logo
WIADOMOŚCI

Czworo fotoreporterów "Gazety Wyborczej" z nagrodami Grand Press Photo 2018

Mateusz Zawiślak  PR 18.05.2018, przeczytano 433 razy
ilustracjastrzałka

W czwartek, 17 maja br. odbyło się wręczenie nagród w tegorocznym konkursie Grand Press Photo. W gronie laureatów jest czworo fotoreporterów "Gazety Wyborczej" - Renata Dąbrowska, Franciszek Mazur i Dominik Werner oraz Agata Grzybowska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czworo-fotoreporterow-_gazety-wyborczej_-z-nagrodami-grand-press-photo-2018,36561,artykul.html

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo to konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

Tegoroczną główną nagrodę wygrał Adam Lach Napo Images za zdjęcie przedstawiające uczestników protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa z lipca 2017 r.

W poszczególnych kategoriach zdjęć pojedynczych nagrody otrzymali fotoreporterzy związani z "Gazetą Wyborczą":

  • III miejsce w kategorii Ludzie - Franciszek Mazur, "Gazeta Wyborcza" - zdjęcie publiczności podczas koncertu Orange Warsaw Festival pokazujące miłość w tłumie.

ilustracjastrzałka

  • III miejsce w kategorii Portret - Renata Dąbrowska, "Gazeta Wyborcza Trójmiasto" - portret dyrektora Teatru Szekspirowskiego prof. Jerzego Limona.

ilustracjastrzałka

  • II miejsce w kategorii Ludzie - Dominik Werner z Testigo Documentary dla "Gazety Wyborczej" - zdjęcie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który mija Stocznię Gdańską, jadąc pociągiem na przesłuchanie w Prokuraturze Wojskowej.

ilustracjastrzałka

Dodatkowo tytuł Photo Book of The Year 2017 przyznano „9 Gates of No Return” - autorka: Agata Grzybowska z Agencji Gazeta, projekt: Aneta Kowalczyk, wydawca: Blow Up Press. To książka o dziewięciu osobach, które z różnych przyczyn postanowiły porzucić życie w mieście i osiedlić się w Bieszczadach.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

ING nagrodzony za działania w social mediach
ING Bank Śląski został nagrodzony w kategorii Social Media w konkursie „Tech Project Awards 2018” organizowanym przez brytyjski magazyn The Banker. Jury doceniło wykorzystanie technologii do budowania najlepszych doświadczeń klientów z marką.
Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu
Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Założeniem konkursu jest zaprojektowanie oryginalnego przedmiotu użytkowego z wykorzystaniem twórczo przetworzonego i zinterpretowanego obiektu dziedzictwa kulturowego dostępnego w...
Po co wolność? Konkurs graficzny
Już po raz czwarty rusza konkurs graficzny na najciekawszą interpretację artystyczną hasła WOLNOŚĆ. Wrocławskie Centrum Kultury Agora poszukuje prac odważnych i nieszablonowych, nowoczesnego i świeżego odczytania  pojęć takich jak: patriotyzm, niepodległość, ojczyzna, demokracja.
Kampania „ibis. tu mieszka muzyka” ze złotym i srebrnym Stevie Awards
Grupa Hotelowa Orbis S.A., we współpracy z agencjami TheProduction, Public Dialog i VML, które pracowały przy kampanii wizerunkowej dla hoteli rodziny ibis – „ibis. tu mieszka muzyka” zostali docenieni w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu The 2018 International Business Awards. Za realizowaną wspólnie kampanię zdobyli dwie statuetki –...
Art Mural Challenge: Konkurs dla fanów street art’u
Łódź to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników kultury, sztuki i ulicznego street art’u. Szczególnie Ci ostatni będą mieli możliwość zaprezentować swoje kreatywne pomysły i koncepcje, próbując swoich sił w Art Mural Challenge – konkursie na najlepszy mural, którego ambasadorem jest Krzysztof Jankowski Jankes. Akcja nadsyłania prac potrwa od 2 do 31 sierpnia. Najbardziej...
 
czwartek 16.08.2018, 146 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone