logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Datacolor Spydercheckr Photo: kieszonkowy wzornik barw z matowymi polami kolorów

  PR 23.09.2022, przeczytano 347 razy
ilustracja

Popularna rodzina produktów SpyderCheckr przeznaczonych do korekcji kolorystycznej aparatów fotograficznych powiększyła się o nowy model. Spyder Checkr Photo to kieszonkowy wzornik barw z ultramatowymi polami kolorów. Korzystając z niego w parze z dołączonym oprogramowaniem, można zmierzyć odcienie, nasycenie i luminancję na podstawie zdjęcia referencyjnego, a następnie udostępnić dane korekcji barwnej w postaci predefiniowanego trybu HSL, np. w programie Adobe Lightroom Classic. Dzięki temu zniwelowane zostaną rozbieżności parametrów barwnych między różnymi obiektywami, aparatami i czujnikami obrazu, co zapewni spójne kolory na wszystkich zdjęciach z jednej sesji fotograficznej zanim jeszcze przyjdzie pora na postprodukcję.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/datacolor-spydercheckr-photo%3A-kieszonkowy-wzornik-barw-z-matowymi-polami-kolorow,397333,artykul.html

Spyder Checkr Photo doskonale sprawdza się tam, gdzie zawodzą aparaty i konwertery RAW. Automatyczne systemy często nie radzą sobie z bardziej wymagającymi obrazami, np. konkretnymi kolorami będącymi znakiem rozpoznawczym marki, scenami monochromatycznymi, odcieniami pastelowymi czy niuansami skóry na portretach. Zaletą wzornika barwnego Spyder Checkr Photo i dołączonego do niego oprogramowania jest to, że po przeprowadzeniu analizy poszczególne kolory są korygowane wyłącznie, jeśli odbiegają od oryginalnych odcieni – w przeciwnym razie pozostają bez zmian.

Matowe pola kolorów cechują się wyjątkowo niskim współczynnikiem odbicia światła bez względu na to, pod jakim kątem się na nie patrzy. To niezwykle istotne, ponieważ matowe wykończenie pól kolorów zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów. Często nie zwraca się uwagi na to, że na wzornik barwny wykorzystywany podczas sesji zdjęciowej lub w produkcji wideo pada światło (np. z flesza). To z kolei wymusza przeprowadzenie dodatkowej korekcji barwnej już na etapie postprodukcji.

Spyder Checkr Photo oferuje aż 62 pola barwne na czterech wymiennych planszach do wszystkich typów fotografii. Zawiera bogaty wachlarz odcieni skóry do portretów, duże pola kolorów do łatwego dopasowywania balansu bieli i szarości oraz 24-stopniową skalę szarości do osiągnięcia idealnej ekspozycji i błyskawicznego sprawdzenia rozpiętości tonalnej. Niewielkie rozmiary oraz wytrzymała, odporna kasetka sprawiają, że Spyder Checkr Photo można wsunąć do torby z aparatem lub kieszeni i zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie jest potrzebny.

Datacolor dba o każdy szczegół, dlatego do produkcji wzorników barwnych wykorzystuje papier klasy premium zgodny ze standardami ISO 9706 oraz najwyższej jakości tusze, które cechują się doskonałą odpornością na blaknięcie.

- Fotografowie od dawna prosili o wzorniki z matowymi polami kolorów, które ograniczyłyby odbijanie się światła i zwiększyły dokładność korekcji barwnej. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, stworzyliśmy nowy ultramatowy wzornik Spyder Checkr Photo zapewniający precyzję pomiarów bez względu na warunki oświetleniowe – mówi Casey Krugman, Product Manager ds. produktów konsumenckich w Datacolor.

Spyder Checkr Photo jest już dostępny w sprzedaży.

Źródło: ALSTOR Sp.j. A. Zwierzynski i Wspólnicy

www.alstor.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Żywiec Zdrój w nowej kampanii wizerunkowej informuje o osiągnięciu neutralności plastikowej
Trwa kampania "Z natury dla natury" Żywiec Zdrój (Danone). Marka kolejny raz podejmuje temat neutralności plastikowej. Kampania jest prowadzona z wykorzystaniem telewizji, digitalu, OOH oraz we współpracy z influencerami. VMLY&R odpowiada za koncept, kreację oraz działania w Internecie.
Agencja Space Cat Industries powstała, by pomagać markom w komunikacji z Pokoleniem Z. Misją firmy jest ciągła eksploracja nowych trendów i poszukiwanie wartości w nieustannie zmieniającym się digitalowym uniwersum. Space Cat Industries specjalizuje się w TikTok marketingu, współpracy z influencerami, produkcji audio i short video oraz TikTok Adsach.
Podsumowanie kampanii „Moc Polskich Warzyw” w 2022 roku
Biuro prasowe kampanii „Moc Polskich Warzyw” opublikowało podsumowanie ubiegłego roku. Rezultaty znacznie przewyższyły oczekiwania. Prowadzony od kilku lat projekt ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zrównoważonej diety opartej na polskich warzywach sezonowych.

Warka wprowadza na rynek produkt wykraczający poza segment piw bezalkoholowych. Nowe piwo to rewolucyjny mix orzeźwiającej Warki 0.0%, lemoniady, naturalnej kofeiny i ekstraktu z żeń-szenia. W sprzedaży pojawią się dwa nowe smaki: Mango i Cytrusy oraz Ananas i Marakuja. Pierwszy z nich właśnie trafił do sieci Biedronka, a pod koniec lutego obydwa produkty będą już dostępne w...
LG prezentuje swoje najnowsze wyświetlacze na targach ISE 2023 pod hasłem „Life, Be Bloomed”
Zaawansowane wyświetlacze LG, w tym ekran Micro LED 8K, prezentowane są na interaktywnej wystawie wraz z wciągającą sztuką multimedialną i cyfrowymi przestrzeniami dla różnych branż
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764