logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cztery nagrody Tipa World Award 2019 dla Nikona

  PR 08.04.2019, przeczytano 435 razy

Nikon z przyjemnością ogłasza przyznanie swoim produktom czterech prestiżowych światowych nagród stowarzyszenia TIPA 2019 (Technical Image Press Association). Nikon D3500 okazał się bezkonkurencyjny w kategorii „Best DSLR Camera”. Docenione zostały również oba modele bezlusterkowe: Nikon Z 6 wygrał w kategorii „Best Full Frame Camera Expert”, a Nikon Z 7 w kategorii „Best Full Frame Professional Camera”. Do tego obiektyw NIKKOR Z 14-30mm f/4 S zwyciężył w kategorii „Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cztery-nagrody-tipa-world-award-2019-dla-nikona,382013,artykul.html

Komentarz TIPA do nagrody dla Nikona D3500 – zwycięzcy kategorii „Best DSLR camera”

To kompaktowy i lekki korpus lustrzanki przeznaczony dla miłośników fotografii, którzy chcą wykonać kolejny krok w swoim kreatywnym rozwoju i szukają aparatu, który da im radość z fotografii, dzięki możliwości pełnego użycia szerokiego portfolio obiektywów NIKKOR oraz akcesoriów systemowych. Matryca światłoczuła CMOS tego modelu o 24,2 mln pikseli działa w zakresie czułości od 100 do 25.600 ISO, obsługuje seryjne fotografowanie z częstotliwością 5 kl./s, a do tego nagrywa pliki filmowe Full HD 1080/60p. Umożliwia również fotografowi łatwe dzielenie się zdjęciami za pomocą oryginalnej nikonowskiej aplikacji SnapBridge, zainstalowanej na skomunikowanym urządzeniu mobilnym. Ta sama aplikacja umożliwia zdalne wyzwalanie aparatu, jak również pozwala na dostęp do Nikon Image Space, darmowej usługi przechowywania i dzielenia się danymi w chmurze.

Komentarz TIPA do nagrody dla Nikona Z 6 – zwycięzcy kategorii ‘Best Full Frame Camera Expert’

Nikon Z 6 jest przeznaczony dla fotografów, którzy chcą mieć idealną jakość w warunkach słabego oświetlenia oraz nagrywanie filmów 4K UHD z całej powierzchni matrycy. Matryca CMOS w technologii BSI o gęstości 24,5 mln pikseli ze zintegrowanym AF fazowym na powierzchni fokalnej działa w szerokim zakresie czułości od 100 do 51.200 ISO i pracuje w najnowszej architekturze EXPEED 6. Aparat dysponuje 273 polami autofokusa, które obejmują bardzo szeroki obszar, sięgający około 90% obszaru obrazowego, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Opcja wyostrzania środkowego zakresu w menu Picture Control pozwala użytkownikowi wyostrzać lub zmiękczać tekstury widocznie na ekranie, zarówno przy fotografowaniu, jak i kręceniu filmów.

Komentarz TIPA do nagrody dla Nikon Z 7 – zwycięzcy kategorii ‘Best Full Frame Professional Camera’

Bezlusterkowiec Nikon Z 7 o wysokiej rozdzielczości pełnoklatkowej matrycy CMOS dysponuje aż 45,7 mln pikseli, którymi rejestruje olbrzymie, niesamowite pliki obrazowe. Obsługuje zakres czułości od 64 do 25.600 ISO z mozliwością rozszerzenia od 32 do 102.400 ISO. Wizjer elektroniczny pokrywa około 100% kadru i patrząc przez niego można ustawić wiele parametrów zdjęciowych. Opcje filmowania obejmują rozdzielczość 4K UHD jak również Full HD 120p, wspomaganie Aktywnego D-Lighting, elektroniczny VR, oraz focus peaking. Obsługa kodów czasowych pozwala na synchronizację ścieżki filmowej i dźwiękowej z wielu urządzeń. Stosowanie obiektywów NIKKOR Z z linii S pozwala na ciche i płynne doprecyzowanie ekspozycji podczas filmowania.

Komentarz TIPA do nagrody dla obiektywu NIKKOR Z 14-30mm f/4 S – zwycięzcy kategorii ‘Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens’

Dzięki konstrukcji z niemal płaską przednią soczewką, obiektyw 14-30 mm pozwala na użycie wkręcanych filtrów w gwint o średnicy 82 mm. Konstrukcja wewnętrzna to 14 elementów, z czterema ze szkła o niskiej dyspersji ED oraz nikonowskimi powłokami nanokrystaliczymi, aby zredukować flary i ghosting. Poza tym, dysponuje on silnikiem krokowym dla uzyskania płynnego i cichego działania AF, na czym skorzysta zarówno fotografia, jak i filmowanie. Pyłoszczelna i kroploszczelna obudowa ma jeden z pierścieni o ustawialnej funkcji. Można mu przypisać ręczne ustawianie ostrości, zmianę wartości przysłony lub kompensację ekspozycji. Obiektyw jest lekki, o masie jedynie 485 g.

Nagrody są przyznawane przez TIPA, globalny autorytet w dziedzinie fotografii i przemysłu fotograficznego. Obejmują one produkty fotograficzne i związane z obrazowaniem zaprezentowane pomiędzy 1. kwietnia 2018 a 31. marca 2019, na które głosują wydawcy najważniejszych magazynów fotograficznych i wydawnictw o obrazowaniu na świecie.

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ogłoszenie wyników konkursu Benq 2019 Designvue Competition
Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie BenQ 2019 DesignVue Competition! Otrzymaliśmy ponad 300 zakwalifikowanych projektów, które zostały ocenione przez 8 sędziów z 4 krajów. Oto wyniki konkursu:
12. edycja festiwalu Art Moves startuje 6 września w Toruniu
Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves odbędzie się w Toruniu po raz dwunasty. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Nadciągająca katastrofa czy szansa by uratować siebie i świat?”. W ramach festiwalu, jak co roku, zobaczymy w przestrzeni miejskiej Torunia prace uzdolnionych debiutantów, jak i uznanych, międzynarodowych...
Agnieszka Bacińska z Walk PR w jury Lisbon International Ad Festival
Już 20 września odbędzie się 4 edycja Lisbon International Advertising Festival. W tym roku jedyną reprezentantką Polski w jury została Agnieszka Bacińska, prezes Walk PR.
Hiszpańska marka Cosentino, oferująca innowacyjne powierzchnie Dekton, Silestone i Sensa, od samego początku swojej działalności aktywnie wspiera architektów w poszerzaniu fachowej, praktycznej wiedzy oraz kompetencji, promując przy okazji nowoczesne materiały i technologie.
Laureaci konkursu Złoty Medal targów Festiwaldruku.pl
Znamy już zwycięzców konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas targów FestiwalDruku.pl. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane właśnie podczas wrześniowej imprezy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764