały. Dzięki temu, że urządzeniu zwyczajnie można zaufać, możemy teraz spokojnie zaprogramować i wysłać do niego zadanie, pozostawiając je tylko pod ograniczonym nadzorem i zająć się spokojnie realizacją innych prac. Odciążyło nas ono także od wielu prac ręcznych, przenoszenia użytków do kolejnego urządzenia itd. Również łatwiej jest teraz z wykonywaniem prac, które wcześniej były dla nas nieco uciążliwe – mam na myśli klaskacze i bilety. Do tej pory robiliśmy je na ręcznej bigówce i perforatorze, co było trudne i czasochłonne. Teraz te produkty po prostu „robią się same”. Podobnie jak zaproszenia, składane wizytówki, menu restauracyjne, karty win, a nawet proste, cięte materiały jak ulotki czy plakaty. Duplo robi zwyczajnie wszystko – szybciej i angażując do tego mniej osób.

Przykłady z codziennej pracy drukarni są tego dowodem. Mówi Dagmara Brzezińska: - Prosty produkt - wizytówka składana – do tej pory liczba osób obsługujących tę pracę – dwie (pierwsza osoba bigowała, druga cięła na gilotynie). Obecnie - jedna. To duża oszczędność. Inny przykład - malutkie zlecenie, dosłownie kilka kart w formacie A4, druk na SRA3, trzeba pracę dociąć. Wcześniej robiliśmy to na gilotynie – co zajmowało nam około 25 minut. W Duplo, przy użyciu kreatora ustawienia arkusza, zajmuje to dosłownie 5 minut - z mierzeniem dwóch znaczników cięcia i załadunkiem arkusza. Niby nic, ale w ciągu całego tygodnia te minuty zamieniają się na godziny, które mają dla nas duże znaczenie

Klienci firmy również mogą odczuć zalety nowej inwestycji.

- Teraz Czekoladowa44.pl – podkreśla Dagmara Brzezińska – wykonuje zlecenia szybciej, a także może zaoferować swoim klientom jeszcze większe możliwości. Do tej pory cały proces cięcia wykonywany był tu na gilotynie z programatorem, do tego osobna bigówka, osobny perforator itd. Koszty użytkowania Duplo są wprawdzie porównywalne do kosztów wykorzystania wszystkich tych urządzeń składowych,  ale wygoda, łatwość obsługi, jakość i czas wykończenia arkusza w Duplo – są nieporównywalne. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni z tej inwestycji.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

D3 Studio – kalkulator, matematyka i Duplo
Dla cyfrowej drukarni arkuszowej D3 Studio z Białegostoku przez wiele lat dobra bigówka za kilka tysięcy złotych, do tego obsługujący ją pracownik była wielokrotnie tańszą opcją niż zakup zaawansowanego urządzenia do wykańczania. Kiedy jednak firma, wraz z rozwojem i przybywającymi zleceniami, stanęła przed dylematem – kolejny pracownik czy dobre automatyczne...
Screen Truepress Jet L350UV+LM zdobywa prestiżową nagrodę EDP
Przemysłowa, cyfrowa maszyna do druku etykiet Screen Truepress Jet L350UV+LM zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Najlepsze drukarki do etykiet” wśród dorocznych nagród stowarzyszenia European Digital Press (EDP) ogłaszanych podczas FESPA 2018.
Polskie firmy poligraficzne gonią Zachód pod względem innowacji
Polski rynek poligraficzny należy do największych w Europie. Rośnie wartość produkcji, a motorem napędowym branży są zamówienia zagraniczne. Obecnie eksport stanowi ok. 30 proc. sprzedaży, głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i krajów skandynawskich. Wielu wydawców z zagranicy decyduje się drukować w Polsce. Mamy dużą przewagę zwłaszcza...
Kodak: Nowe wersje portalu Insite Prepress Portal 9.0 i systemu workflow Prinergy 8.2
Kodak poinformował o pojawieniu się na rynku kolejnej wersji rozwiązania Kodak InSite Prepress Portal 9.0. Jednocześnie firma wprowadziła aktualizacje w systemie workflow Prinergy 8.2, m.in. polepszając jego kompatybilność z nowymi serwerami Kodak Creo.
Bigówko-facerka Cyklos Trifold w drukarni Novum
W kwietniu br. Grafmasz, autoryzowany przedstawiciel marki Cyklos w Polsce, dostarczył jedną z pierwszych bigówko-falcerek czeskiego producenta. Trifold to nowość w ofercie, zaprezentowana w Polsce pierwszy raz podczas targów Rema Days 2018 w lutym br.
 
poniedziałek 18.06.2018, 59 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone