logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Czym zabezpieczyć wydruki atramentowe?

   03.07.2008, przeczytano 13587 razy

Posiadam Ploter HP DESIGNJET 110+. W jaki sposób zabezpieczać wydruki atramentowe przed działaniem promieni UV i rozmywaniu. Chodzi mi przede wszystkim o wydruki powyżej formatu A3.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/czym-zabezpieczyc-wydruki-atramentowe,7531,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Najprościej zabezpieczyć je laminatem. Można stosować laminaty rolkowe bądź płynne. Z reguły na wydruk atramentowy stosuje sie te pierwsze. Dedykowanym sposobem jest użycie laminatora (dowolne rozmiary), najlepiej z podgrzewanym walkiem. Tutaj wybór jest ogromny w zależności od skomplikowania urządzenia.

Można także laminować ręcznie wałkiem, lecz wymaga to dużego doświadczenia i umiejętności.

W zależności od użytego laminatu, możemy zabezpieczyć wydruk przed niepożądanym działaniem UV czy warunków atmosferycznych na wiele lat.


avatar użytkownika
+ + + +

Tekst opublikował użytkownik: Jarosław Zalesiak

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764