logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Człuchowska drukarnia Wybrzeże wdraża system Bizhub Pro C5501

  PR 28.09.2009, przeczytano 6098 razy
ilustracjastrzałka
Jarosław Lisiecki i Marek Lisiecki - właściciele drukarni "Wybrzeże" oraz Agnieszka Waruszewska - przedstawiciel Konica Minolta, stanowisko High Volume & Production Printing Key Account Manager

W sierpniu 2009 roku firma Konica Minolta wdrożyła system produkcyjny do druku kolorowego bizhub PRO C5501 w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowo-Usługowym „Wybrzeże” z Człuchowa. Pomorskie PPHU Wybrzeże to działająca od 1993 roku rodzinna firma prowadzona przez Jarosława i Grażynę Lisieckich.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czluchowska-drukarnia-wybrzeze-wdraza-system-bizhub-pro-c5501,9531,artykul.html

Oferuje usługi w zakresie wielobarwnego druku offsetowego oraz produkcji cyfrowej. W związku ze wzrostem zleceń w zakresie produkcji niskonakładowej, drukarnia zdecydowała o inwestycji w wysokowydajny system cyfrowego druku w kolorze, umożliwiający tańszą i szybszą realizację tego typu prac. Ze względu na wcześniejsze pozytywne doświadczenia ze współpracy z firmą Konica Minolta – od 2006 roku w drukarni „Wybrzeże” działa system Konica Minolta bizhub C351 – wybór padł na oferowane przez tego producenta urządzenie bizhub PRO C5501 z wewnętrznym kontrolerem IC-408 EFI Fiery.

„Coraz większa liczba zleceń małych nakładów spowodowała konieczność zastosowania szybszych metod druku kolorowego,” mówi Jarosław Lisiecki, właściciel PPHU Wybrzeże. „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia, które umożliwi realizację prac bardzo wysokiej jakości w przystępnej cenie i w krótszym czasie. Istotnym kryterium przy wyborze urządzenia była dla nas możliwość wykonywania zleceń na poczekaniu oraz stosowanie szerokiej gamy papierów do druku. Te wymagania spełnia bizhub PRO C5501 firmy Konica Minolta”.

Bizhub PRO C5501 to wydajny produkcyjny system do kolorowego druku zaawansowanych projektów poligraficznych. Jest przygotowany do ciągłej realizacji dużych zleceń. Pracuje z prędkością 55 stron A4 na minutę w kolorze i w czerni. Obsługuje media w formacie do 330 x 487 mm i gramaturze od 64 do 300 g/m2. Umożliwia stosowanie papierów offsetowych. Wyposażenie systemu w polimeryzowany toner Simitri HD gwarantuje wyraźne odwzorowanie cienkich linii i najwyższą jakość obrazu. Wyjątkowo dokładną reprodukcję kolorów zapewnia opracowana przez firmę Konica Minolta technologia aktywnego przetwarzania cyfrowego S.E.A.D.

Wraz z instalacją systemu bizhub PRO C5501 firmy podpisały Kontrakt Obsługi Technicznej. Obejmuje on system zdalnej diagnostyki serwisowej CSRC, dzięki któremu Konica Minolta na bieżąco monitoruje stan techniczny urządzenia i zapewnia ciągłość jego pracy. Za pomocą systemu CSRC specjaliści serwisu Konica Minolta eliminują zawczasu przestoje związane z koniecznością uzupełnienia materiałów eksploatacyjnych lub wymianą elementu urządzenia. Dzięki temu drukarnia Wybrzeże może zagwarantować swoim klientom terminowość wykonywanych usług .

„Wdrożenie systemu bizhub PRO C5501 pozwoli nam zwiększyć rentowność zleceń w ramach cyfrowego druku niskonakładowego,” dodaje Jarosław Lisiecki. „Dzięki szerokim możliwościom urządzenia w zakresie druku na różnorodnych nośnikach będziemy mogli zaoferować klientom nowe rodzaje prac. System Konica Minolta pozwoli nam również wykonywać zlecenia na poczekaniu według potrzeb klienta. Liczę, że dzięki temu zwiększymy atrakcyjność naszej oferty i w efekcie podniesiemy liczbę klientów oraz pozyskamy tych bardziej wymagających.”

Na nowym systemie drukarnia Wybrzeże planuje realizować ok. 10 000 wydruków miesięcznie. Bizhub PRO C5501 będzie wykorzystywany przede wszystkim do druku wizytówek, folderów, teczek, plakatów, ulotek, naklejek, kalendarzy, katalogów, papierów firmowych oraz druku na folii. W przyszłości firma zamierza rozszerzyć współpracę. Z uwagi na pozytywne doświadczenia we współpracy z firmą Konica Minolta drukarnia rozważa kolejną inwestycję w system druku monochromatycznego.

Źródło: Konica Minolta

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764