logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Czy i jak uszczelniać kaseton?

   20.09.2002, przeczytano 5080 razy

Czy aluminiowe ramy kasetonu świetlnego muszą być jakoś uszczelniane na łączeniach? Jeśli tak, to co do tego celu nadaje się najlepiej. Z góry dziękuję za pomoc.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czy-i-jak-uszczelniac-kaseton,1210,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Witam
Osobiście nie spotkałem się z uszczelnianiem ram kasetonów. Odpowiednia szerokość pleksi oraz konstrukcja profilu pozwalają na zapewnienie dostatecznej szczelności kasetonowi.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Arkadiusz Trojanowski

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Myślę, że pytający miał na myśli uszczelnianie narożników (kątów) kasetonów, które nie są spawane a nie uszczelnianie pomiędzy ramą a płytą czołową.

avatar użytkownika
,

Jeśli kaseton nie jest spawany, to narożniki można uszczelnić czarnym silikonem, aby światło nie świeciło w łączeniach. Lica kasetonu (plexi) oczywiście nie uszczelniamy ponieważ:
1. musimy mieć mozliwość jej wyjęcia
2. plexi musi mieć dylatację na rozszerzanie się i kurczenie przy zmianach temperatury.
  

avatar użytkownika
,

W przypadku starannego wykonania kasetonu z profili aluminiowych nigdy nie ma potrzeby uszczelniania narożników. Taki sposób doradzam, jako najwłaściwszy ;)  

avatar użytkownika
,

1.
Uszczelnienie komory świetlnej przed zbędnymi prześwitami najprościej można zrobić wklejając wewnątrz kasetonu kawałki foli metalicznej srebrnej lub lustrzanej.
Można też zbudować labirynt świetlny z elementów konstrukcyjnych.

2.
Ze względu na zbieranie sie wody w dolnej częsci kasetonu należy pamietać o jej odprowadzeniu
np. przez nawiercenie dodatkowych otworów o średnicy około 8 do 10 mm (pamiętaj pkt.1).

UWAGA:
Jeżeli uszczelnisz kaseton, a opady deszczu bedą obfite to możesz jeszcze kupić trochę rybek,
bedziesz miał z niego fajne akwarium :))))

Najnowsze w tym dziale

Budżet marketingowy 2024. Czego nie powinno zabraknąć?
Ostatni kwartał roku to czas, w którym firmy zaczynają planować swoje działania marketingowe na 2024 rok. Optymalizacja budżetu oraz wybór odpowiednich strategii są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w świecie biznesu. A ten ostatnio zmienia się z miesiąca na miesiąc, czy nawet z tygodnia na tydzień. Dlatego warto zastanowić się nad kilkoma istotnymi elementami, których nie...
Sezon świąteczny a rynek e-commerce: jak przyciągnąć klientów?
W obliczu dynamicznych zmian w zachowaniach konsumentów, a także rozwoju rynku e-commerce, marketingowcy na całym świecie starają się zrozumieć najnowsze trendy i zoptymalizować swoje działania. Jakie jednak narzędzia wykorzystać przy wdrażaniu strategii marketingowej, aby zrealizować cele w czwartym kwartale roku? 
Google Analytics 4:  wersja darmowa czy płatna?
Dane to paliwo dla rozwoju biznesu, a dobór odpowiedniego narzędzia do ich analizy jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Google Analytics 4 oferuje w tym zakresie wiele możliwości. Jaki potencjał oferuje podstawowa i zaawansowana wersja jednego z najpopularniejszych narzędzi do analizy danych? Jak dobrać odpowiednią do swoich potrzeb wersję GA4? Rozwiewamy wątpliwości z pomocą...
Strategia marketingowa w Black Friday
Dla przedsiębiorców na rynku e-commerce kluczem do sukcesu jest zrozumienie swoich klientów i zoptymalizowanie działań w okresach szczególnie sprzyjających zwiększaniu dochodów. Takim czasem bez wątpienia jest cały listopad, obfitujący w różnego rodzaju promocje sprzedażowe. Jakie jednak narzędzia wykorzystać przy wdrażaniu strategii marketingowej, aby zrealizować swoje...
Ekspert obala mity o GA4
Google Analytics 4 to dla wielu osób wciąż nowość. Zmiana z dobrze znanego wszystkim Universal Analytics może budzić więc pewne obawy. Niezależnie od tego, czy już korzystasz z nowej wersji narzędzia, czy dopiero zamierzasz, z pewnością masz wiele pytań lub wątpliwości dotyczących jego funkcjonalności i sposobów użytkowania. Poniżej nasz ekspert obali najpopularniejsze...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764