logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Czym docinać folię, aby nie uszkodzić lakieru na samochodzie?

   31.10.2001, przeczytano 3396 razy

Jestem początkującym "wyklejaczem" samochodów (i nie tylko). Proszę o kilka cennych porad, m.in. jak sprawnie wyklejać powierzchnie wypukłe, jak i czym docinać folie aby nie uszkodzić lakieru.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czym-docinac-folie%2C-aby-nie-uszkodzic-lakieru-na-samochodzie,591,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Co do klejenia powierzchni wypukłych, pytanie jest mało precyzyjne. Zapraszam do przeczytania wcześniejszych publikacji na temat gatunków folii i metod ich klejenia. Na samochody polecam wyłącznie folie wylewane.
Do cięcia folii na samochodzie potrzeba wprawnej ręki ;-) lub noża firmy Olfa ze specjalnym ostrzem o nazwie TOP-1. Przecina jedynie folię nie naruszając lakieru. Trochę niewygodnie go prowadzić na łukach, ale to kwestia wprawy. W ostateczności nóż firmy STANLEY w ciężkiej metalowej oprawie ma taką masę, że bez naciskania przecina folię. Należy pamiętać żeby otrze było "pierwszej ostrości".


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764