logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Czym szpachlować litery ze styroduru?

   15.04.2003, przeczytano 8917 razy

Proszę o podpowiedź czym szpachlujecie litery styrodurowe tak, aby nie było widać przecięć?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czym-szpachlowac-litery-ze-styroduru,1576,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Szpachlówka poliestrowa sprawdza się dobrze. Czasem może rozpuszczać niektóre gatunki styroduru. W takim wypadku sprawdza się gips stomatologiczny.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Nie wiem czy moge polecic konkretny produkt? Choć jeśli nie -jaki to miałoby sens? Używałem ostatnio szpachli w tubie Dulux-a, to nowy produkt, są 3 rodzaje i jedna z nich schnie po paru minutach. Wodo~ i mrozoodporna, przed całkowitym wyschnięciem daje się wygładzać na mokro. Można nakładać warstwami po wyschnięciu poprzedniej. Po raz pierwszy nie miałem problemu z uzyskaniem idealnej powierzchni pod lakier udający metaliczną powierzchnię. Po wygładzeniu i wyschnięciu powierzchnia podobna do stiuku. Nie pamiętam dokładnie nazwy produktu, ale opakowanie to tuba z miękkiego tworzywa ok. 5*25 cm z dużą nakrętką, chyba w granacie. Z 3 rodzajów dostępnych w handlu (pewnie nie wszędzie jeszcze?) polecam tę właśnie określana jako 30 minutowa. Kupiłem to w Castoramie, w innych miejscach jeszcze nie spotkałem.

avatar użytkownika
,

Zapomniałem o najważniejszym - ŻADNYCH problemów z rozpuszczaniem styroduru. Szpachla ma jakieś lotne substancje, ale zapachem przypominają raczej kalafonię czy inne żywiczne substancje.  

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764