logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Czworo fotoreporterów "Gazety Wyborczej" z nagrodami Grand Press Photo 2018

  PR 18.05.2018, przeczytano 514 razy
ilustracjastrzałka

W czwartek, 17 maja br. odbyło się wręczenie nagród w tegorocznym konkursie Grand Press Photo. W gronie laureatów jest czworo fotoreporterów "Gazety Wyborczej" - Renata Dąbrowska, Franciszek Mazur i Dominik Werner oraz Agata Grzybowska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czworo-fotoreporterow-_gazety-wyborczej_-z-nagrodami-grand-press-photo-2018,36561,artykul.html

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo to konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

Tegoroczną główną nagrodę wygrał Adam Lach Napo Images za zdjęcie przedstawiające uczestników protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa z lipca 2017 r.

W poszczególnych kategoriach zdjęć pojedynczych nagrody otrzymali fotoreporterzy związani z "Gazetą Wyborczą":

  • III miejsce w kategorii Ludzie - Franciszek Mazur, "Gazeta Wyborcza" - zdjęcie publiczności podczas koncertu Orange Warsaw Festival pokazujące miłość w tłumie.

ilustracjastrzałka

  • III miejsce w kategorii Portret - Renata Dąbrowska, "Gazeta Wyborcza Trójmiasto" - portret dyrektora Teatru Szekspirowskiego prof. Jerzego Limona.

ilustracjastrzałka

  • II miejsce w kategorii Ludzie - Dominik Werner z Testigo Documentary dla "Gazety Wyborczej" - zdjęcie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który mija Stocznię Gdańską, jadąc pociągiem na przesłuchanie w Prokuraturze Wojskowej.

ilustracjastrzałka

Dodatkowo tytuł Photo Book of The Year 2017 przyznano „9 Gates of No Return” - autorka: Agata Grzybowska z Agencji Gazeta, projekt: Aneta Kowalczyk, wydawca: Blow Up Press. To książka o dziewięciu osobach, które z różnych przyczyn postanowiły porzucić życie w mieście i osiedlić się w Bieszczadach.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

The Heart poszukuje technologicznych perełek z branży Marketing & Adtech
The Heart – korporacyjne centrum innowacji – poszukuje najlepszych startupów technologicznych działających w branży marketingu i reklamy. Zgłoszenia można wysyłać do 30 stycznia 2019. Spośród najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań organizator wyłoni dziesięciu finalistów, którzy zaprezentują się podczas specjalnego wydarzenia...
Zaprojektuj opakowanie i zgłoś projekt do Strefy Studenta
Mówią, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Nie inaczej jest w przypadku ambicji zawodowych. Już po raz 8. rusza konkurs Strefa Studenta – szansa dla młodych projektantów opakowań na postawienie pierwszych kroków na ścieżce kariery w branży opakowań. W tym roku, konkurs ma nową formułę, projektanci mogą zgłaszać swoje prace w 3 kategoriach:...
IWP szuka Dobrych Wzorów 2019
W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego ruszył monitoring rynku przygotowujący bazę producentów wraz z produktami i usługami do najnowszej edycji konkursu Dobry Wzór 2019.
RE:PL – Polski Rebranding Roku 2019: Czas na zgłoszenia
Od 10 stycznia można już zgłaszać kandydatury marek do udziału w plebiscycie RE:PL 2018. Każda polska marka, która w 2018 roku przeszła wizerunkową zmianę może powalczyć o miano najlepszego polskiego rebrandingu ubiegłego roku.
Make me! 2019: 50 tys. do wygrania w konkursie
Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival realizowany od jego drugiej edycji; obecnie jeden z najważniejszych międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. Adresowany jest nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
© 1997-2019 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone