logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Czterokrotny laureat Pulitzera publikuje na Goniec.pl

  PR 07.12.2023, przeczytano 431 razy
ilustracja

Wraz z początkiem grudnia funckję redaktora naczelnego Gońca objał Janusz Schwertner. Do zespołu dołączyli również dziennikarze Mateusz Baczyński oraz Jakub Wątor. Pod nowym kierownictwem redakcja wystartowała ze specjalną akcją #ŁącząNasMedia, w ramach której współpracować będzie z najsłynniejszymi i najlepszymi dziennikarzami z całego świata. W pierwszej kolejności na serwisie ukazał się specjalny tekst Kena Armstronga.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czterokrotny-laureat-pulitzera-publikuje-na-goniec.pl,402381,artykul.html

Ken Armstrong to jeden z najbardziej znanych na świecie dziennikarzy śledczych, laureat czterech Pulitzerów, który na codzień pracuje dla zrzeszającej dziennikarzy śledczych organizacji Pro Publica, z siedzibą w Nowym Jorku. Współpracował m.in. z The Marshall Project, Chicago Tribune, The Seattle Times, czy The Newport News Daily Press.

Armstrong opublikował specjlany tekst napisany na potrzeby współracy z Gońcem. Pisze w nim o sile niezależnych mediów, podkreślając, że stanowią one fundament demokratycznego państwa.

- Portal Goniec zamierza stawiać na ambitne dziennikarstwo śledcze. Jestem zbudowany takim podejściem – pisze Ken Armstrong w swoim felietonie.

Podkreśla równocześnie, że „dziennikarze śledczy wszędzie na świecie posługują się tym samym językiem”. „I choć bez trudu moglibyśmy opowieść o ich pracy przyoblec w wymyślną prozę, to zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Ten zawód jest ciężki, ale jego cele proste. Dziennikarze śledczy są po to, by krzywda i niesprawiedliwość wychodziły na wierzch. By pociągać potężnych tego świata do odpowiedzialności. By doprowadzać do realnych zmian” – pisze Ken Armstrong w opublikowanym na serwisie Goniec.p tekściel.

- Jestem nie tylko szczęśliwy, ale także dumny z naszej współpracy – mówi Janusz Schwertner, dyrektor programowy Grupy Iberion i redaktor naczelny Goniec.pl. - Ken Armstrong należy do grupy kilku światowej sławy dziennikarzy, którzy dla mnie osobiście stanowią punkt odniesienia jeśli chodzi o dziennikarstwo śledcze. Opisywane przez niego historie – jak choćby ta poświęcona powtórnej wiktymizacji ofiar gwałtu, ukazana później w głośnym serialu Netfliksa „Unbelievable” – niejednokrotnie wstrząsały opinią publiczną i doprowadzały do realnych zmian. Praca Kena i wartości, jakie reprezentuje, są dla nas inspiracją i wzorem – dodaje.

- Dzisiejszy tekst Kena Armstronga to symboliczne otwarcie nowego rozdziału w historii Gońca – komentuje Mateusz Baczyński, dziennikarz i szef działu śledczego Gońca. - Chcemy cechować się jakością, rzetelnością i wartościami dziennikarskimi, które są uniwersalne dla każdej, poważnej i liczącej się redakcji. Dla mnie osobiście dziennikarstwo śledcze zawsze było solą naszego zawodu, dlatego cieszę się, że możemy gościć na naszych łamach wielokrotnego laureata Pulitzera, który jest jednym z największych autorytetów w tej dziedzinie na świecie – podkreśla.

Źródło: Iberion

Dodatkowe informacje:

Goniec.pl to serwis informacyjny należący do grupe mediowej Iberion, wydawcy z największym zasięgiem w polskich mediach społecznościowych.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Marek Czyż powraca do TVP Info z programem „Bez Retuszu”
W niedzielę, 03.03.2024 o godzinie 20:40, widzowie będą mieli okazję ponownie aktywnie uczestniczyć w programie „Bez Retuszu”, który powraca po przerwie. Będzie on transmitowany „na żywo”, zapewniając niepowtarzalną okazję do rozmowy poprzez wysyłanie SMS-ów, czy publikacje komentarzy w kanałach social media widzów z hasztagiem #BezRetuszu. Oprócz zaproszonych gości,...
Dziennikarze dla Planety
Dziennikarze i dziennikarki oraz twórcy internetowi odpowiedzialnie informujący na temat zmiany klimatu, konsekwentnie pogłębiający swoją wiedzę o klimacie zasługują na wsparcie i docenienie. Dlatego powstała strona www.dziennikarzedlaplanety.pl, prezentująca sylwetki, motywacje i pracę takich osób. Strona to niezależna od redakcji inicjatywa Fundacji Climate Strategies...
Magazyn „Spotkania z Zabytkami” - odświeżona forma i wzrost sprzedaży
„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najstarszych czasopism popularnonaukowych w Polsce. Ukazuje się od 1977 roku. W czerwcu 2023 roku wydawanie magazynu przejął Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków. Pismo przeszło gruntowną modyfikację, poszerzając zakres tematyki o dziedziny takie jak: wzornictwo, sztuka, architektura. Magazyn stał się pismem o profilu...
Rynek reklamy w mediach – styczeń 2024
W internecie i radiu najaktywniejsze reklamowo były marki z branży „Trade”, natomiast w telewizji – „Pharmaceuticals – wynika z danych gemiusAdReal za styczeń 2024.
Biuro Reklamy TVP ogłosiło zasady sprzedaży obowiązujące przy transmisjach Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2024. Mecze będą nadawane w TVP1, TVP2, TVP Sport, oraz na portalu i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Pierwszeństwo zakupu - do 10 marca - mają oficjalni sponsorzy. Pierwszy etap sprzedaży czasu reklamowego dla pozostałych klientów rozpocznie się 11...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764