logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cztery nagrody Tipa World Award 2019 dla Nikona

  PR 08.04.2019, przeczytano 385 razy

Nikon z przyjemnością ogłasza przyznanie swoim produktom czterech prestiżowych światowych nagród stowarzyszenia TIPA 2019 (Technical Image Press Association). Nikon D3500 okazał się bezkonkurencyjny w kategorii „Best DSLR Camera”. Docenione zostały również oba modele bezlusterkowe: Nikon Z 6 wygrał w kategorii „Best Full Frame Camera Expert”, a Nikon Z 7 w kategorii „Best Full Frame Professional Camera”. Do tego obiektyw NIKKOR Z 14-30mm f/4 S zwyciężył w kategorii „Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cztery-nagrody-tipa-world-award-2019-dla-nikona,382013,artykul.html

Komentarz TIPA do nagrody dla Nikona D3500 – zwycięzcy kategorii „Best DSLR camera”

To kompaktowy i lekki korpus lustrzanki przeznaczony dla miłośników fotografii, którzy chcą wykonać kolejny krok w swoim kreatywnym rozwoju i szukają aparatu, który da im radość z fotografii, dzięki możliwości pełnego użycia szerokiego portfolio obiektywów NIKKOR oraz akcesoriów systemowych. Matryca światłoczuła CMOS tego modelu o 24,2 mln pikseli działa w zakresie czułości od 100 do 25.600 ISO, obsługuje seryjne fotografowanie z częstotliwością 5 kl./s, a do tego nagrywa pliki filmowe Full HD 1080/60p. Umożliwia również fotografowi łatwe dzielenie się zdjęciami za pomocą oryginalnej nikonowskiej aplikacji SnapBridge, zainstalowanej na skomunikowanym urządzeniu mobilnym. Ta sama aplikacja umożliwia zdalne wyzwalanie aparatu, jak również pozwala na dostęp do Nikon Image Space, darmowej usługi przechowywania i dzielenia się danymi w chmurze.

Komentarz TIPA do nagrody dla Nikona Z 6 – zwycięzcy kategorii ‘Best Full Frame Camera Expert’

Nikon Z 6 jest przeznaczony dla fotografów, którzy chcą mieć idealną jakość w warunkach słabego oświetlenia oraz nagrywanie filmów 4K UHD z całej powierzchni matrycy. Matryca CMOS w technologii BSI o gęstości 24,5 mln pikseli ze zintegrowanym AF fazowym na powierzchni fokalnej działa w szerokim zakresie czułości od 100 do 51.200 ISO i pracuje w najnowszej architekturze EXPEED 6. Aparat dysponuje 273 polami autofokusa, które obejmują bardzo szeroki obszar, sięgający około 90% obszaru obrazowego, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Opcja wyostrzania środkowego zakresu w menu Picture Control pozwala użytkownikowi wyostrzać lub zmiękczać tekstury widocznie na ekranie, zarówno przy fotografowaniu, jak i kręceniu filmów.

Komentarz TIPA do nagrody dla Nikon Z 7 – zwycięzcy kategorii ‘Best Full Frame Professional Camera’

Bezlusterkowiec Nikon Z 7 o wysokiej rozdzielczości pełnoklatkowej matrycy CMOS dysponuje aż 45,7 mln pikseli, którymi rejestruje olbrzymie, niesamowite pliki obrazowe. Obsługuje zakres czułości od 64 do 25.600 ISO z mozliwością rozszerzenia od 32 do 102.400 ISO. Wizjer elektroniczny pokrywa około 100% kadru i patrząc przez niego można ustawić wiele parametrów zdjęciowych. Opcje filmowania obejmują rozdzielczość 4K UHD jak również Full HD 120p, wspomaganie Aktywnego D-Lighting, elektroniczny VR, oraz focus peaking. Obsługa kodów czasowych pozwala na synchronizację ścieżki filmowej i dźwiękowej z wielu urządzeń. Stosowanie obiektywów NIKKOR Z z linii S pozwala na ciche i płynne doprecyzowanie ekspozycji podczas filmowania.

Komentarz TIPA do nagrody dla obiektywu NIKKOR Z 14-30mm f/4 S – zwycięzcy kategorii ‘Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens’

Dzięki konstrukcji z niemal płaską przednią soczewką, obiektyw 14-30 mm pozwala na użycie wkręcanych filtrów w gwint o średnicy 82 mm. Konstrukcja wewnętrzna to 14 elementów, z czterema ze szkła o niskiej dyspersji ED oraz nikonowskimi powłokami nanokrystaliczymi, aby zredukować flary i ghosting. Poza tym, dysponuje on silnikiem krokowym dla uzyskania płynnego i cichego działania AF, na czym skorzysta zarówno fotografia, jak i filmowanie. Pyłoszczelna i kroploszczelna obudowa ma jeden z pierścieni o ustawialnej funkcji. Można mu przypisać ręczne ustawianie ostrości, zmianę wartości przysłony lub kompensację ekspozycji. Obiektyw jest lekki, o masie jedynie 485 g.

Nagrody są przyznawane przez TIPA, globalny autorytet w dziedzinie fotografii i przemysłu fotograficznego. Obejmują one produkty fotograficzne i związane z obrazowaniem zaprezentowane pomiędzy 1. kwietnia 2018 a 31. marca 2019, na które głosują wydawcy najważniejszych magazynów fotograficznych i wydawnictw o obrazowaniu na świecie.

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nagrody KTR dla projektu Ostatni „Twój Weekend”
Akcja zakupu, wydania ostatniego numeru i zamknięcia magazynu „Twój Weekend”, przeprowadzona z okazji Dnia Kobiet przez Gazeta.pl, VMLY&R Poland, MasterCard i BNP Paribas, zdobyła aż sześć nagród KTR – najbardziej prestiżowego konkursu reklamowego w Polsce. Podczas gali, która odbyła się w piątek, 7 czerwca br. projekt został...
26. międzynarodowy festiwal Golden Drum pod patronatem Signs.pl
26. międzynarodowy festiwal Golden Drum po raz kolejny organizowany jest w nadmorskim mieście Portorož w Słowenii. W dniach 17-18 października 2019 hotel Slovenija gościć będzie przyjaciół Golden Drum pod hasłem „Creativity 4 Change”. Podobnie jak w roku ubiegłym, wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym Signs.pl.
Ruszyła 19. edycja Konkursu Biuletynów Firmowych
Nowe kategorie: projekt content marketingowy dla klientów/partnerów, projekt content marketingowy dla pracowników oraz nowi członkowie jury to najważniejsze zmiany w tegorocznej edycji Konkursu Biuletynów Firmowych. Prace można zgłaszać do 19 lipca, a udział w nim jest bezpłatny.
Konkurs KTR 2019: Nagrody wręczone!
25 złotych, 60 srebrnych oraz 85 brązowych nagród zostało wręczonych w największym w Polsce konkursie kreatywnym KTR 2019.  Agencją Roku zostało VMLY&YR, a tytuł Reklamodawcy Roku  otrzymało Ben & Jerry’s.
Złoto KTR dla Raportu Rocznego Grupy Ergo Hestia 2017
Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2017 pt. „Poznanie. Trajectory of bodies” otrzymał złoto w kategorii Design (Brand Identity) w największym i najbardziej prestiżowym konkursie kreatywności w Polsce – KTR. Zwycięska publikacja to efekt współpracy artystki Agnieszki Mastalerz, laureatki Nagrody Specjalnej Prezesa Grupy ERGO Hestia – Piotra M. Śliwickiego, w 16. edycji konkursu...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764